Kapverdský Sal: Mekka surfařů, rybářů i šnorchlování

Kapverdský Sal: Mekka surfařů, rybářů i šnorchlování

Souostroví a stejnojmenná republika Kapverdy mají jedinečnou minulost a dnešním návštěvníkům nabízejí mimo jiné skvělé podmínky pro (nejen) vodní sporty. Do 15. století neobydlené ostrovy se díky portugalským mořeplavcům staly první tropickou lokalitou trvale osídlenou Evropany. Následovala staletí bohatnutí hlavně díky amorálnímu obchodu s africkými otroky. V demokratické současnosti je hlavním turistickým magnetem ostrov Sal, jehož dnešní prosperita se už neopírá jako kdysi o těžbu soli, ale o cestovní ruch. Jih ostrova je také centrem windsurfingu, kitesurfingu i potápění na Kapverdách.

Na ostrově Sal panuje celoročně slunečné a teplé počasí, které přeje vodním sportům, jako jsou právě kitesurfing, parasailing nebo windsurfing. Díky bohatému podmořskému životu si na své přijdou nároční potápěči i milovníci šnorchlování. Největší nabídka všech vodních sportů je na jihu ostrova v oblasti krásné a dlouhé písečné pláže (a stejnojmenného městečka) Santa Maria.

Na vyznavače kitesurfingu zaručeně narazíte na pláži Kite Beach. Stojí tam škola tohoto sportu, kterou vede slavný Mitu Monteiro. „Jedná se o aktivitu vhodnou i pro začátečníky, na starost vás tu mají vyškolení instruktoři. Nejdříve zažijete suchý trénink na písku a pak už směle na moře,“ popisuje Lenka Pátek z CK Blue Style. V rámci pobytových zájezdů, které tato cestovní kancelář na Kapverdách nabízí, lze jednoduše dohodnout výcvik ve vybraném vodním sportu anebo pronájem potřebného vybavení.

Nejširší nabídku průvodců a map Kapverd (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

Je libo výlet na čtyřkolce nebo zipline?

Čtyřkolka je ideální k objevování skrytých přírodních krás ostrova. Pokud máte v plánu poznávat jeho jižní část, čtyřkolka je tou pravou volbou. Projedete se písečnými dunami a zastavíte i na pobřeží, kde se budete kochat pohledem na nekonečný oceán.

Zipline Cabo Verde, ostrov Sal, Kapverdy, autor: Blue Style
Zipline Cabo Verde, ostrov Sal, Kapverdy, autor: Blue Style

Nejvíce adrenalinový suchozemský zážitek na Kapverdách slibuje lanová dráha (zipline) Cabo Verde. O zprostředkování výletu, který zabere zhruba dvě až tři hodiny, můžete také požádat delegáta CK Blue Style. Pak už stačí jen počkat na terénní vůz, který vás odveze k jednomu z nemnoha místních pahorků. Vrchol Serra Negra, jenž je stejně jako celé Kapverdy sopečného původu, má sice jen přibližně sto výškových metrů, ale skýtá celkem velkolepé výhledy na oceán i velkou část ostrova Sal. Po krátkém výšlapu na kopec se většina lidí po kratším či delším rozmýšlení spouští dolů po kilometr dlouhém laně. Jízda trvá přes minutu a můžete překonat stokilometrovou rychlost. Není čeho se bát.

CK Blue Style je největším samostatným subjektem na trhu českých cestovních kanceláří. Přesto ale nejsme továrna na dovolenou. Jsme velká rodinná firma s dlouholetými zkušenostmi, které jsme získali díky osobnímu poznávání jednotlivých destinací. Zařídíme i celou škálu nadstandardních služeb, jako privátní transfer z letiště v destinaci, láhev vína na pokoj, nejzajímavější výlety šité na míru, až po zorganizování romantického svatebního dne na břehu moře. Do našeho portfolia spadá Středomoří, pobřeží Černého moře, i africké země a exotika. Jsme Blue Style a dovolenou pro vás děláme s láskou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí