Klášter města Hemis se dva dny v roce mění na jeviště největší a nejpopulárnější náboženské slavnosti v Ladakhu, země vysokohorských průsmyků a žijící buddhistické kultury.
Účastnil se ruské výpravy na Sibiř a Kamčatku. Sblížení s dcerou vyhnaného rodu a to ho přivedlo do pout a sbavilo důstojnického titulu.
Odorico podnikl několik výprav. Jako jeden z prvních Evropanů se dostal na jižní polokouli. Jeho nejdelší cesta trvala patnáct let. Přinesl poznatky o dalekých krajích jako Cejlonu, Číně, Tibetu.
Podnikl několik geologických expedic po Střední Asii, dále se zabýval výzkumem věčně zamrlých ploch a nerostných ložisek na Sibiři. Je také znám jako autor sci-fi románů.
Po ztroskotání v Kaspickém moři se ocitl bez prostředků, a tak půl roku putoval napříč persií a sháněl prostředky na cestu domů. Během cesty sepsal poznatky o místním obyvatelstvu.
Ind vyučený Brity jako pomocník pro expedice a vědecké výpravy.
Zabýval se geologickými průzkumy v Pamíru, na Blízkém východě a na Kavkaze. Hledal původ zemětřesení v Alma Ata.
Absolvoval teologická studia na Blízkém východě. Objevil letohrádek Amra, který je dnes chráněn organizací UNESO. Za války se snažil vzužít své obliby u arabských kmenů ve prospěch Ústředních mocností.
Zkoumal stepi a poušte ve střední Asii.
Učitel francouštiny, přírodovědec a fotograf, prováděl výzkumy v jihovýchodní Asii, převážně v Laosu. V Kambodži objevil středověké město Angkor.
Vedl oddíl kozáků, díky této výpravě vznikla první mapa dálného východu a bylo objeveno ochotské moře.
Mořeplavec, zkoumal Asii.
Ruský přírodovědec, který více prozkoumal a přinesl nové poznatky z nejsevernějšího poloostrova Asie – Tajmyru. zabýval se studiemi věčně zmrzlých oblastí.
Při námořních cestách do Indie objevil nové neobydlené ostrovy.
Po teologiských a právnických studiích podnikl cestu přes Čínu na Cejlon. Po návratu pobýval na dvoře Karla IV.