HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Bára Molnárová

Bára Molnárová

Šéfredaktorka

Má ráda přírodu a dobrodružství. Po stopovacích cestách přes Balkán, Turecko, Arménii a Gruzii, vyrazila poprvé sama na Srí Lanku dělat výzkum o změně klimatu, učit děti angličtinu a žít ve vesnici s místními. Od té doby žila v Nizozemsku, v Mexiku a na Islandu. Navštívila Brazílii a projela Vietnam na motorce. Vybrala by si raději hory než moře, ale nejradši má kombinaci obojího. Kontaktovat ji můžete na e-mailu: bara.molnarova@hedvabnastezka.cz

Na kolik se cítím

Snažím se nad tím nepřemýšlet a žít tak, jak chci, bez ohledu na svůj věk.

Navštívené země

Slovensko, Maďarsko, Dánsko, Chorvatsko, Rakousko, Anglie, Francie, Itálie, Island, Německo, Španělsko, Nizozemsko, Finsko, Arménie, Gruzie, Abcházie, Náhorní Karabach, Řecko, Makedonie, Černá hora, Albánie, Polsko, Belgie, Bosna a Hercegovina, Srbsko, Kosovo, Bulharsko, Rumunsko, Turecko, Kypr, Severní Kypr, Jordánsko, Srí Lanka, Thajsko, Vietnam, Brazílie, Mexiko, USA

Nejdelší cesta

Nejdéle jsem byla na Islandu, kde jsem žila devět měsíců. Je to nádherná země, ale na můj vkus je tam moc větrno a slunce tam hřeje jen málo dní v roce.

Cesta, které si nejvíce vážím

Nedokážu říct. Každá cesta mi něco dala a nebýt té jedné, není ta druhá. A tak to chodí v životě se vším.

Proč cestuji a co mi cestování dalo a vzalo

Díky cestování jsem se přesvědčila o tom, že je víc dobrých lidí, než zlých a že všichni chceme vlastně to samé - mít dostatek, žít v míru, být zdraví, šťastní a obklopeni láskou. Naučila jsem se poslouchat svoji intuici a taky to, že život je jen náhoda. A nebo?

Zvláštní záliby během cestování

Píšu si deník, sbírám kamínky a vozím si z cest pletené náramky, mám jich plné zápěstí.

Největší cestovatelský sen

Nemám konkrétní... Ráda bych chodila po horách v Patagonii, brodila se sněhem v Laponsku, běhala po pláních na Novém Zélandu, dýchala vlhký vzduch v amazonské džungli a suchý horký vzduch Sahary. Kdoví, kam povede moje další cesta, nechám se překvapit.

Články autora

Bad Elster: lázeňské město obklopené vysokým lesem a zámky
Cestopisy a reportáže

Bad Elster: lázeňské město obklopené vysokým lesem a zámky

Kousek od Aše a zároveň na hranicích Saska a Bavorska se nachází malebné lázeňské město Bad Elster. Leží v údolí řeky Bílý Halštrov (Weisse Elster), kterou lidé dříve nazývali Klášterní voda, což svědčí o čistotě a léčebném účinku pramene. Oblast obklopují vysoké lesní porosty, zajišťující příjemné klima. Příjemná dovolená může začít!

Nizozemí, to není jen Amsterdam, tulipány a větrné mlýny. Objevte tajemství wattového moře a fríský ostrov Texel!
Cestopisy a reportáže

Nizozemí, to není jen Amsterdam, tulipány a větrné mlýny. Objevte tajemství wattového moře a fríský ostrov Texel!

Slyšeli jste někdy o Fríských ostrovech? Jsou to kousky země v Severním moři tvořící pás, který se táhne podél pevniny Nizozemska, Německa a Dánska.