Počasí

Jaké počasí vás čeká na Korsice ve kterou roční dobu?

Počasí a podnebí na Korsice ovlivňuje vítr. Korsičané rozlišují dokonce několik typů větrů z moře. Ten nejznámější je maestrale (mistrál), potom mají také jihozápadní libecciu, která přináší déšť a vláhu, studený a suchý vítr vanoucí z kontinentální Francie tramontagne, východní přinášející vláhu na San Petrone se jmenuje livante, grecale je vítr vanoucí ze severovýchodu na východní pobřeží a punente fouká od západu.

Na ostrově za celý rok spadne poměrně velké množství srážek, ale počet deštivých dnů zde není vysoký. Více prší na západě než na východě ostrova a také ve vyšších polohách. V létě ostrov čekají dlouhá sucha (která někdy vyúsťují až v lesní požáry), v listopadu a prosinci je zde srážek naopak dostatek. Možná vás překvapí mlhy, které se na ostrově vyskytují celoročně.

Na korsických horách v zimě spadne množství sněhu, který především na severních svazích dlouho netaje. V létě slouží jako zásobník vody, kterou příroda využívá přes letní sucha. Zimy jsou ale jinde na Korsice mírné. Na pobřeží málokdy mrzne.

Podle nadmořské výšky rozlišujeme na ostrově tři typy klimatu – mírné a vlhké mediterrání klima, horské mediterrání klima a vysokohorské mediteránní klima, kde už není výjimka mráz a sněhové srážky.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: