HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

4.1.2021 Do 15. ledna je vstup do země pro cestovatele zakázán.

1.12.2020 Cestovatelé mají dvě možnosti: 1) test, pětidenní karanténu a druhý test 2) Karanténa na 14 dní. Testy nyní islandská vláda nabízí zdarma

13.10.2020. Cestovatelé jsou povinni provést před příletem registraci a doporučuje se stáhnout aplikaci trasovací Rakning C-19. Po příletu je možnost volby 14-ti denní karantény, nebo podstoupení dvou testů v pěti dnech (zahrnuje pět dní karantény).

Island je velmi bezpečným ostrovem, na kterém vám nehrozí žádná zvláštní rizika. Přesto raději dodržujte základní bezpečnostní opatření – tedy nenosste cennosti viditelně na těle nebo pohozené v tašce, neukazujte hotovost a nenechávejte cennější věci v automobilech. Islandské zákony nedovolují držení ani nejmenšího množství drogy pro vlastní potřebu, za což hrozí velké postihy.

Pamatujte také na to, že Island je poměrně neobydlený, pokud se vydáváte na treky, pamatujte na změny počasí a opuštěnost ostrova.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: