Tipy na letenky do Afriky

Tipy na letenky do Afriky

V Africe najdete úžasné památky, domorodou kulturu, unikátní kuchyni, divoká zvířata, safari, průzračné moře a dokonalé šnorchlování, savany, rozsáhlé pouště, hluboké pralesy, luxusní resorty i kosmopolitní přístavní města. Láká vás zažít Afriku na vlastní pěst, ale nevíte si rady s plánováním a letenkami? Máme pro vás čerstvé informace co se týče letů do nejnavštěvovanějších zemí Severní Afriky.

Severní Afrika je z Evropy snadno dostupná

Nejbližší Afrika je pro nás, Evropany, ta severní. Zde na vás čekají pouštní krajiny okolo Středozemního moře a cestovatelský komfort, místní jsou zde na turisty zvyklí. Mezi nejnavštěvovanější země Severní Afriky patří Egypt, Maroko a Tunisko a cesta sem, ani doprava v rámci země není nijak komplikovaná.  Do několika oblastí Egypta, Maroka i Tuniska se dostanete za pár hodin přímým letem z Prahy, či blízkých zahraničních letišť.

Z Prahy přímým letem k egyptskému pobřeží Rudého moře

V Egyptě je několik mezinárodních letišť. Mezi ta nejfrekventovanější patří Hurghada, Sharm El Sheikh, Taba a Marsa Alam. Mezi Českou Republikou a Egyptem jsou tři přímé lety. Jde o letenky Praha – Hugsharda, Praha –  Marsa Alam a Praha – Káhira. Do obou dvou plážových letovisek vyjde zpáteční cesta zhruba na 5.000 Kč a let trvá něco málo přes 4 hodiny. 

Hurghada a Marsa Alam jsou plážové resorty a jde o ideální destinace pokud hledáte tip kam na víkend na dovolenou. Rudé moře a jeho korálové útesy je proslulé pro prvotřídní podmínky na šnorchlování. 

V Egyptě je toho ale daleko víc k objevování a pokud máte čas, dopřejte si výlety za poznáním. Po zemi se dá snadno cestovat veřejnou dopravou (vlaky jsou spolehlivější a bezpečnější). Mezi nejpopulárnější památky patří pyramidy a sfinga v Gíze, nejstarší egyptská metropole Memphis, Údolí Králů a nebo velkolepý přístav a římské památky v Alexandrii.

Káhira

Maroko je ideální vstupenka do arabského světa

Maroko je ideální destinace pro cestovatele začátečníky, kteří se vydávají do Afriky poprvé a chtějí zažít typickou arabskou kulturu. Mezi nejpopulárnější zážitky v zemi patří hlavní město Marrakéš, které má jedinečnou orientální atmosféru, surfování na vlnách Atlantiku, výšlap na čtyřtisícový vrchol Djebel Toubkal, procházky po tradičních arabských medínách a relax v luxusních lázních hammám.

V současné době nejsou do Maroka žádné přímé lety z České Republiky, všechny cesty budou s přestupem, ale existuje například přímá letenka Vídeň – Agadir (cena zpáteční letenky vás vyjde i pod 1.000 Kč), nebo Berlin – Marrakéš (zpáteční letenka vyjde momentálně nejméně na 3.000 Kč).  

Do trojice nejnavštěvovanějších zemí Severní Afriky patří také prosluněné Tunisko

Tunisko nabízí svým návštěvníkům jak velmi zajímavou a exotickou přírodu, tak i kulturní vyžití. Na africké poměry je zde příjemné klima a místní jsou klidní a kultivovaní lidé. Během dovolené v Tunisku můžete dle libosti kombinovat relax u moře, obdivování zachovalých památek i adrenalinové výlety pouští a krajinou plnou oáz, bez přehnaných obav z kulturních rozdílů a jiných nebezpečí. Narozdíl od Maroka a Egypta je Tunisko zatím relativně mimo radar turistických mas a tak si tu můžete vychutnat v jistém směru větší autentičnost a také ceny jsou zde mírnější.

Praktické informace o cestování do Tuniska pro vás průběžně aktualizujeme. V současné době nejsou do Tuniska žádné přímé lety z České Republiky, všechny cesty budou s přestupem, ale existuje například přímá letenka Berlin – Monastir (cena zpáteční letenky aktuálně vyjde na cca 6.000 Kč), nebo Vídeň – Tunis Kartágo (zpáteční letenka cca 6.000 Kč.)  

Jaké jsou další turisticky populární africké země? 

Mezi další hojně navštěvované země patří JAR, kam se jezdí na safari a do Kapského města.  Letenky z České Republiky do Jihoafrické Republiky jsou s přestupem nejčastěji v Curychu a nebo v Amsterdamu a vyjdou aktuálně minimálně na 16.000 Kč. Milovníci safari často míří do Zimbabwe, kde je velká šance spatřit všechna zvířata z velké safari pětky (slon, lev, levhard, nosorožec a buvol). Na hranicích Zimbabwe a Zambie je navíc jedna z nejvelkolepějších atrakcí Afriky, Viktoriiny vodopády. Překrásné národní parky a safari láká návštěvníky také do Namibie, Zambie, Keňi, či Tanzanie. Turisty také čím dál více přitahují přilehlé africké ostrovní státy, jako je tropický Mauricius, Madagaskar, či Seychely.

 Viktoriiny vodopády

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: