Pokud se vydáváte do zahraničí za prací či dlouhodobým životem, nechte si poradit, jak vyřešit zdravotní pojištění a na jaké změny se připravit.
Mé dvouměsíční putování po střední Americe jsem se rozhodl zakončit v hlavním městě Mexika, v Mexico City. Po přepadení v Nikaragui mi už nezbývalo mnoho peněz a tak jsem místo cestovaní po jihomexickém státě Chiapas vyrazil navštívit mou kamarádku Noru do jednoho z největších měst světa.
Občanského sdružení Kintari foundation, podpořené Expedičním fondem, rekonstruuje školu Ngolang na Lomboku. Přinášíme čerstvé zprávy o průběhu rekonstrukce.
Jaké jsou naše představy o pomoci třetímu světu doma u televize a jak drsné je setkání s realitou? Jaké překážky museli dobrovolníci podpoření Expedičním fondem překonávat? A co skrýval tajemný kouzelný sud?
Mou duši naplňuje klid a mír. Jakoby se zde čas zastavil. Žádné mobilní telefony, žádné vymývání mozků sdělovacími prostředky. Jen já, pár Indiánů a džungle. Čistá přírodní energie osady ztracené v pralese. A my tu budeme učit domorodce angličtině.
V zemi, kde skoro ničemu nerozumíte, si kupujete jízdenku do města, které založil a z buše vysekal náš krajan. Jeho jméno je součástí jména toho města. Tři týdny mezi potomky československých osadníků popisuje účastník workcampu občanského sdružení INEX-SDA.
Humanistické lékařské pracoviště je v kankanské čtvrti Farako I. jediným zdravotnickým střediskem pro obyvatele, hlavně pro chudé děti, sirotky a pro ty, kteří jsou v těžké situaci. Díky podpoře Expedičního fondu se mohou pacienti těšit zkvalitnění služeb.
Po půl roce dobrovolné práce na unikátním projektu rozvojového vzdělávání nastal den „D“, začínají první kurzy angličtiny. Výuka chudého venkovského obyvatelstva v Mexiku přináší zcela nové zkušenosti.
V mexickém státě Michoacán strávila dobrovolnice společnosti Inex dva měsíce jako vedoucí skupiny. Jejím úkolem bylo zalesňování prostor ve městě a mapování indiánskych komunit. Jak její práce probíhala?
Tibetská kultura se nevyučuje ve zbídačelém Tibetu, ale v indickém Ladakhu, Himachalu a nepálských oblastech. Za cenu jejího uchování se už děti možná nikdy nevrátí ke svým rodičům. Přečtěte si o činnosti těch, kterým tibetský problém není lhostejný.
Jak vypadá spolupráce po indicku? Jaké možné průtahy mohou na vašem projektu vzniknout? Přinášíme první část zprávy Václava Pousky o jeho stavbě ekologicky šetrnějších pícek v indickém Rádžastánu. Projekt byl podpořen Expedičním fondem.
Dvacítka českých dobrovolníků míří letos o prázdninách do Ladakhu na tábor Krajní meze 07. Nebudou si jen užívat treky jako turisté, ale přiloží ruku k dílu tam, kde je to potřeba. Projekt byl podpořen finančním příspěvkem Expedičního fondu.
Jako dobrovolnice jsem strávila několik týdnů na opičí farmě, kde jsem měla za úkol dělat malým opičkám jejich „mámu“. O víkendech jsem pak vyrážela na krátké výlety do okolních čajových plantáží a nebo do Krugerova parku mezi divoké gazely, zebry, žirafy či bizony.
Díky programu Work and Travel (WAT) podporovanému americkou vládou mají studenti možnost získat vízum a pracovní povolení. Stačí být studentem a zaplatit asi čtyřicet tisíc korun.
Osm desítek dětí z himalájské vesnice Kargyak a okolních osad v severoindickém státě Džammú a Kašmír doufá, že na podzim příštího roku poprvé zasedne do lavic Sluneční školy. Díky českým dobrovolníkům.
O Mauriciu dnes vědí i ti méně zkušení cestovatelé. Tento ostrov zažívá poslední roky u Čechů nový boom a není čemu se divit. Leckdo si uvědomil, že dovolená v exotické destinaci může vyjít finančně podobně jako výlet po Evropě. Proč si lidé, včetně mě, tento ostrov tak zamilovali?