PODCAST SVĚTOVÍ: S Jiřím Kovářem o jeho devíti letech života v Číně

PODCAST SVĚTOVÍ: S Jiřím Kovářem o jeho devíti letech života v Číně

Hostem podcastu SVĚTOVÍ byl Jirka Kovář, který strávil posledních devět let života v Číně. Původně odjel za studiem, ale posléze v Číně začal i pracovat a navazovat vztahy, což ho zavedlo do užších kruhů čínské společnosti.

V podcastu se doslechnete o jeho zážitcích z čínského vzdělávacího systému, o tom, jak ho přijímali Číňané a např. proč si před jeho školou Tibeťané stavěli stánky. Dozvíte se také mnohé o tom, jak Jirka prožíval dvou a půl letý vztah s Číňankou, jak provázel české politiky po Číně a o spoustě dalších pracovních zkušenostech. Čína je nám v mnohém vzdálená, což má vliv i na postavení bílého Evropana v tamní společnosti. S tím, jak je Čína silně hierarchizovanou zemí, přichází také řada společenských pravidel, která cizince spolehlivě zařadí. O skutečném životě v Číně, divokých zážitcích a zprávách o nástupu pandemie v roce 2019 přímo z Wu-chanu se více dozvíte v tomto podcastu. Příjemný poslech!

Nejširší nabídku průvodců a map Číny (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí