HELP CAMP INDIE – LADAKH 2019

HELP CAMP INDIE – LADAKH 2019

Cesta do Himálají je pro dobrovolníky úžasnou zkušeností, při které mohou poznat z blízka kulturu Malého Tibetu a zároveň udělat něco dobrého. V průběhu pobytu bydlí dobrovolníci u rodin dětí ze školy, mohou vyrazit s dětmi na školní piknik nebo se zúčastnit různých oslav, které ve vesnici probíhají. Kontakt lidí rozdílných kultur vede k vytvoření reálnějšího pohledu na život na druhé straně planety a poučení na obou stranách.

Brontosauři pomáhají obyvatelům vesnice Mulbekh v rozvoji jejich školy. Poskytují finanční dary, odborně asistují v jejím rozvoji a zajišťují pomoc od českých dobrovolníků. Brontosauři vyslali do vesnice Mulbekh v průběhu posledních 6 let přes stovku dobrovolníků, mezi nimiž jsou české osobnosti jako například Světlana Nálepková. Hnutí Brontosaurus je jedinou českou organizací, jejíž rozvojový projekt financuje 14. Dalajláma.

Nejširší nabídku průvodců a map Indie (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Pojeď do Malého Tibetu jako dobrovolník!

Hnutí Brontosaurus pomáhá stavět školu v Malém Tibetu (vesnice Mulbekh).Společně s Brontosaury můžete odjet do Himálají pomáhat jako dobrovolník v následujících kategoriích:

  • Prázdninový dobrovolník – jedná se o čtrnáctidenní výuku nebo pomoc na stavbě realizovanou skupinou dobrovolníků na začátku letních prázdnin bez velkých nároků na schopnosti dobrovolníků, podrobnosti kategorie zde.
  • Akademický dobrovolník – jedná se o tří až sedmi měsíční působení jako běžný nebo projektový učitel realizovatelnou v průběhu celého kalendářního roku s požadavkem na pedagogické zkušenosti nebo vzdělání dobrovolníka, podrobnosti kategorie zde.
  • Odborný asistent – jedná se o individuálně dlouhý pobyt zaměřený na rozvoj kapacity zaměstnanců školy s požadavkem na praxi dobrovolníka v požadovaném oboru/oblasti, podrobnosti kategorie zde.
  • Ostatní – dobrovolnické pozice, které se nevlezly do předchozích kategorií. Sháníme fotografa/novináře; zdravotníka; dobrovolníka, který posbírá příběhy podporovaných rodin z Mulbekhu, podrobnosti kategorie zde.

Příprava před odjezdem

Příprava dobrovolníka probíhá buď v rámci přípravných setkání (prázdninoví dobrovolníci) nebo individuálními konzultacemi (akademičtí, odborní a ostatní dobrovolníci). Akademičtí a odborní dobrovolníci odjíždí individuálně kdykoliv v průběhu roku; prázdninoví dobrovolníci jako skupina na začátku letních prázdnin. V průběhu pobytu mohou dobrovolníci bydlet ve škole nebo u rodin dětí, které učí, vyrazit společně s dětmi na školní piknik, nebo se zúčastnit různých oslav, které ve vesnici probíhají. Po skončení svojí práce mohou dobrovolníci objevovat místní kláštery, vyrazit na trek nebo cestovat po Indii (například video trek na Stok Kangrina motorkách do Numbra Valey).

Náklady

V naprosté většině případů si dobrovolníci si platí náklady spjaté s cestou a pobytem v Himálajích. Vyjímkou mohou být někteří odborní asistenti nebo akademičtí dobrovolníci. Minimální náklady na cestu mohou být 25 tisíc Kč. Průměrně utrácení dobrovolníci za jejich pobyt kolem 30 až 40 tisíc Kč. Celkové finance potřebné na dobrovolníkovo působení se skládají z cestovních nákladů (jednotných pro všechny dobrovolnické kategorie) a režie (specifické pro dobrovolnickou kategorii). Podrobnosti jednoltivých položek nákladů cesty najdete zde.

Zkušenost s mulbeckými dětmi v tak skromných podmínkách, s tak omezeným vybavením, nicméně s ohromným nadšením a dychtivostí po kvalitním vzdělání je pro mne nezapomenutelná. Doufám, že se tam někdy zase vrátím.Marek Fejfar, dobrovolník

Díky mé cestě do Malého Tibetu jsem si utříbila svoje myšlenky, životní cíle. Došlo mi, jaké máme štěstí, kde žijeme a zároveň jak úžasná země je Indie – plná možností a že se od místních lidí můžeme mnoho naučit a vzájemně se obohatit.Jarka Bredlová, dobrovolnice

Chcete se zapojit? Více informací o najdete na webu: www.BrontosaurivHimalajich.cz

Zkušenosti čtenářů

Kateřina Turbaková

Dobrý den, velice mě zaujala vaše nabídka. Jsem studentkou a ráda bych se ucházela o místo prázdninového dobrovolníka. Mohli byste mi odepsat na email a kde byste mi napsali bližší info. Děkuji za odpověď.

Katka

Bližší informace a kontakty najdete na http://www.BrontosaurivHimalajich.cz

Jan M.

Poslední fotografie je naprosto úžasná! Existuje možnost získat ji ve vyšším rozlišení? Měl bych ji pouze pro osobní užití (žádné další šíření). Děkuji

Jan M.
Jan M.:

(už jsem napsal i Brontosaurům)

Jiří Petržilka

Dobrý den. Zaujala mě vaše nabídka. Je mi 40 a rád bych se zúčastnil jako dobrovolník práce v HELP CAMP INDIE-LADAKH 2015 nebo i v jiné oblasti. Bohužel jsem bez kvalifikace a moje jazykové schopnosti jsou omezené na minimální znalost Španělštiny a částečnou znalost Ruštiny. Věřím však, že pro prostou manuální práci to není rozhodující překážka.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí