Kefalonie je jako klidná kráska

Kefalonie je jako klidná kráska

Ostrov Kefalonie patří ke klidnějším destinacím. Cestovní kanceláře sem dlouho pořádaly pouze jednodenní výlety, ani dnes se tu hotely „nemačkají“ jeden na druhý. Jezdí do nich hlavně ten, kdo chce prožít klidnou dovolenou, daleko od přeplněných pláží. I na těch nejrušnějších, které se nacházejí v letoviscích Skala a Lassi, není prozatím žádný velký nával. Kefalonie je největší z Jónských ostrovů a každému, kdo sem zavítá, má rozhodně co nabídnout.

Rozlohou dvakrát větší než Lefkada a víc než desetkrát menší než Kréta má vedle poklidné atmosféry svá další specifika. Nenajdete tu příliš mnoho památek, což je důsledek ničivého zemětřesení z poloviny minulého století. O deset let dříve se na ostrově odehrál masakr italských vojáků z rozkazu Adolfa Hitlera, což připomíná i zde natočený film Mandolína kapitána Corelliho.

Přestože se zde nachází mezinárodní letiště, Kefalonie není tak rozvinutá jako populárnější Jónské ostrovy Korfu a ZakynthosPláže jsou většinou oblázkové, i když na jihu a východě je několik nádherných písčitých. Mezi nejkrásnější patří kromě slavného Myrtosu a Antisamosu i pláž Xi s červeným pískem, Kounopetra s „pohyblivými kameny“, Platia Ammos a Petani, které místní říkají „biblická“.

Mezi známá města patří Agia Efimia, kde pobýval natáčecí štáb z Hollywoodu, hlavní město Argostoli, kde lze v přístavu po ránu u rybářských loděk vidět karety, které sem připlouvají pro dobroty od rybářů, Lixouri, velký soupeř Argostoli, Farsa, odkud pochází fiktivní postava z románu Mandolína kapitána Corelliho, hrdinka Pelagia, a také Asssos či Fiskardo, které bylo během zemětřesení v roce 1953 nejméně poškozeno, takže tu lze stále najít původní kamenné domy a byzantskou architekturu.

Milovníci mexických cenotes jistě ocení obdobně krasově vytvořené podzemní jezero Melissani, skryté uvnitř jeskyně. Nejen turisté míří také do jeskyně Drogarati, kde se kvůli skvělé akustice pořádají koncerty. Milovníci vína rádi ochutnají značku Robola, která má na ostrově dlouhou tradici, a za návštěvu bezpochyby stojí i mýtický ostrov Ithaka, domov Homérova Odyssea, který je z Kefalonie vzdálený pouze hodinu a půl plavby trajektem.

„Pro cestování po ostrově se vyplatí vypůjčit si automobil a prozkoumat ostrov po vlastní ose. Určitě doporučuji vyrazit na pláž Myrtos, která patří k nejkrásnějším plážím z celého světa. Tvoří ji bílé oblázky, které z dálky vypadají jako písek. Je obklopena útesy, které jsou porostlé zelenou vegetací,“ upozorňuje Lenka Pátek z CK Blue Style, která nabízí na Kefalonii řadu zájezdů.

Nejširší nabídku průvodců a map Řecka (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Kam na Kefalonii?

  • nejoblíbenější pláže: Xi (červený písek, na poloostrově Paliki), Myrtos, White rocks, Skala
  • města Argostoli, Lixouri – druhé největší na ostrově, oblíbené letovisko s písčitými plážemi
  • jeskyně Mellisani, Drogarati
  • ostrov Ithaka – socha Odyssea, krásná příroda a pláže, možnost procházek liduprázdnými háji

CK Blue Style je největším samostatným subjektem na trhu českých cestovních kanceláří. Přesto ale nejsme továrna na dovolenou. Jsme velká rodinná firma s dlouholetými zkušenostmi, které jsme získali díky osobnímu poznávání jednotlivých destinací. Zařídíme i celou škálu nadstandardních služeb, jako privátní transfer z letiště v destinaci, láhev vína na pokoj, nejzajímavější výlety šité na míru, až po zorganizování romantického svatebního dne na břehu moře. Do našeho portfolia spadá Středomoří, pobřeží Černého moře, i africké země a exotika. Jsme Blue Style a dovolenou pro vás děláme s láskou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí