Korsika

NEJVĚTŠÍ VÝBĚR MAP A PRŮVODCŮ na www.KnihyNaHory.cz:
MAPY KORSIKY a PRŮVODCE KORSIKOU

Články o zemi

Pláže, potápění i canyoning. Na Korsice zažijete vše
Ostrovy a pláže

Pláže, potápění i canyoning. Na Korsice zažijete vše

Korsika s 1 000 km úchvatného pobřeží je snem milovníků pláží se směsicí bílých písečných zátok a oblázkových zálivů, které jsou považovány za jedny z nejčistších a nejkrásnějších ve Francii. Korsické pobřeží nabízí vynikající příležitosti ke koupání a pro dobrodružnější povahy je zde spousta nabídek vodních sportů včetně plachtění, windsurfingu, nebo jízdy na mořském kajaku.

Cestujte zodpovědně vůči životnímu prostředí, nejen na Korsice
K zamyšlení

Cestujte zodpovědně vůči životnímu prostředí, nejen na Korsice

Korsika je známá svou bohatou a na evropském kontinentu jedinečnou biologickou rozmanitostí, a proto je péče o životní prostředí její hlavní prioritou. Ve snaze zachovat toto životní prostředí a přispět k místnímu rozvoji se Korsika rozhodla pro přístup k cestovnímu ruchu, který je udržitelný, vytváří hodnoty a respektuje rovnováhu území.

Korsika je rájem dálkových i jednoduchých pěších treků
Národní parky a přírodní skvosty

Korsika je rájem dálkových i jednoduchých pěších treků

Francouzský ostrov dlouhý necelých 200 km ležící ve Středozemním moři nabízí nadšencům dálkových treků, ale i snadnějších a kratších túr spoustu vyžití. Téměř nedotčená krajina nabádá k prozkoumání přírody a hor, kterými Korsika dominuje.

Objevte duši Korsiky
Města

Objevte duši Korsiky

Korsika skrývá spoustu překvapení. Od pozoruhodných památek až po jedinečné vesnice! Od románských kaplí v Castagniccia přes barokní kostely v Bastii, opevnění v Bonifaciu, až po citadelu v Calvi. Historie zanechala stopy všude, i v těch nejodlehlejších vesnicích ostrova.

Korsika na dvou kolech po GT20
Cyklocestování

Korsika na dvou kolech po GT20

GT20 – velký přejezd z Capi do Bonifacia. V jeho stopách se skrývají jemné půvaby horských vesniček a pohledů na moře. Na své si přijdou milovníci vzrušení i ti, kteří touží po odpočinku a změně prostředí. Ať už jste sportovci nebo prostí požitkáři, výběr je široký.

Putování po Korsické GR 20 začíná!
Trekování v horách

Putování po Korsické GR 20 začíná!

Dálková trasa GR20, s pověstí té nejdobrodružnější mezi evropskými dálkovými trasami, se stala neodolatelným lákadlem pro zkušené turisty užv době, kdy byla v sedmdesátých letech 20. století slavnostně otevřena. Pro extrémní vysokohorské podmínky, respekt budící krajinu a požadavkem na dobrou fyzickou kondici nemá sobě rovna.

Podrobnější info o zemi