HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

14. 5. FRANCIE oznámila 4bodový plán rozvolnění, který zahrnuje otevření památek a muzeí i restaurací a od 9. června opětovné přivítání turistů! Co takhle vyrazit třeba za horskými výšlapy a plážemi na Korsiku?

10. 4. Turistické cesty jsou ztížené, hotely jsou zavřené a služby omezené. Pro vstup nutný PCR-test maximálně 72 hodin starý, navíc nutné vyplnit formulář.

18. 2. 2021 Cestující v rámci států EU musí pro vstup do Francie předložit negativní PCR test ne starší než 72h (pro osoby od 11 let) a vyplnit čestné prohlášení o bezinfekčnosti. Výjimku z této povinnosti májí tzv. pendleři, řidiči silniční nákladní dopravy a obyvatelé žijící v okruhu 30 km od hranic.

1.11.2020 Francie ponechává otevřené hranice a při příjezdu není nutný negativní test, stejně tak jako při návratu zpět do ČR. Od 30.10. prozatím do 1.12. však platí nouzový stav a poměrně striktní omezení pohybu v rámci Francie. Zavřené jsou hotely i mnoho služeb, což cestování do Francie de facto znemožňuje.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: