Pláže, potápění i canyoning. Na Korsice zažijete vše

Pláže, potápění i canyoning. Na Korsice zažijete vše

Korsika s 1 000 km úchvatného pobřeží je snem milovníků pláží se směsicí bílých písečných zátok a oblázkových zálivů, které jsou považovány za jedny z nejčistších a nejkrásnějších ve Francii. Korsické pobřeží nabízí vynikající příležitosti ke koupání a pro dobrodružnější povahy je zde spousta nabídek vodních sportů včetně plachtění, windsurfingu, nebo jízdy na mořském kajaku.

V jeden den si můžete zahrát plážové hry, nebo si užít podmořský život a na konci odpoledne se rozhodnout pro rafting, paddleboarding, nebo canyoning na jedné z blízkých řek. Na Korsice se můžete věnovat spoustě vodních aktivit.

Relaxační dovolená

Počet pláží, které se vyskytují na Korsice je přes 200! Každá rozhodně stojí za návštěvu, ale protože nejspíše za svou dobu pobytu nestihnete projít všechny, poskytneme vám alespoň pár tipů na ty nejkrásnější pláže.

 • Pláž Palombaggia je nejspíše tím nejznámějším místem mezi dovolenkáři. Pláž se nachází kousek od Port Vecchio a její délka se táhne přes 3 km. Tato část je součástí přírodní rezervace, proto je voda krásně průzračná, písek je bílý a v pozadí vyčnívají majestátní hory.
 • Pláž Rodnidara nese své jméno díky kruhovému tvaru. Najdete ji mezi Port Vecchio a Bonifacio. Je součástí chráněné přírodní rezervace a možná i z tohoto důvodu má nádherný bělostný písek. Kousek od pláže mnohokrát narazíte dokonce i na volně se pasoucí krávy.
 • Nevynechejte ani pláž Roccapina, která má tvar lví hlavy a díky ne příliš dobré dostupnosti můžete využít prázdných pláží. Celé místo je navíc přírodní rezervací, takže vás čekají pohledy na krásné borovicové keře a zeleň.
 • Dokonce i na seznamu UNESCO najdete pláž, kterou byste na první pohled zařadili do Karibiku. Jedná se o Santa Giulia, která je velmi oblíbená mezi rodinami s dětmi, protože voda je v těchto místech mělká. Na pláži najdete i spoustu oblých kamenů, které dávají pláži jiný nádech. Kousek za pláží narazíte i na sladkovodní lagunu, kde se rádi shromažďují ptáci. Další místem, které se dostalo na seznam světového dědictví UNESCO je i pláž Lotu.
 • Santa Manza naopak není vhodná pro typické dovolenkáře, ale spíše pro dobrodružnější jedince. Podél pláže naleznete spoustu jeskyní, které můžete prozkoumávat. Nezapomeňte si přibalit šnorchlovací výbavu. Kvůli dobrým povětrnostním podmínkám si zde také můžete vyzkoušet třeba windsurfing.
 • Poblíž městečka Calvi leží klidná pláž Bodri, vhodná pro relax, ale i šnorchlování. Je snadno dostupná pěšky a díky krátké vzdálenosti od Calvi se stala velmi oblíbeným místem odpočinku rodin s dětmi.
Paddleboarding na Korsice
©atc-sylvain-alessandri

Užijte si pohledy na podmořský svět korálů a potopených vraků

Každé letovisko na pobřeží má své vlastní centrum vodních sportů, které nabízí nejrůznější atrakce, od půjčovny vybavení až po školení. Mezi nabízené aktivity patří potápění, výlety za šnorchlováním, surfování, nebo kajakování.

Potápění na Korsice využívá výjimečnou středomořskou přírodu, při němž můžete prozkoumat i některé lokality zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.

