HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: metropole Athény plná památek a smogu, věštírna v Delfách, Korinthos a vykopávky Mykén a Sparty na Peloponésu, mnišský stát Athos, výstup na horu Olymp, ostrov Kréta s desítkami památek.

Cestopisy z Řecka

Řecká republika se rozprostírá na jižním cípu Balkánského poloostrova. Kromě pevninské části však Řecku patří více než 1 400 ostrovů, které tvoří celou jednu pětinu rozlohy státu.

Kyklady

Největším z ostrovů je Kréta, další jsou Jónské ostrovy v Jónském moři, Kyklady, Severní Sporady, Východní  Sporady a Dódekanésos (také Jižní Sporady) v Egejském moři. Mezi nejznámnější ostrovy k rekreaci patří Korfu, Kefalonia, Zakynthos, Ithaki, Santorini. Určitě si nenechte ujít Peloponés, který se právem nazývá kolébkou civilizace a divokou přírodu ideální na trakking na ostrově Ikárie. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Řecka.

Slavná dominanta AthénSlavná dominanta Athén

KykladyKyklady

Zajímavosti v Řecku

Řecko je jednou z nejhornatějších zemí Evropy, neboť ji z 80 procent pokrývají hory a kopce. Opuštěná řecká pohoří, kde potkáte jen pár pasáků koz, lákají k trekkingu. Nicméně většina turistů přijíždí do země za mořem. Pobřeží se stovkami krásných pláží je poseto letovisky, ale stále zde můžete narazit na klidnější lokality bez hotelů, kde se budete pohybovat mezi přátelskými místními obyvateli. Jedná se o oblast, v níž vzkvetla starověká řecká civilizace.  Proto je celá země poseta tisíci památek, které jsou rájem pro znalce historie. Řecko skýtá tolik lákadel, že při návštěvě budete muset najít vhodný kompromis mezi obdivem historii, krásou moře a ostrůvků a řeckou kuchyní plnou osvěžujícíh jídel a vynikajícího vína. Bezesporu nejdůležitější lokalitou Řecka je Attika, kde leží i hlavní město Athinai (Athény).

Další fotky z Řecka si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: