Souostroví a stejnojmenná republika Kapverdy mají jedinečnou minulost a dnešním návštěvníkům nabízejí mimo jiné skvělé podmínky pro (nejen) vodní sporty. Do 15. století neobydlené ostrovy se díky portugalským mořeplavcům staly první tropickou lokalitou trvale osídlenou Evropany. Následovala staletí bohatnutí hlavně díky amorálnímu obchodu s africkými otroky. V demokratické současnosti je hlavním turistickým magnetem ostrov Sal, jehož dnešní prosperita se už neopírá jako kdysi o těžbu soli, ale o cestovní ruch. Jih ostrova je také centrem windsurfingu, kitesurfingu i potápění na Kapverdách.
Dlouhodobě nejnavštěvovanější částí souostroví Kapverdy je ostrov Sal. Stejně jako celý stát omývaný Atlantikem má Sal převážně vyprahlou krajinu sopečného původu. Klima je velmi stabilní. Hlavní sezóna sice trvá od dubna do října, ale i v ostatních měsících denní teploty pohodlně přelézají dvacítku. A prakticky nehrozí, že by vám dovolená mohla propršet. Sal je na rozdíl od některých sousedů velmi rovinatý. Přesto má tento tropický ráj co nabídnout i nad rámec desítek kilometrů nádherných pláží.
Kapverdy jsou už několik desetiletí jedním z afrických premiantů z hlediska společenské stability a demokracie v politické praxi. Uznání hodná a nesmírně bohatá je i zdejší „kreolská kultura“ včetně hudby a kuchyně, v nichž se odrážejí historické vazby na kontinentální Afriku, jižní Evropu i Brazílii.
Nádherné pláže, tyrkysové moře, písčité duny a luxusní hotely. Takhle známe Kapverdy ze špičkových katalogů cestovních kanceláří. Skutečný život místních už ale tak zářivý není. Potýkají se s výrazným nedostatkem všeho, co je pro nás samozřejmé, i tak se ale umí radovat ze života.
Kapverdské ostrovy se skládají z 10 větších a několika malých ostrovů. Leží v Atlantském oceánu asi 600 km od západního pobřeží Afriky. Lákají cestovatele a zejména surfaře z celého světa