 • The Alcione – Tato 53 metrů dlouhá nákladní loď byla za druhé světové války torpédována u Cervioni. Vrak leží přímo na písku v hloubce 33 metrů. Je to opravdová oáza pro mnoho ryb a korýšů.
 • The B17 Calvi – Tento americký bombardér nouzově přistál před citadelou Calvi v únoru 1944. Vrak postrádá ocas, ale létající pevnost je stále impozantní svým 31 metrovým rozpětím křídel. Ve vraku v hloubce 27 metrů žijí murény a další skalní ryby. Když budete mít štěstí, můžete občas zahlédnout i humry.
 • The Miomo P47 – Tento americký stíhací letoun přistál na vodě u hřbitova Miomo během druhé světové války. Odpočívá v podloží z mořské trávy v hloubce 20 metrů. Vrak je dobře zachovalý a je přístupný jen několik minut od Bastie.
 • The Toro islet – Jižně od zálivu Porto-Vecchio je ostrůvek Toro, který je součástí přírodní rezervace Cerbicales Islands. Kolem tohoto ostrůvku žije řada divokých zvířat, není neobvyklé spatřit zde velké hejno barakud. Hloubka se pohybuje mezi 5 a 25 metry.
 • Při šnorchlování a potápění v Mezinárodním mořském parku Bouches de Bonifacio spatříte podmořský svět, který vám vyrazí dech. Krásné jsou rovněž chráněné ostrovy Îles Cerbicale.

Nejširší nabídku průvodců a map Korsiky (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Kde jsou nejlepší místa na paddleboarding

Paddleboarding je čím dál více oblíbenějším sportem a korsické pobřeží je jako zrozené pro provozování této sportovní aktivity. Přinášíme několik míst, kde si paddleboarding užijete naplno.

 • Capo di Feno je ideální místo pro rozjímání na vodě, především při západu slunce, který je na tomto místě nádherný. Capo di Feno se nachází u zálivu Ajaccio.
 • Lac de Tolla – jezero v údolí Prunelli nedaleko Ajaccia se nachází v nadmořské výšce zhruba 550 metrů. Neobvyklé prostředí pro pádlování uprostřed hor. Na místě je možné vyzkoušet i další vodní sporty, jako je jízda na kajaku nebo šlapadle.
 • Pláže na jihu Korsiky jsou ideální pro začátečníky. jedná se především o tyto pláže: Piantarella, Palombaggia, Santa Ghjulia nebo Pinarello. Patří k nejkrásnějším místům a voda je zde tak průzračná, že dohlédnete dokonce i na dno.
©sylvain-alessandri

Canyoning mezi soutěskami

Korsika je nejhornatějším ostrovem ve Středozemním moři, tudíž je plná soutěsek, nádherných skalních skluzavek a úchvatných útesů. Canyoning je outdoorová aktivita, kterou rozhodně musíte na Korsice vyzkoušet.

 • La Richiusa Canyon se nachází nedaleko Ajaccia a je považován za jeden z nejznámějších kaňonů na celé Korsice. Tento kaňon je vhodný i pro začátečníky a celkově se jedná o skvělé místo pro objevování v krásném horském prostředí.
 • Pulischellu je vhodný nejen pro začátečníky, ale také pro ty, kteří hledají dobrodružství. Tento kaňon se nachází v pohoří Aiguilles de Bavella na jihu Korsiky. Budete unešení z křišťálově čisté vody a nádherné krajiny.
 • Jedním z nejhezčích, ale přitom nenáročných kaňonů na Korsice je Verghellu Canyon. Nachází se mezi městy Venaco a Vivario v údolí Verghellu. Užijete si zde skoky, skluzavky, slaňování a zip-line.
 • Canyoning z Baracci do Propriana je jedním z nejživějších v regionu, s několika pády, přírodními skluzavkami, slaňováním, překážkami, opičím mostem a v závěru se nachází zip line.
 • Gravona Canyon je ideálním místem, kde se naučit základ canyoningu. Trasa je vhodná pro rodiny s dětmi, ale i pro zkušené jedince.
©atc-sylvain-alessandri
©atc-sylvain-alessandri

Prozkoumejte pobřeží z jiné perspektivy

Nejlepším způsobem, jak prozkoumat skryté zákoutí ostrova je pomocí mořského kajaku. Nejlepší oblastí je západní pobřeží Korsiky. Můžete se vydat okolo pevnosti Calvi, navštívit pláže, které jsou hůře přístupné po souši (to znamená, že budou více opuštěné), poznat skryté zátoky a další zajímavá místa.

Více informací o Korsice najdete na https://www.visit-corsica.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí