HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Je článek u země, ale zároveň není cestopis ani zajímavé místo

Na návštěvě v mexickém městě San Miguel de Allende si budete připadat jako v románu Gabriela Garcíi Márqueze

A jsme tady… Konečně jsme po třech hodinách busem z Mexico City dorazili do nevelkého města San Miguel de Allende, které nám všichni naši známí vřele doporučovali. „Určitě si tam udělejte výlet, nebudete litovat,“ slyšeli jsme jak od evropských, tak i od mexických přátel. Rozhodli jsme se je poslechnout a – udělali jsme dobře…

Bodie – pravé americké město duchů jako vystřižené z westernu vás zavede do doby zlaté horečky

Vítr se prohání mezi suchými stébly trávy a pohupuje zrezivělými okenicemi dřevěných stavení. Jako bychom vstoupili do amerického westernu. Město Bodie na hranicích Kalifornie a Nevady ležící v pusté oblasti odlehlé od okolních osad je pravým městem duchů divokého západu, kde se čas zastavil v polovině minulého století.

Za golfem na Korsiku! Okusíte ničím nerušenou hru uprostřed téměř nedotčené přírody

V posledních letech se golf těší stále větší oblibě a zejména v zahraničí se jedná o jeden z nejvíce rozšířených sportů s velmi dlouhou tradicí.

Švýcarsko je pro cestování s dětmi ideální destinací

Švýcarsko je pro cestování s dětmi ideální destinací

Cestovat s dětmi není problém, spíše je otázkou kam? Ideální možností pro nás, kteří se nechceme vzdát horských výletů, může být třeba Švýcarsko. Bezpečné, snadné, exotické a hlavně: plné hor, které jsou perfektně zpřístupněny vláčky a lanovkami až do nejlákavějších vrchních partií. Máme pro vás pár tipů.

Život na ostrově Camiguin přezdívaném filipínská Havaj plyne poklidným tempem

Život na ostrově Camiguin přezdívaném filipínská Havaj plyne poklidným tempem

Sotva jsme dorovnali letovou hladinu po vzlétnutí z ostrova Cebu, pilot hlásí, že se máme připravit na přistání a začne s malým vrtulovým letadlem dělat divoké manévry. V ranním rozbřesku omámeně koukáme na malý ostrůvek pod námi, ze kterého se k nebi tyčí sedm sopek. Kolem jedné prolétáváme až nepříjemně blízko a letadlo kodrcavě dosedne na kratičkou přistávací dráhu.

Objevte krásy „zeleného cestování“, ušetříte přírodu a třeba i zlepšíte svou fyzickou kondici

Cestování milujeme! Ale právě doprava má na svědomí velké procento znečišťování ovzduší a životního prostředí vůbec, a je proto velmi důležité dobře zvážit, jaké dopravní prostředky budeme k přepravě a cestování využívat.

I dobrodružná cesta stopem napříč válčícím Súdánem se dá přežít, není to ale pro každého – část I.

Už poslední kilometry před súdánskou hranicí z etiopské strany napovídají, že přijíždíme do jiného světa. Nejen kulturně, nábožensky, politicky a historicky, ale také geograficky.

Korsické Ajaccio dýchá unikátní atmosférou starých uliček na pozadí zelených hor

Romantická zákoutí magického přístavního města ležícího na západním pobřeží Korsiky nejlépe vyniknout zejména v ranní záři probouzejících se slunečních paprsků nebo naopak na pozadí purpurových červánků ve večerních hodinách.

7 důvodů, proč by se jihoamerická Bolívie měla stát vaší příští destinací

7 důvodů, proč by se jihoamerická Bolívie měla stát vaší příští destinací

Bolívie leží v srdci Jižní Ameriky a patří mezi nejrozmanitější a nejkrásnější země, které jsem navštívila. Díky tomu, že leží na území pokrývající nejvyšší body pouště Atacama, vysoké vrcholky And a sahá až k zelené džungli Amazonské pánve, najdete zde neuvěřitelnou pestrost nejen přírodní, ale i kulturní.

TBILISI: Průvodce pro první cestu do hlavního města Gruzie

TBILISI: Průvodce pro první cestu do hlavního města Gruzie

Osvědčené informace o ubytování, dopravě, stravování i tipy na výlety! Jedete-li do Tbilisi, hlavního města země, která mezi prvními přijala křesťanství za své náboženství, nezapomeňte si přečíst našeho průvodce městem!

Naplánujte si svou dovolenou snů v italských letoviscích Bibione a Lignano
Aktuality

Naplánujte si svou dovolenou snů v italských letoviscích Bibione a Lignano

Jedinečná poloha středisek Bibione a Lignano, které se nacházejí na severním pobřeží Jadranu, poblíž pohoří Dolomit i kultovních Benátek, zajistí tu nejlepší dovolenou v Itálii.

Horské treky podzimní Sibiří: projděte se v okolí Bajkalu a srdcem Sajan

Horské treky podzimní Sibiří: projděte se v okolí Bajkalu a srdcem Sajan

Po druhé v životě se mi plní sen o velké cestě. Vyrážíme vstříc sedmi měsícům dobrodružství na trase Moskva – Bangkok. Projíždíme legendární Transsibiřskou magistrálou napříč největší zemí světa. Rusko je obrovská země s prostorem pro neuvěřitelná outdoorová dobrodružství.

5 důvodů, proč navštívit peruánský kaňon Colca

5 důvodů, proč navštívit peruánský kaňon Colca

Kaňon Colca je jeden z nejhlubších kaňonů na světě a je to také třetí nejvíce turistické místo v Peru. Nachází se několik hodin jízdy od Arequipy a na vašem cestovním plánu po Peru by určitě neměl chybět. Zde je 5 důvodů, proč byste si neměli nechat ujít návštěvu kaňonu Colca.

Krajina kontaminovaných lesů a opuštěné betonové džungle, vítejte v Černobylu

Krajina kontaminovaných lesů a opuštěné betonové džungle, vítejte v Černobylu

Cestu do míst, kde se udála největší jaderná katastrofa v historii lidstva, jsem plánoval velmi dlouho. Chtěl jsem stihnout starý sarkofág ještě před dokončením nové ocelové konstrukce, která má zabránit šíření jaderného materiálu do ovzduší na příštích sto let.

Unikátní atmosféru ukrajinského Kyjeva dotváří historická sovětská architektura, lahodné jídlo i vodka

Překvapivě čisté, pro mě i překvapivě hezké město, plné lidí a vynikající vodky. Ceny nejsou tak nízké jak bych čekal, stále však dostanete za málo peněz hodně muziky.

1 2 3 328