Ostrov proslulý divokými vodami oceánu, zelenými horami a tisíci druhů rostlin má mnoho tváří. Jednou z nich je bezesporu adrenalinové využiti místních unikátních přírodních podmínek.
Důvod, proč jsme si pro návštěvu jižního Vietnamu vybrali leden, pro tuto zemi typicky mimosezónní období, byl jednoduchý – chtěli jsme si užít pěkné počasí a zároveň se vyhnout davům turistů a vychutnat si krásnou přírodu.
Ve středu Korsiky se na rozloze 3750 km² rozprostírá Regionální přírodní park (Parc Naturel Régional de Corse), který byl vytvořen již v roce 1972 a svou velkou rozlohou zahrnuje téměř 40 % celkové plochy ostrova.
Sotva jsme dorovnali letovou hladinu po vzlétnutí z ostrova Cebu, pilot hlásí, že se máme připravit na přistání a začne s malým vrtulovým letadlem dělat divoké manévry. V ranním rozbřesku omámeně koukáme na malý ostrůvek pod námi, ze kterého se k nebi tyčí sedm sopek. Kolem jedné prolétáváme až nepříjemně blízko a letadlo kodrcavě dosedne na kratičkou přistávací dráhu.
Uprostřed oceánu se vyjímá pět nádherných Společenských ostrovů: proslulé Bora Bora, hornatý ostrov Ra’iātea, ostrov vanilky a perlových farem Tahaa, poklidný Huahine a osamělý korálový atol Maupiti.
Florida je obrovská a říká se, že čím jižněji, tím lepší pláže. Pokud si to chcete ověřit na vlastní kůži, vyrazte na trip z Miami až na Key West!
Tento tropický ostrov téměř na rovníku je přezdívám rájem na zemi. Celoroční teplé podnebí, přátelští lidé a nízké ceny, to jsou hlavní důvody, proč na Bali každoročně míří davy turistů.
Většina lidí samozřejmě míří do Chorvatska k moři. Krásné pláže však nejsou jediným lákadlem téhle balkánské země. Dovolenou nemusíte trávit pouze lenošením na pláži. Chorvatsko nabízí rovněž úžasné příležitosti pro sportovní nadšence. Vyřádit se tak můžete na raftech, kajaku či na kole, ale také při horolezení, potápění, při windsurfingu ale i při turistice.
Malajský ostrov Sipadan je úžasný ostrov se spoustou potápěčských základen, ale také místo, kde se v noci nesmí na pláž a kde se dříve unášeli turisté.
Velký bariérový útes leží v těsné blízkosti severovýchodního pobřeží Austrálie při státě Queensland. Ne nadarmo je tento útes přezdíván potápěčským rájem, a to nejen kvůli bohatství podmořského světa.
Potápěčských příležitostí je na Kubě opravdu hodně, a to nejen obyčejně v moři, ale i v jeskynních systémech v Zátoce sviní. Shodou okolností je objevily a zmapovaly české expedice. Potápět se dá i ve Varaderu nebo na Playe Santa Lucia.
Máte chuť to zkusit, ale nikdy se vám nenaskytla příležitost. A pak to přijde a první ponor uděláte u Velkého bariérového útesu. Naráz netoužíte po ničem jiném než po dalších cestách pod mořskou hladinu!
Asi každý cestovatel, potápěč a milovník přírody slyšel o největší ostrovní říši světa, o magické Indonésii. Tato země se rozkládá mezi asijskou kontinentální pevninou a Austrálií a najdete tady nejlepší potápěčské lokality na světě!
Mexiko je rájem pro milovníky potápění. Zatímco Cozumel platí za jedno z nejlepších míst pro korálové šnorchlování, na pevnině najdete tisíce zatopených jeskyní. Přinášíme malého průvodce množstvím mexických cenotů.
Příbojové vlny mnou hází tam a zase zpátky a kelpy, nekonečně dlouhé mořské řasy, mě omotávají jako chapadla chobotnice. Tajemno neprobádaných vod ale stojí za to, abych se do podmořského lesa opakovaně vracel už déle než deset let