HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout? Kromě metropole Reykjavíku s vyhřívanými chodníky navštivte také lázeňský areál Bláa Lónid (Modrá laguna) s lávovými jeskyněmi u Grindavíku, oblast Hornstrandir, která je jednou z nejopuštěnějších na Islandu, gejzír Stóri-Geysir, jezero Mývatn a pozorujte papuchalky, symbol Islandu.

Cestopisy z Islandu

Island je ostrovní stát v severním Atlantiku, který leží těsně pod polárním kruhem. Je to vulkanický ostrov, jehož 10 procent území je  zaledněno. Na Island se cestuje především kvůli jeho překrásné krajině.

Lakagígar.

Kromě ledovcových polí Island nabízí vodopády například Gullfoss nebo Glymur, horké prameny, gejzíry a rozsáhlá lávová pole. Na Islandu se také nachází činné vulkány, nejznámější je takzvaná brána do pekel Hekla. Pokud jste omezeni časem, inspirujte se tipy, jak procestovat Island v 10 dnech.

Drsná příroda a chladné počasí má významný podíl na skutečnosti, že Island patří k zemím s největším počtem sebevražd. Kromě toho je Island opřeen řadou mýtů a legend. Přečtěte si o dalších perličkách ze života na Islandu.

Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Islandu.

Zajímavosti v Islandu

Island má navíc bohatou folklórní tradici, jejíž součástí jsou staré vikingské ságy. Na své vikingské kořeny, které lze v mnoha případech vystopovat až hluboko do historie prvních osadníků ostrova, jsou Islanďané velice pyšní.

Další fotky z Islandu si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: