HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

SOUTĚŽ: Chcete letět do Gruzie? Soutěžte s námi o dvě letenky do nádherné země pod Kavkazem. UKONČENO
Aktuality

Hory Kavkazu. Město, které zrodilo krvavého diktátora. Antická sídliště Uplisciche i pravoslavný kostel v Kutaisi. Místní pálenka čača a skvělé jídlo. To vše je Gruzie.

Gruzií na koni aneb nejkrásnější pohled na krajinu je z koňského sedla

Gruzií na koni aneb nejkrásnější pohled na krajinu je z koňského sedla

Gruzie. Miluji tuhle krásnou, divokou, přívětivou a přátelskou zemi. Asi nejraději mám horské oblasti Chevsurska a Tušska na hranicích s Čečnou, které spojuje slavný trek Shatili – Omalo. Rozhodli jsme se tam s kamarády vydat a jako vždy v Gruzii z toho bylo Velké dobrodružství. Svou pouť začínáme v Tbilisi, úžasném městě, kde se mísí prvky secese, orientu, moderní architektury a slumů.

V Gruzii do skal vytesali stavby, které i po několika staletích berou dech svojí důmyslností a krásou

Gruzie je cestovatelským rájem. Mají tam pláže i zasněžené vrcholy, polopoušť i zelené kopce, potkávají se tu světová náboženství, Asie s Evropou, i antika se středověkem. Je tu vše, na co si člověk vzpomene.

Svérázní lidé žijí na Kavkazu, milí, pohostinní i zajímaví, jen je jim někdy těžké porozumět

Hory Gruzie jsou jedny z největších lákadel země, jež se nachází mezi Velkým a Malým Kavkazem. Obě pohoří mají sice skoro stejná jména, liší se však více, než by se mohlo zdát.

Zakavkazská odysea: Trekování v Gruzii, Arménii a Azerbajdžánu

Zakavkazská odysea: Trekování v Gruzii, Arménii a Azerbajdžánu

Hory Gruzie, Arménie a Ázerbájdžánu lákají dobrodruhy a milovníky divočiny od nepaměti. Region Zakavkazska ukrývá zelené travnaté svahy v podhůří, sněhem pokryté vrcholky čtyřtisícovek a pětitisícovek, vyhaslé sopky a prastaré kláštery. Kam se v tomto koutu světa vypravit za trekováním?

Klášterní komplex David Garedža: Tanky mezi mnichy

Klášterní komplex David Garedža: Tanky mezi mnichy

Klášterní komplex na pomezí dvou států, jež se zapsal do dějin. Směsice slohů, historických fresek i pohnutých osudů, takový je komplex David Garedža.

Toulejte se profláknutými i liduprázdnými treky v severní Gruzii

Toulejte se profláknutými i liduprázdnými treky v severní Gruzii

Gruzie je země turistům a cestovatelům přívětivá. Mile překvapí cenami, přátelskými lidmi i množstvím nádherných treků.

S kajakem okolo Gruzie

S kajakem okolo Gruzie

Zpočátku byla naše kajakářská expedice zahalena tajemstvím a nikdo netušil, co nás vlastně čeká. Až po kontaktu s místními raftaři jsme začali zjišťovat, že pravděpodobně míříme do země s velikým potenciálem a bohatou zásobou divokých řek. Ve skupině čtyř kajakářů jsme vyrazili vstříc Nízkému a Vysokému Kavkazu a doufali jsme, že přežijeme.