HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

2.12. Cestovatelé mají vstup do země zakázaný.

12.10.2020 Od 28. září je od pasažérů z ČR při příletu požadován negativní test v angličtině. Řecko 1. října 2020 prodloužilo bezpečnostní opatření. Ty zahrnují vyplnění formuláře před příletem (PLF), nošení roušek ve vnitřních veřejných prostorách a dodržování obecných hygienických předpisů.

Řecko představuje poměrně bezpečnou zemi pro turisty. Ke krádežím a přepadením zde dochází jen ojediněle. Zejména ve velkých městech a turistických lokalitách je samozřejmě nutné dbát zvýšené pozornosti. K nejvyššímu počtu krádeží dochází na Rhodosu, Korfu či na Krétě. 

V Řecku je výslovně zakázáno pořizovat fotografie vojenských objektů. Porušení tohoto zákazu může vést k závažným postihům. Dalším vážnou záležitostí je zákaz vývozu starožitností ze země, což se týká všech předmětů vyrobených před rokem 1830. 

Každoročně se v Řecku utopí při koupání v moři v průměru více než 250 osob, z nichž velkou část tvoří zahraniční turisté. Na většině pláží bohužel nejsou plavčíci. V moři se také vyskytuje velké množství medúz, především červené medúzy mohou člověka požahat. Je třeba si dávat pozor rovněž na mořské ježky. 

Zejména během suchého léta je zakázáno kouřit a rozdělávat oheň v blízkosti lesů, velmi často zde totiž dochází k rozsáhlým lesním požárům.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: