Nice Côte d´Azur nabízí kontrast mezi mořem a horami

Nice Côte d´Azur nabízí kontrast mezi mořem a horami

Oblast Nice Côte d´Azur je jedinečná nejen svou historií, ale i polohou. Od pobřeží Středozemního moře se region zvedá až k vrcholkům masivu Mercantour ve stejnojmenném národním parku. Metropole Nice Côte d’Azur žije ve dne v noci svým životem a na své si při návštěvě regionu přijde opravdu každý.

Vydejte se k nedotčeným zátokám, projděte se kolem polí voňavého tymiánu a rozmarýnu a po okouzlujících vesničkách. Po turistických stezkách až majestátním zasněženým hřebenům. Díky 300 slunečním dnům ročně, mezinárodnímu letišti a mnoha možnostem ubytování je jasné, proč se tato oblast stala tak oblíbeným místem.

Poznejte pobřeží Nice

Samotné Nice rozhodně stojí za návštěvu. Nevynechejte procházku po Promenádě Angličanů, návštěvu krásného parku Alberta I. ani Náměstí Masséna. Ve Starém městě se můžete ztratit v uzoučkých uličkách. Nenechte si ujít věž Bellanda. Výtahem se vyvezte na travnatý pahorek, kde kdysi stál hrad a zámek. Dnes je odtud krásný výhled na celé město a Andělskou zátoku. Pokud byste se chtěli během návštěvy vykoupat, městské pláže se rozkládají podél celé Promenády Angličanů.

Z města do přírody

Pokud se vypravíte k moři mimo město, prozkoumejte nedotčená pobřeží Středozemního moře a jeho krásy, zátoky lákající k plachtění, vodnímu lyžování nebo potápění. Nebo si užijte klidný den na pláži s výhledem na azurové moře. Podle barvy zdejší mořské hladiny také Azurové pobřeží dostalo své jméno.

Směrem do vnitrozemí, nedaleko od pobřeží Středozemního moře se rozléhají hory. Malebné vesničky zasazené do bujné zeleně, nebo přiléhající k útesu přímo vybízejí k procházce. V řadě z nich se dochovalo mnoho z dob minulých, jako jsou například fontány, starodávné domy nebo původní prádelny. Okolo vesnic se rozkládají olivové háje a často narazíte na místa s okouzlujícím výhledem na mořské  pobřeží nebo hory v dáli. Navštivte třeba vesnice Aspremont, Vence nebo Tourrette-Levens.

Okolní krajina je rájem pro sportovce, najdete zde turistické i cyklistické stezky a můžete se zchladit v soutěskách při canyoningu.

Až k vrcholkům hor

Nejvyšší vrcholky této oblasti se zvedají až nad 3000 metrů. Nejbližší lyžařská střediska, například Isola 2000 nebo Auron leží zhruba hodinu a půl jízdy autem od letiště v Nice. Není tedy vůbec nemožné dopoledne strávit na svahu a odpoledne si už vychutnávat skleničku vína na mořském pobřeží. Lyžařská střediska jsou skvěle vybavená, kromě stovky kilometrů sjezdovek zde najdete i upravené běžecké tratě, snowparky nebo areály pro děti. Za hezké viditelnosti můžete odsud dohlédnout až k moři.

Isola 2000 OTM NCA / Malivern Isola 2000

Ať už se vydáte do regionu Nice Côte d´Azur v kteroukoliv roční dobu, skvěle si to zde užijete. Není divu, že je tato destinace stále oblíbenější.

Metropole Nice Côte d’Azur přináší naprosto jedinečné zážitky. Potkává se zde příjemná atmosféra přímořského městečka s dramatickými výhledy na hory. Milovníci sportů ocení lyžařská střediska, zázemí pro cyklisty nebo spoustu příležitostí k výpravám do hor. Na své si přijdou i milovníci gastronomie či poklidného výhledu na moře. Spoustu dalších informací naleznete na en.nicetourisme.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí