Řecko

Kolébka antiky, na kterou dones odkazuje mnoho starověkých památek. Malebné řecké ostrůvky a jejich pláže lákají k odpočinku, památky nadchnou milovníky historie a vysoké hory dokonce potěší v zimě třeba milovníky skialpinismu. Co by vám nemělo uniknout? metropole Athény plná památek a smogu, Korinthos a vykopávky Mykén a Sparty na Peloponésu, mnišský stát Athos, výstup na horu Olymp, ostrov Kréta s desítkami památek.

NEJVĚTŠÍ VÝBĚR MAP A PRŮVODCŮ na www.KnihyNaHory.cz:
MAPY ŘECKA a PRŮVODCE ŘECKEM

Články o zemi

Kefalonie je jako klidná kráska
Ostrovy a pláže

Kefalonie je jako klidná kráska

Ostrov Kefalonie patří ke klidnějším destinacím. Cestovní kanceláře sem dlouho pořádaly pouze jednodenní výlety, ani dnes se tu hotely „nemačkají“ jeden na druhý. Jezdí do nich hlavně ten, kdo chce prožít klidnou dovolenou, daleko od přeplněných pláží. I na těch nejrušnějších, které se nacházejí v letoviscích Skala a Lassi, není prozatím žádný velký nával. Kefalonie je největší z Jónských ostrovů a každému, kdo sem zavítá, má rozhodně co nabídnout.

Kréta: Od plážové idylky po vysokohorské túry
Kulturní památka

Kréta: Od plážové idylky po vysokohorské túry

Kréta je v poslední době mezi českými cestovateli v kurzu. Kolébka prastaré minojské civilizace je rájem jak pro zvídavé jedince hledící do minulosti, tak pro milovníky dlouhých čistých pláží i vyznavače pěší turistiky. Ti si mohou vybrat z nepřeberného množství túr vedoucích na krétské vrcholy (zasněžené někdy až do května), podél mořských útesů a zátok nebo zdejšími proslavenými soutěskami.

Lefkada: Modrá perla Jónského moře
Ostrovy a pláže

Lefkada: Modrá perla Jónského moře

Lefkada patří mezi jónské ostrovy a její pobřeží omývá náramně čisté a úchvatně zbarvené Jónské moře. Další velkou předností je stabilní počasí – v hlavní sezóně, která začíná koncem května a končí na přelomu září a října, zaprší jen ojediněle.

Řecký Zakynthos – ostrov bílých útesů
Cestování s dětmi

Řecký Zakynthos – ostrov bílých útesů

Jónské ostrovy patří k nejzelenějším oblastem Řecka. Mají nejvíce vláhy, mírnější klima a byly v rozhodujícím období antického drancování lesů tak trochu stranou zájmu. Díky tomu můžeme odpočívat v borových lesích a vnímat typickou středomořskou vůni cypřišů a řev cikád.

ŘECKO: Bělostné Kyklady
Pláže a tropické ostrovy

ŘECKO: Bělostné Kyklady

V oslnivém světle a křišťálově modrých vodách Kyklad plovou sluníčkem sežehnuté ostrůvky s bílými kubickými domečky, jimž vévodí modré kupole kostelů a rozložité lopatky větrných mlýnů. Mají hory a skalnaté břehy, labyrinty městských uliček, antické památky i nádherné pláže.

Nejkrásnější řecké ostrovy, kde si budete připadat jako ve filmu
Pláže a tropické ostrovy

Nejkrásnější řecké ostrovy, kde si budete připadat jako ve filmu

Řecko je perfektní turistickou destinací pro své nádherně průzračné moře, vynikající kuchyni, pestrou historii, bohaté přírodní krásy a bodrou povahu místních, jíž mnozí filmaři využívají pro své slavné komedie jako Moje tlustá řecká svatba či Mama Mia.

Podrobnější info o zemi