Kromě metropole Reykjavíku s vyhřívanými chodníky navštivte také lázeňský areál Bláa Lónid (Modrá laguna) s lávovými jeskyněmi u Grindavíku, oblast Hornstrandir, která je jednou z nejopuštěnějších na Islandu, gejzíry, jezero Mývatn a pozorujte papuchalky, symbol Islandu.
Když se řekne Island, vybaví se mi automaticky sopky, gejzír, horké prameny a rok 2010, kdy polovina Evropy nemohla nikam letět díky sopce Eyjafjallajökull. Ale ne nadarmo se mu říká “Land of Ice and Fire”, protože zima je tam v porovnání s naším mírným klimatem víceméně pořád. Avšak ta pravá islandská začíná, až se sobi přesunou do údolí a začnou opět brázdit pláže jihovýchodního pobřeží posetého ledovými krami.
Připravte se na symfonický, post-apokalyptický, sobí grind, svatokrádežný, extrémní, válečně-pohanský, finsko-skandinávský metal.
Země ohně a ledu, ve které ucitíte sílu přírody, elfy a skřítky. Cestovatelské kino se ve čtvrtek 17. ledna v brněnském Kině Scala vydá na magický ostrov Island. S návštěvníky bude objevovat jeho pobřeží, vydá se na jeden z nejkrásnějších treků světa a bude poznávat, jaké je to kráčet po ledovci anebo zdolat aktivní sopku Katla na sněžném skútru.
Architektonické skvosty tvoří panorámata řady měst a i za nimi se vyplatí cestovat do vzdálených koutů naší planety. Lidé po celém světě vytvořili budovy, které stojí zato vidět.
Jeden z nejkrásnějších a zároveň nejoblíbenějších treků na Islandu, Laugavegur, je plný kontrastů. Je názornou ukázkou, proč se ostrovu přezdívá země ohně a ledu.
Island je v dnešní době čím dál tím populárnější destinací a často tam může být poněkud těsno. Pokud vám ovšem nevadí zima a trochu kratší dny, vydejte se, jako my, objevit jeho zimní kouzlo. Odměnou vám bude nádherná drsná příroda, kterou hlavně na severu ostrova budete mít sami pro sebe.