Nice Côte d’Azur, ráj pro milovníky outdoorových aktivit

Nice Côte d’Azur, ráj pro milovníky outdoorových aktivit

Objevte kouzlo Nice Côte d’Azur a užijte si sluncem zalité pláže, potápění mezi hejny rybiček, prozkoumávání podmořských vraků lodí nebo adrenalinový parasailing.

Se svými 40 kilometry pobřeží je oblast kolem Nice ideální místo pro vodní sporty. Vyzkoušet můžete jízdu na vodním skútru podél pobřeží, potápění v klidných zátokách, vyjížďky lodí za delfíny, lov velkých ryb nebo paragliding. Azurová voda přímo láká ke koupání.

Odpočinek přímo v centru města

Oblázkové pláže Nice nabízejí příjemné osvěžení. Několik kilometrů dlouhá Anglická promenáda lemující celé pobřeží je ideální ke koupání přes den a poté i k večerní procházce nebo projížďce na kolečkových bruslích. Milovníci vodních sportů zde mohou vyzkoušet jízdu na banánu za motorovým člunem nebo parasailing.

Teplé moře a mnoho slunečných dnů dělá z Azurovéno pobřeží ideální místo k odpočinku na pláži. Co se týče čistoty pláží, těší se Nice a okolí velmi dobré pověsti. Najdete zde nádherné oblázkové pláže, umělé pláže s navezeným pískem i pláže skalnaté. Na většinu pláží je volný vstup, u luxusních hotelových komplexů jsou pláže přístupné pouze hotelovým hostům. Azurové pobřeží nabízí spoustu možností aktivit podle vkusu každého.

Jako ryba ve vodě

Na Azurovém pobřeží se můžete věnovat šnorchlování i potápění. Hejna rybek jsou už zvyklá a proto jimi můžete proplouvat, jak se vám zlíbí. Viditelnost v dobrých dnech je podobná jako u známých exotických destinací. Teplota vody je taky příjemná, vrcholu (cca 26°C) dosahuje v srpnu a nejníže klesá v lednu. Pod vodou se můžete těšit na bohatý život – uvidíte murény, úhoře, raky a hejna menších ryb.

Jižní Francie je však pro potápěče známá hlavně jako místo pro vrakové potápění. Podél Azurového pobřeží si můžete vybrat z mnoha lokalit pro tuto aktivitu. Vraky leží na písčitém dně a všude kolem je čistá teplá voda.

Pokud máte rádi adrenalinové sporty, na Azurovém pobřeží se můžete věnovat jízdě na vodním skútru, vodních lyží nebo parasailingu. Vyberte si jednu z místních agentur, služby jsou zde na vysoké úrovni a nabízejí vyžití pro začátečníky i pokročilé.

Jízda na koni i canyoning

Okolí Nice, která je 80% horské, se táhne od pobřeží Středozemního moře až k lyžařským střediskům národního parku Mercantour. Krajina je tak rozmanitá, že nabízí kulturní a sportovní příležitosti pro všechny. V oblasti se můžete vyzkoušet také jízdu na koni, canyoning, rafting, jízdu na horském kole, silniční cyklistiku, bike parky, horolezectví, Via Ferrata.. možností je opravdu mnoho a nudit se zde rozhodně nebudete.

pláž Cap d’Ail OTM NCA / J.KELAGOPIAN

Přírodní parky

Nice obklopuje nespočet přírodních parků, zahrad a chráněných oblastí. Okolí Nice není vůbec vyprahlé, naopak. Tato oblast Středomoří je krásně zelená, s rozmanitou faunou i flórou. Nezapomeňte navštívit Promenade du Paillon, zelený koridor, který prochází městem a je ideální k odpočinku uprostřed dne. Lesní park Mont Boron je cca 10 km daleko od centra Nice. jedná se o opravdový útěk z civilizace, kde se můžete podle libosti toulat značenými stezkami kolem pevnosti Mont-Alban.

Pobřežní stezky

Podél pobřeží i směrem do vnitrozemí se prolíná mnoho stezek i cyklostezek, které vám umožní objevovat místní flóru a především nádherné vyhlídky na azurové moře a otevřený horizont. Stezky jsou udržovány a velmi dobře značeny, pamatujte však na uzavřenou obuv a respektujte bezpečnostní pokyny.

Doporučujeme stezku Cap de Nice, která vám umožní jít pěšky z přístavu Lympia v Nice do města Villefranche sur mer. Nebo se nechte ohromit krásou zálivu Beaulieu nebo Rade de Villefranche sur Mer v rámci tří tras poloostrova Saint Jean Cap Ferrat. Vesnici Cap d’Ail a k ní přilehlou pláž Marquet na hranici s Monackým knížectvím a pláž Mala spojuje pobřežní stezka Pointe des Douaniers, mys Rognoso a mys Mala, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Castel Hill OTM NCA / J.KELAGOPIAN

Nice a okolí na kole

Nice na francouzském Côte d’Azur je jedním nejoblíbenějších turistických cílů a platí to i pro silniční cyklistiku. Trasy jsou zde rozmanité a scenérie ohromující. Můžete si zde vybrat z pohodových vyjížděk podél mořského pobřeží i dlouhé trasy a příkrá stoupání, například na Col de Vence. Mnoho z tras je známých právě díky Tour de France, silničnímu závodu Paříž – Nice nebo dlouhému triatlonu Ironman Nice. Vůně mořského vzduchu, výhledy na moře a otevřený horizont. Na kole můžete projet křížem krážem celé město se zastávkami v muzeích, parcích a zahradách. Prozkoumáte architekturu města a místní umění. Až se centra nasytíte a zatoužíte po kousku klidu, vyražte podél řeky Var. Tato bezpečná trasa přístupná od 6 let, která se nachází v přírodním parku Départemental des Rives du Var odhaluje málo známé aspekty řeky Var. Poznáte místní rozmanitou flóru a faunu na pozadí hor Mercantour, díky nimž bude váš výlet ještě zajímavější.

Metropole Nice Côte d’Azur přináší naprosto jedinečné zážitky. Potkává se zde příjemná atmosféra přímořského městečka s dramatickými výhledy na hory. Milovníci sportů ocení lyžařská střediska, zázemí pro cyklisty nebo spoustu příležitostí k výpravám do hor. Na své si přijdou i milovníci gastronomie či poklidného výhledu na moře. Spoustu dalších informací naleznete na en.nicetourisme.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí