Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Afrika

Maroko, Tunisko a Egypt patří mezi poměrně snadno dostupné africké státy, tedy alespoň co se blízkosti týče. Mnoho cestovatelů to ale táhne na safari do Keni, Tanzanie, Zambie, Ugandy, Namibie či Botswany. Stále více oblíbená se stává i Jihoafrická republika či Mozambik.

 

Velbloudi z Merzougy, MarokoVelbloudi z Merzougy, Maroko

Žirafí sněm nedaleko kráteru Ngoro Ngoro, TanzánieŽirafí sněm u kráteru Ngoro Ngoro, Tanzánie

Panenský prales, Sangha, Středoafrická republikaPanenský prales, Sangha, Středoafrická republika

 

 

Jižní a střední Afrika

Pouštní Botswana, Namibie se světoznámými národními parky nebo podobná Zambie nabízí dokonalé africké safari. Bílé pláže nabízí Mozambik nebo Jihoafrická republika. Ve střední Africe najdete Kongo, Čad nebo Středoafrickou republiku. Jedinečnou flóru a faunu nabízí Réunion, Mauricius a Madagaskar.

Východní Afrika

V Keni leží hned několik desítek národních parků a rezervací, podobně je na tom i Tanzanie, která se navíc pyšní nejvyšším vrcholem Afriky - Kilimandžárem. Stále častěji míří cestovatelé i do Ugandy, Rwandy či Etiopie.

Severní Afrika

Blízká a docela bezpečná exotika se nabízí v Maroku, hodí se pro výpravy na velbloudech i výstupy ve Vysokém Atlasu. Egypt a Tunisko lákají na poutavou historii, Alžírsko na nekonečnou poušť a oázy, podobně je na tom i největší africký stát - Súdán.

Západní Afrika

Na státy nejpočetnější je určitě Afrika západní, turisty je ale spíše méně objevená. Patří sem ostrovní Kapverdy, vyschlé Mali, Niger, nížinatý Senegal, Kamerun nebo i poměrně malinkou Gambii.

Pro cesty do Afriky doporučujeme cestovní kancelář GRAND AFRIKA specializující se na cesty do Afriky všeho druhu. Mezi destinace GRAND AFRIKA patří například Svazijsko, Tanzánie, Etiopie, Botswana či Keňa. Zaměřuje se také na spoustu aktivit, jako je safari, trekování, víkendové pobyty či golfové zájezdy.

Vyberte si některý ze států Afriky v menu vlevo.

Mapa Afriky


CESTOVATELSKÝ TWEET

Všude dobře,tak proč být doma...? :)