Na Kapverdy za skvělým jídlem, tancem a nočním životem

Na Kapverdy za skvělým jídlem, tancem a nočním životem

Kapverdy jsou už několik desetiletí jedním z afrických premiantů z hlediska společenské stability a demokracie v politické praxi. Uznání hodná a nesmírně bohatá je i zdejší „kreolská kultura“ včetně hudby a kuchyně, v nichž se odrážejí historické vazby na kontinentální Afriku, jižní Evropu i Brazílii.

Souostroví Kapverdy patří geograficky i geopoliticky k Africe, jeho poloha v Atlantiku, poměrně daleko od afrických břehů, nicméně předurčuje svébytnost a svéráznost zdejší kultury. Melancholií a lyričností naplněný národní hudební žánr morna proslavila po celém světě zpěvačka Cesária Évora. Hudbu, tanec a bujaré veselí do ranních hodin si můžete plnými doušky užívat i při návštěvě ostrova Sal, který je hlavním turistickým magnetem Kapverd a kam vypravuje zájezdy (s přímými lety z Prahy) česká CK Blue Style.

Noční život

Nejvíce to na Salu žije v letovisku Santa Maria, které lze přirovnat k tlukoucímu srdci ostrova, kde se tančí až do rána, denně jsou na programu koncerty apod. Najdete tu spoustu barů a hudebních klubů. Kapverďané totiž milují hudbu a tanec. Pro cizince atraktivní je mimo jiné hudební styl zvaný funaná, jehož základem je hra na akordeon. Jedná se o párový tanec s výraznými pohyby pánve a rychle se měnícími rytmy.

Nejširší nabídku průvodců a map Kapverd (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Náš tip – Kde se na Salu bavit?

Buddy Bar: Spíše místní hudba a afrobeat.

Calema: Zde začíná každý den noční život, nejlepší drink passion fruit caipirinha. Vůbec skvělé koktejly caipirinha. Hodně místních, ale později se osazenstvo promíchá.

Disco Pirata: Místo koncertů, ale také diskotéka. Jediné místo, kde chtějí zaplatit vstup (nejlépe v eurech). Drinky klasické, na které jsme zvyklí.

Ocean Café: Hodně turistické místo, jednou týdně nějaká akce. Zavírá se kolem jedné v noci a jde se do Calemy.

Místní kuchyně potěší nejen milovníky plodů moře

Pokud máte rádi dobré jídlo, budete na ostrově Sal více než spokojeni. Základem kuchyně jsou ryby a mořské plody. Můžete si dát výborný tatarák z tuňáka, krevety a fantasticky připravenou langustu. Na své si ale přijdou i ti, kteří rybám neholdují. Národním pokrmem je tzv. cachupa, což je obdoba našeho guláše. Akorát na Salu do něj dávají sladké brambory, dýni, rajčata, zelí, koření a kukuřičnou kaši. Součástí bývá i kuřecí nebo vepřové maso či ryba. Jako dezert ochutnejte karamelový puding, banánové placky filhoses de banana nebo exotické ovoce papáju. CK Blue Style nabízí i kurzy vaření kapverdského jídla s následnou konzumací ve třech variantách v délce dvě až dvě a půl hodiny.

Santa Maria Beach, ostrov Sal, Kapverdy, autor: Blue Style
Santa Maria Beach, ostrov Sal, Kapverdy, autor: Blue Style

A co na Kapverdách pít? Určitě ochutnejte lokální pálenku grogue z cukrové třtiny, která obsahuje více než 50 procent alkoholu nebo místní pivo Strela, připomínající český ležák.

Kde se ubytovat?

V nabídce CK Blue Style jsou momentálně osmidenní zájezdy do hotelů vyššího standardu. Ceny začínají od přibližně 20 tisíc korun za dospělou osobu. Opravdu kvalitních hotelů je na Salu několik. „Doporučuji hotel Voi Vila Do Farol Resort, který své hosty ubytovává v příjemných bungalovech rozmístěných v krásné zahradě v blízkosti široké pláže Santa Maria,“ dodává Lenka Pátek z CK Blue Style.

CK Blue Style je největším samostatným subjektem na trhu českých cestovních kanceláří. Přesto ale nejsme továrna na dovolenou. Jsme velká rodinná firma s dlouholetými zkušenostmi, které jsme získali díky osobnímu poznávání jednotlivých destinací. Zařídíme i celou škálu nadstandardních služeb, jako privátní transfer z letiště v destinaci, láhev vína na pokoj, nejzajímavější výlety šité na míru, až po zorganizování romantického svatebního dne na břehu moře. Do našeho portfolia spadá Středomoří, pobřeží Černého moře, i africké země a exotika. Jsme Blue Style a dovolenou pro vás děláme s láskou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí