TIP NA VYBAVENÍ: Batoh Thule Tact Backpack překvapí množstvím kapes a bezpečnostních vychytávek

TIP NA VYBAVENÍ: Batoh Thule Tact Backpack překvapí množstvím kapes a bezpečnostních vychytávek

Thule Tact je na první pohled velmi minimalistický batoh, který vás překvapí neuvěřitelným množstvím kapes a vychytávek, kterými disponuje. Perfektně řešené jsou prvky proti krádeži. Třešničkou na dortu je certifikace bluesign® – batoh je vyrobený z recyklovaných materiálů.

Vybrat si batoh do města není jen tak. Mělo by se do něj v případě potřeby hodně vejít a měl by dobře vypadat i v případě, že jdete na schůzku a máte na sobě lehce elegantní outfit. Neměl by být moc křiklavý, barevný a strhávat na sebe příliš mnoho pozornosti. Ideálně ať je nenápadným, ale plně funkčním doplňkem, který budete chtít nosit všude s sebou. A přesně takový batoh Thule Tact je.

Vybrat si můžete ze dvou velikostí, a to z objemu 21 l a objemu 16 l. My jsme vyzkoušeli ten o objemu 16 l a velikostně nám přijde naprosto ideální. Hodí se jak na denní nošení, tak v případě, že o prodlouženém víkendu vyrážíte na výlet třeba do některého z evropských měst. S trochou šikovnosti při balení se do něj bez problému vejdete.

Odolný materiál a udržitelná výroba

Batoh se prodává v jediné barevné variantě, a to v černé barvě. Klasika všech klasik, která skvěle doplňuje jeho design. Co se materiálu týče, jedná se o pevný a odolný povlakový materiál ripstop s kvalitními YKK zipy. Moc se nám líbí, že batoh splňuje kritéria standardu certifikace bluesign®. To znamená, že je vyrobený z tkaniny a dalších komponent tak, aby byl šetrný k přírodním zdrojům a s minimálními dopady na člověka a životní prostředí. Thule se dlouhodobě snaží jít v rámci své výroby udržitelnou cestou: snaží se vyrábět kvalitní produkty s dlouhou životností, využívat recyklované materiály a má za cíl být 100% uhlíkově neutrální. Vyrobeno z pevného povlakovaného materiálu ripstop s použitím zipů YKK a hliníkových prvků pro větší odolnost

Minimalistický design

Zvenku moc kapes nečekejte – batoh je koncipován jako bezpečnostní, a proto je systém úložných prostor a kapes navržen tak, aby měli případní záškodníci ztíženou práci, respektive, aby byla jejich mise už dopředu předurčena k neúspěchu. Na boku je speciální kapsa, která umožňuje naskenování cestovní průkazky, aniž byste museli batoh sundavat a něco z něj složitě lovit. Stačí jednoduše přiložit batoh ke skeneru. Kapsou, které si na prví pohled rozhodně nevšimnete (a možná ani na ten druhý), je skrytá kapsa na zadní straně s uzamykatelným zipem.

Nenápadný, ale plně funkční doplněk, který budete chtít nosit všude s sebou.

Dokonale zabezpečený obsah

Obsah hlavního oddílu batohu je dokonale zabezpečen. Otvírá se směrem dozadu a disponuje chlopní, která se zavírá přes skryté zipy. Uvnitř najdeme polstrovanou vyvýšenou kapsu, kam si můžete uložit vše, co potřebujete mít při ruce. Vejde se tam i 14palcový notebook. Další samostatná kapsa poslouží třeba na desky, sešity, knihu, nebo tablet. Hned vedle je další kapsa na magnetové zavírání – ideální třeba na peněženku.

K uložení a uspořádání drobné elektroniky a dalších předmětů slouží několik vnitřních kapes. Dvě síťované kapsy se hodí na věci, které nepotřebují svojí speciální kapsu, ale v případě potřeby je díky průhlednosti lehce najdete. Organizér třeba na drobnou elektroniku a háček na klíče v kapse se zipem – vše budete mít pohotově po ruce. Na boku jsou dvě „kulaté“ kapsy s gumou – na lahve s vodou, nebo třeba na svačinu.

K uložení a uspořádání drobné elektroniky a dalších předmětů slouží několik vnitřních kapes.

Už jste možná slyšeli o případech, kdy je držitel karty okraden o své peníze pomocí mobilní čtečky karet třeba v autobuse, v metru, tramvaji.. skoro všechny karty totiž obsahují RFID čip, umožňující bezkontaktní platbu. Thule Tact má ale kapsu, která odstiňuje RFID, a chrání vás tak před krádeží digitálních dat.

Batoh by měl být nejen funkční, ale měl by se i dobře nosit. Thule Tact má příjemně polstrovaná záda a pohodlné, akorát tak široké ramenní popruhy. Skvělou ochranou před krádeží je, že jeden ramenní popruh můžete ze spodní části batohu odepnout a ovinout kolem pevného objektu.

Pokud přemýšlíte nad novým batohem na denní nošení, batoh Thule Tact můžeme jedině doporučit. Splňuje všechno, co od takového batohu čekáte a ještě mnohem víc. A navíc je vyrobený udržitelně.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: