HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Indonésie


POSLEDNÍ DISKUSE

Indonésie: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo uniknout: jezero Toba s batackou kulturou na Sumatře, javánské kulturní centrum Yogyakarta, hinduistické chrámy na Bali, výstup na sopku Rinjani na Lomboku, barevná jezera Kalimutu na Floresu, kultura Torajů ve středním Sulawesi a alespoň některá úžasná místa pro potápění a šnorchlování na Bali.



Cestopisy z Indonésie

Představit Indonésii jako jeden celek je téměř nemožné. Rozprostírá se totiž na 17 tisících ostrovech, z nichž šest tisíc je obydlených. Jejích 240 miliónů lidí ji po Číně, Indii a USA činí čtvrtou zemí světa co do počtu obyvatel. Zároveň je nejlidnatější muslimskou zemí. Jednotlivé ostrovy indonéského archipelága dohromady spojuje snad jen postava prezidenta, tropické podnebí, měnová jednotka rupie a vůně hřebíčkových cigaret.

Bali

Celková délka z nejsevernějšího místa Sumatry Sabang, k nejjihovýchodnějšímu místu na Irian Jaye (indonéská část Papuy) dosahuje skoro 5 tisíc km. Souostrovím prochází pás sopek, z nichž řada je stále činná. Oblast zůstává seismicky aktivní a drobná zemětřesení jsou velmi častá. Severní Sumatru zasáhla počátkem roku 2005 ničivá vlna tsunami. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Indonésie.

Vodní palác a chrám v Mengwi, BaliVodní palác a chrám v Mengwi, Bali

Surabaya, JávaSurabaya, Jáva

JaliovéJaliové


Zajímavosti v Indonésii

Jednotlivé ostrovy Indonésie se od sebe zásadně liší. Nejcivilizovanější Jáva je muslimská, vedlejší turistické Bali hinduistické, východní Flores křesťanský. V zemi se oficiálně slaví všechny svátky islámu, křesťanství i hinduismu, na což je třeba dát pozor při sestavování časového plánu cesty. Indonésie je neuvěřitelně nábožensky tolerantní, avšak ve střední části Sulawesi a v okolí Ambonu na Molukách přesto dochází ke střetům muslimů s křesťany. Turisté nejsou vpouštěni do Acehu na severu Sumatry. Pro neprostupné pralesy, ve kterých dosud žijí neobjevené druhy živočichů, pro nádherný podmořský svět a pro jedinečné kultury mnoha odlišných etnik je Indonésie doslova magnet pro cestovatele.

Další fotky z Indonésie si můžete prohlédnout v naší galerii.


07.12.2016, Redakce


CESTOVATELSKÝ TWEET

Jen mrtvá ryba plave s proudem...

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