Island

Kromě metropole Reykjavíku s vyhřívanými chodníky navštivte také lázeňský areál Bláa Lónid (Modrá laguna) s lávovými jeskyněmi u Grindavíku, oblast Hornstrandir, která je jednou z nejopuštěnějších na Islandu, gejzíryjezero Mývatn a pozorujte papuchalky, symbol Islandu.

NEJVĚTŠÍ VÝBĚR MAP A PRŮVODCŮ na www.KnihyNaHory.cz:
MAPY ISLANDU a PRŮVODCE ISLANDEM

Články o zemi

ROZHOVOR: Aljaška mě inspirovala
Knižní tipy

ROZHOVOR: Aljaška mě inspirovala

Marie Šnajdrová je Ilustrátorka, cestovatelka, hikerka a horská duše. Poslední roky tráví většinu času na cestách. Společně s Alenou Mahlejovou jako první Češky v loňském roce zdolaly Pacifickou severozápadní stezku. Své okolí se snaží inspirovat k aktivnímu životu, k překonávání sama sebe a k radosti z krásy přírody.

ROZHOVOR: Kateřina Krejčová – o horách v Jižní Americe i severských trecích bez lidí
Národní parky a přírodní skvosty

ROZHOVOR: Kateřina Krejčová – o horách v Jižní Americe i severských trecích bez lidí

Katka má zálibu ve vysokých kopcích a dálkových trasách. Na kontě má už 6 šestitisícovek na pěti kontinentech, včetně bolivijské Huayna Potosí, nebo himalájské Kang Yatse II. Nejraději má neturistická místa, kde si může chodit, kudy se jí zachce. O některých z nich si můžete poslechnout na její přednášce v pražském kině BIO OKO v úterý 6. února v rámci cyklu Diáky, kde bude vyprávět i s manželem Petrem.

ROZHOVOR: Jaroslav Šíma, kilometrový milionář
Moto-cestování

ROZHOVOR: Jaroslav Šíma, kilometrový milionář

Motocyklový novinář, kilometrový milionář, fotograf, cestovatel a dobrodruh. Kouzlo cestování na motorce, kdy jste blíže lidem a můžete jet, kam vás oko povede, objevil v roce 1986 při velké cestě po Jugoslávii. V roce 2009 zdolal hranici milionu kilometrů, o rok později se vydal na cestu do Vladivostoku a v roce 2017 vyrazil směr Magadan a projel i Mongolsko. Jako novinář se také zúčastnil několika závodů Rallye Dakar a těsně před koronakrizí se vrátil z expedice na Nový Zéland, kterou podnikl s manželkou v sedle legendárního motocyklu Indian.

Nenechte si ujít přednášky v Klubu cestovatelů a přijďte nasát atmosféru a vůni dálek
Aktuality

Nenechte si ujít přednášky v Klubu cestovatelů a přijďte nasát atmosféru a vůni dálek

Společně s časopisem TRAVEL LIFE vás Klub cestovatelů zve na sérii přednášek, které budou probíhat až do prosince téměř každodenně od 18:30. Přijďte si posedět s přáteli, nad dobrým jídlem a pitím a nechte se zlákat k vašim dalším cestám kolem světa.

<strong>Island jako destinace pro gurmány</strong>
Etnokuchyně a recepty

Island jako destinace pro gurmány

Pečená alka, uzený papuchalk, restovaný siven, sleď na sladko, shnilý fermentovaný žralok nebo steak z velryby. Zní to docela šíleně, že? Ale vězte, že Island je schopen vás svojí kuchyní ohromit.

Vánoční tradice a zvyky v různých zemích světa
Co vás zajímá

Vánoční tradice a zvyky v různých zemích světa

Prosinec je výjimečný měsíc v roce prodchnutý řadou svátečních oslav. Vydejme se napříč světem prozkoumat, jak se kde slaví Vánoce – a nejen ony.

Podrobnější info o zemi