HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Gruzie tehdy a teď. Dvě různé země pohledem objektivu

Gruzie tehdy a teď. Dvě různé země pohledem objektivu

Gruzie prošla za posledních 25 let více než dynamickým vývojem ve špatném i dobrém slova smyslu. Většina obyvatel nikdy nebyla příliš prosovětsky naladěna a rozpad Sovětského svazu jim přinesl kýžené znovunabytí nezávislosti a svobody.

FOTOREPORTÁŽ: Jeden den s čajem v Gruzii
Aktuality

FOTOREPORTÁŽ: Jeden den s čajem v Gruzii

Začalo to před šesti? Kdo ví, možná více lety. Vlastně taky díky expedičnímu fondu HedvabneStezky.cz, který podpořil naší šílenou výpravu za hledáním čaje. Našli jsme v Gruzii spoustu dobrodružství a taky kapánek čaje. No, nakonec toho čaje bylo trochu víc. Ale žádný čaj nebyl bez nějakého šíleného zážitku, který z každého kousku udělal kus historie. Od neuvěřitelných náhod, které asi zná každý cestovatel, po laskavost Gruzínců a jejich těžko pochopitelnou pohostinnost

Gruzie: koně cválají na festival pohostinnosti Tušetoba

Gruzie: koně cválají na festival pohostinnosti Tušetoba

Dvacet koní tryská do kopce, za kopyty jim vstává oblak prachu. Vzduch nasávají široce rozevřenými nozdrami, za nimi vlaje hříva a ocasy. Jeden se snaží předjet druhého. Pohání je jezdci, sotva dvacetiletí kluci. Začíná festival Tušetoba.

Fantastický help-camp v gruzínských horách. Obnova historických památek v tajemné Tušetii

Je to země plná hor, milých lidí a příjemných chvil. Právě takto zažili gruzínskou Tušetii účastníci letního help-campu v Omalu. Pracovali na rekonstrukci starých věží a dalších kulturních pokladů.  Přečtěte si úryvek ze zprávy jednoho z dobrovolníků.