HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

FOTOREPORTÁŽ: Utajené pohledy do islandských ledových jeskyní

FOTOREPORTÁŽ: Utajené pohledy do islandských ledových jeskyní

Když se řekne Island, vybaví se mi automaticky sopky, gejzír, horké prameny a rok 2010, kdy polovina Evropy nemohla nikam letět díky sopce Eyjafjallajökull. Ale ne nadarmo se mu říká “Land of Ice and Fire”, protože zima je tam v porovnání s naším mírným klimatem víceméně pořád. Avšak ta pravá islandská začíná, až se sobi přesunou do údolí a začnou opět brázdit pláže jihovýchodního pobřeží posetého ledovými krami.

Kdo se rozhodne poznat Island na vlastní kůži, zažije neskutečnou, ale drsnou krásu severské přírody
Aktuality

Země ohně a ledu, ve které ucitíte sílu přírody, elfy a skřítky. Cestovatelské kino se ve čtvrtek 17. ledna v brněnském Kině Scala vydá na magický ostrov Island. S návštěvníky bude objevovat jeho pobřeží, vydá se na jeden z nejkrásnějších treků světa a bude poznávat, jaké je to kráčet po ledovci anebo zdolat aktivní sopku Katla na sněžném skútru.

TOP 10: neobvyklé skvosty moderní architektury je možné nalézt po celém světě

TOP 10: neobvyklé skvosty moderní architektury je možné nalézt po celém světě

Architektonické skvosty tvoří panorámata řady měst a i za nimi se vyplatí cestovat do vzdálených koutů naší planety. Lidé po celém světě vytvořili budovy, které stojí zato vidět.

Islandský nejpopulárnější Trek Laugavegur skrz fascinující Duhové hory

Islandský nejpopulárnější Trek Laugavegur skrz fascinující Duhové hory

Jeden z nejkrásnějších a zároveň nejoblíbenějších treků na Islandu, Laugavegur, je plný kontrastů. Je názornou ukázkou, proč se ostrovu přezdívá země ohně a ledu.

Jak zažít Island a Islanďany? Staňte se dobrovolníky v zimě a pomáhejte s telením krav či stříháním ovcí

Island je v dnešní době čím dál tím populárnější destinací a často tam může být poněkud těsno. Pokud vám ovšem nevadí zima a trochu kratší dny, vydejte se, jako my, objevit jeho zimní kouzlo. Odměnou vám bude nádherná drsná příroda, kterou hlavně na severu ostrova budete mít sami pro sebe.

Island: Dobré duše na mém přeběhu ostrova z nejsevernějšího bodu na nejjižnější

Island: Dobré duše na mém přeběhu ostrova z nejsevernějšího bodu na nejjižnější

Je červen a já nešťastně posedávám doma. Plány na prázdniny se boří jak domeček z karet. Už sedmý kamarád odřekl naplánovanou akci se slovy „Nezlob se, ale nakonec nemůžu jet – mám moc práce!“

PRŮVODCI DOPORUČUJÍ: Jak procestovat Island bez davů turistů a se spoustou zážitků

Island je pro mnoho cestovatelů destinace zaslíbená. Nádherná příroda, hory, ledovce, polární den… A k tomu koupání v horkých pramenech a noci pod hvězdnou oblohou. Jak ale procestovat Island bez davů ostatních senzacechtivých turistů? Inspirujte se v rozhovoru s Honzou Kolandou, průvodcem CK Adventura.

ROZHOVOR: Proč vyjet na pracovní stáž na Island?
Aktuality

ROZHOVOR: Proč vyjet na pracovní stáž na Island?

Když se řekne Island, většina z nás si vybaví úžasnou přírodu, ledovce, horké prameny nebo papuchalky. Také si často vzpomeneme na to, že život na Islandu je velmi drahý a proto návštěvníci často volí kempování a stopování. Jaké to ale je, žít a pracovat na Islandu delší čas? Přečtěte si rozhovor s Michalem Hubertem, který tam strávil nějakou dobu v rámci studentského programu Erasmus. Také si můžete poslechnout jeho přednášku na Festivalu Rajbas, který se koná 25. – 27. listopadu v Blansku.