Dobrovolníkem v Gruzii

Dobrovolníkem v Gruzii

Rádi byste poznali Gruzii více do hloubky, než obyčejný turista a přitom podali pomocnou ruku a přispěli tak alespoň malým dílem k rekonstrukci zajímavých míst? Vítejte v Thušsku!

Help-camp na severovýchodě Gruzie v Thušsku se snaží o rekonstrukci zajímavých míst, pomoc při údržbě památek a zpřístupňování stezek. Díky dobrovolnictví můžete Thušsko poznat mnohem lépe, než obyčejný turista, navíc budete mít možnost na zemi zanechat svou stopu v podobě potřebné pomoci, a přitom narazíte na spoustu zajímavých lidí, ať už místních gruzijců, nebo ostatních dobrovolníků.

Nádherná Thušská příroda

Help-camp působí v Gruzii už od roku 2010 a od té doby se na pomoci podílelo více než 140 českých a slovenských dobrovolníků. Letošní ročník Help-campu proběhne od 15. – 30. července 2023. Pokud se i vy chcete přidat, jste vítáni! Více informací se dozvíte v tomto odkaze.

K tomu, abyste se mohli ke skupině dobrovolníků přidat, nepotřebujete znát místní jazyk, ani disponovat neobvyklými vlastnostmi a zkušenostmi. Jedná se většinou o dělnické práce, ale zároveň lehké a vhodné i pro ženy, to znamená nošení kamenů, značení turistických cest, nebo opravy památek. Pracuje se od pondělí do soboty a neděli máte celou volnou na prozkoumávání Omala a okolí. V Omalu nevynechejte velké středověké pevnosti Keselo ze 13. století. Z městečka se potom můžete vydat na krátké i delší pěší túry po thušských horách. Pokud zůstanete v Omalu i po skončení Help-campu, můžete vyzkoušet i vícedenní treky, například do Kachetinské nížiny, který vám zabere 3-4 dny, nebo do Chevsuretie (Šatili) a odtud potom dalších cca 6-7 dní pěšky do Kazbegi. Po cestě do hor lze navštívit zajímavé památky – horskou Svanetii, vykoupat se v moři v okolí Batumi, či si zajet až do Arménie s mnoha zajímavými památkami.

Značení turistických cest

Ubytování i dopravu si hradí každý účastník sám. Co se týče spaní, většinou se nocuje ve stanu, ale je možnost zařídit si ubytování v hotelu, nebo apartmánku. O hygienu se nemusíte strachovat, sprcha je zajištěna v jednom z partnerských penzionů.

Dobrovolnictví je skvělým způsobem jak poznat dobré lidi a mít ze sebe zároveň dobrý pocit. Podpořte i vy tento přínosný projekt, kterému není lhostejná nádherná thušská krajina.

Nejširší nabídku průvodců a map Gruzie (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí