Road tripy / Okružní jízdy

Alžírsko – země blízká neznámá
Kulturní památka

Alžírsko – země blízká neznámá

Obrovské množství nádherných antických památek, starých měst a koloniální architektury, zelená a svěží příroda, vodopády a lesy severního Alžírska, nekonečné písečné duny a skalní útvary hluboko na Sahaře, Berbeři i Tuarégové.

Thajsko vítá turisty bez omezení, přeplněné zatím není
Cestování s dětmi

Thajsko vítá turisty bez omezení, přeplněné zatím není

Že je Thajsko skutečně „Asií pro začátečníky“, kde všechno funguje, jsme se s manželkou přesvědčili po několika málo dnech od přistání v Bangkoku. Vypravili jsme se tam s pětiletou a bezmála dvouletou dcerou v rámci rozšířené verze původního plánu, který zahrnoval „pouze“ návštěvu švagra v Austrálii. Současně jsme se přesvědčili o tom, že covid už nijak neomezuje cestování do jihoasijské země ani uvnitř jejích hranic.

Rhétskou dráhou po Graubündenu nejen s dětmi
Kulturní památka

Rhétskou dráhou po Graubündenu nejen s dětmi

Pokud máte děti, v nichž jste zakořenili lásku k horám a poznávání, nadchnete je Švýcarskem. Kromě nádherné krajiny plné zeleně a zvuku kravských zvonců posílí jejich náklonnost k této alpské zemi i výtečná čokoláda, letní sníh, líbivá švýcarská vlajka a všudypřítomné vlaky, které připomínají nekonečný železniční modýlek.

ROZHOVOR s Bikepacking nomads: Jižní Asie aneb rok života na dvou kolech
Cyklocestování

ROZHOVOR s Bikepacking nomads: Jižní Asie aneb rok života na dvou kolech

Přes rok trvala cesta Jakuba a Dašky domů z Nového Zélandu. Bikepackeři měli sbaleno „nalehko“, aby si nekazili pocit z jízdy na těžkých kolech a zároveň ani neomezovali svobodu pohybu doprovodným vozidlem. Užívali si masáže a gastro zážitky, poznávali rušný život asijských silnic i poklid venkova. Všechna ta námaha se přetavila do poznatků a zážitků, na které rádi vzpomínají a které je učinily být otevřenějšími lidmi.