Co vidět na ostrově Sal? Solný důl i spektakulární útes

Co vidět na ostrově Sal? Solný důl i spektakulární útes

Dlouhodobě nejnavštěvovanější částí souostroví Kapverdy je ostrov Sal. Stejně jako celý stát omývaný Atlantikem má Sal převážně vyprahlou krajinu sopečného původu. Klima je velmi stabilní. Hlavní sezóna sice trvá od dubna do října, ale i v ostatních měsících denní teploty pohodlně přelézají dvacítku. A prakticky nehrozí, že by vám dovolená mohla propršet. Sal je na rozdíl od některých sousedů velmi rovinatý. Přesto má tento tropický ráj co nabídnout i nad rámec desítek kilometrů nádherných pláží.

Zastavení v hlavním městě Espargos, koupání se žraloky ve stejnojmenné zátoce, návštěvu solného dolu i pozoruhodné zátoky Buracona můžete stihnout za jediný den. A nejen to. Program celodenní exkurze po ostrově Sal od CK Blue Style zahrnuje několik dalších míst.

Solný důl Pedra de Lume

Zajímavou turistickou atrakcí je starý solný důl Pedra de Lume v chráněné oblasti Salinas. Uvidíte tam, jak se kdysi těžila sůl, a navíc se můžete vykoupat v přírodním jezeru s velmi slanou vodou. „Zdejší jezero je ještě několikanásobně slanější než Mrtvé moře a díky hustotě vody se tady prakticky nemůžete potopit. V podstatě se dá říct, že jen tak sedíte nebo ležíte na hladině. A stejně jako Mrtvé moře, tak i jezero Salinas má léčivé účinky. Pomáhá na ekzémy a další kožní problémy,“ upozornila obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek. Produkce soli hrála zásadní roli v rozvoji Salu, jehož název je od této komodity odvozený. Zdejší „solná horečka“ měla vrchol v 19. století, kdy většina exportu mířila do Brazílie.

Buracona a Žraločí zátoka

Buracona je na první pohled nenápadná pobřežní oblast, kterou by ale žádný návštěvník Salu neměl opomenout. Zajímavá je procházka po obvodu zátoky, která je sice rozměry nevelká, ale v kombinaci s útesy, oceánem a jeho příbojem vytváří pozoruhodné scenérie. Po pár minutách chůze lze dojít ke správní budově s rozhlednou, minimuzeem a uměleckými mapami Kapverd opodál. A „zlatým hřebem“ lokality je Modré oko – přírodní úkaz tvořený podmořskou jeskyní s průhledem shora, odkud dopadají na hladinu sluneční paprsky. Nejintenzivněji kolem poledne.

Zátoka Buracona, ostrov Sal, Kapverdy, autor: Blue Style
Zátoka Buracona, ostrov Sal, Kapverdy, autor: Blue Style

Další zajímavé místo je Žraločí zátoka. Jedná se o jediné místo na pobřeží ostrova, kde je díky vulkanickému podloží teplejší voda a díky tomu se zde shromažďují hejna žraloků citrónových. Ti určitě budí respekt, ale pro člověka nepředstavují žádnou hrozbu. Odvážnější cestovatelé tak mohou do vody vstoupit a mít tato stvoření doslova na dosah ruky.

Krásnou podívanou může být pozorování želv, které během letních měsíců (od června do října) připlouvají na ostrov klást svá vajíčka. Výpravu za ohroženými karetami obecnými s místním průvodcem si lze také s předstihem objednat u CK Blue Style.

CK Blue Style je největším samostatným subjektem na trhu českých cestovních kanceláří. Přesto ale nejsme továrna na dovolenou. Jsme velká rodinná firma s dlouholetými zkušenostmi, které jsme získali díky osobnímu poznávání jednotlivých destinací. Zařídíme i celou škálu nadstandardních služeb, jako privátní transfer z letiště v destinaci, láhev vína na pokoj, nejzajímavější výlety šité na míru, až po zorganizování romantického svatebního dne na břehu moře. Do našeho portfolia spadá Středomoří, pobřeží Černého moře, i africké země a exotika. Jsme Blue Style a dovolenou pro vás děláme s láskou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí