Stručný průvodce

Skalnaté pobřeží Korsiky je přerušováno písečnými plážemi. Vnitrozemí je hormaté, nejvyšším bodem je Monte Cinto (2 710 m). Jsou zde dvě větší říčky, Golo a Tavignano.

Leží ve Středozemním moři přbližně 180 km od francouzského pobřeží. Má rozlohu 8 700 km2, a žije zde necelých 300 tisíc obyvatel. Korsičané se považují za samostatný národ, občas se objevují separatistické tendence.
Skalnaté pobřeží tohoto krásného ostrova je přerušováno písečnými plážemi. Vnitrozemí je hormaté, nejvyšším bodem je Monte Cinto (2 710 m). Jsou zde dvě větší říčky, Golo a Tavignano.

Hlavním městem je Ajaccio, rodiště slavného císaře Napoleona Bonaparte.Dalšími většími centry jsou Bastia, Calvi, Bonifacio. Nejlepší dobou pro návštěvu Korsiky je květen a červen, kdy ještě není příliš horko, je dostatek vody, vegetace je zelená a moře je již teplé.

Většinu vnitrozemí ostrova pokrývá Parc naturel régional de Corse. Jsou zde vynikající podmínky pro trekking. U Portského zálivu je geomorfologicky významná rezervace Scandola et Girolata, patřící ke světovému dědictví UNESCO. Na Korsice najdete i pozůstatky megalitických kultur, dolmeny a menhiry, staré přes 5 000 let.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: