HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Zasněžená turecká Kapadocie přináší romantiku a vyžaduje pořádné zimní vybavení

Zasněžená turecká Kapadocie přináší romantiku a vyžaduje pořádné zimní vybavení

Pokud se chcete v zimě někde trochu ohřát, z hlediska dostupnosti se nabízí Turecko. To jsme zvolili i my a musím říci, že na spoustě míst se skutečně ohřejete. Pokud se však chcete vydat do výše položených oblastí, jaká jsou například v Kapadocii, doporučují přibalit zimní vercajk.

ISTANBUL: Propracovaný průvodce městem

ISTANBUL: Propracovaný průvodce městem

Neztraťte se v Istanbulu, ale naopak zamiřte do osvědčených hostelů, restaurací i nákupních center. Nepoplěťe si tramvaje a nevynechejte žádnou z významných měšit. Využijte našeho průvodce!

Stopování evropskou částí Turecka: z Istanbulu až do Edirne

Stopování evropskou částí Turecka: z Istanbulu až do Edirne

Nejodpornějším místem v Turecku je dle mého názoru hlavní autobusové nádraží v Istanbulu. Tedy alespoň některé z jeho podzemních částí, kterými jsem se proplétal ve snaze najít slušnou snídani, čekárnu a stanici metra.

Turecko očima motorkáře? Pohostinnost a zážitky na každém kroku

Turecko očima motorkáře? Pohostinnost a zážitky na každém kroku

Turecko je pro Čechy zcela logický cíl. Za dva a půl dne tam od nás na motocyklu v pohodě dojedete a pro poznání aspoň části země stačí i dva týdny dovolené. V Turecku vás čeká slovy maminky Forrest Gumpa velká bonboniéra. Ať rozbalíte kterýkoliv bonbón, vždy to bude skutečná pochoutka.

Istanbulské bazary: labyrint s vůní starého Orientu

Istanbulské bazary: labyrint s vůní starého Orientu

Když zavítáte do Istanbulu, nezáleží, jak nabitý bude váš program a kolik budete mít času, vůně orientálního koření linoucí se od Modré mešity až k paláci Topkapi, bude tak dlouho provokovat vaše čichové buňky, až se vydáte jejím směrem. A kam vás zavede? Do útrob legendárního „Kapali çarşi“, tedy Velkého bazaru.

Setkání s uprchlíky na kraji města Aksaray

Setkání s uprchlíky na kraji města Aksaray

Při své letní cestě po Turecku jsem se dostal mimo jiné i do města Aksaray, za kterým jsem chtěl přespat. Když se nachylovalo k večeru, vydal jsem se na kraj města, kde za ulicí plnou skladišť a obchodem s traktory začala taková ta nevlídná periferie, trochu louka, kde se pasou ovce a koně, trochu tvrdá hlína a tak trochu skládka.

Velká záchranná akce v tureckých horách aneb Kačkarská skorotragédie s prvky frašky – 1 díl

Poklidný letní den v tureckých horách. Z počátku bezproblémový sestup z téměř čtyřtisícového vrcholu Kaçkar Dağı se však náhle změnil v boj o život německé turistky. Záchranná akce se nečekaně komplikovala, hodiny běžely a pomoc stále nikde…

Velká záchranná akce v tureckých horách aneb Kačkarská skorotragédie s prvky frašky – 2 díl

Záchranná akce na vrcholu Kaçkar Dağı pokračuje. Německá turistka strávila ve výšce 3700 metrů neuvěřitelných 19 hodin, než se ji podařilo transportovat helikoptérou do nemocnice.