HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Antarktida: ledová plavba po jednom z nejméně probádaných míst na zemi

Antarktida: ledová plavba po jednom z nejméně probádaných míst na zemi

Obrovské plovoucí ledovce, hory a útesy zvedající se z moře, velryby, nebojácní tučňáci, lvouni a tuleni, vědecké polární stanice i historické základny polárních objevitelů – to vše vytváří neskutečnou atmosféru, kterou můžete zažít jenom na „Sedmém kontinentu“.

Cestou umění v boji za čistou Antarktidu

Cestou umění v boji za čistou Antarktidu

Je tomu 200 let od doby, kdy lidská noha vkročila na kontinent věčného ledu. Antarktida byla označována jako dlouho nedotčená oblast.

Veronika „Gibi“ Podlasová: Moje cesta za sněhovou vločkou

Veronika „Gibi“ Podlasová: Moje cesta za sněhovou vločkou

Cesty sněhových vloček přitahují nejen vědce a horolezce, ale také umělce. Ti se, stejně jako já, často vypravují za expedicemi na bílý kontinent. Účelem těchto cest je nejen vizuální ztvárnění míst, na která se dostane jen pár vyvolených, ale i s ním spojené obohacení společnosti o jejich poznání.

PRŮVODCI DOPORUČUJÍ: Antarktida je poslední kontinent nezatížený lidskou přítomností. Čisté, klidné a divoké místo

Trvale tu žijí pouze vědci. Drsné podnebí odradilo všechny ostatní lidi od života na čtvrtém největším kontinentu. Jeho krásy se však otvírám turistům a nevšedním zážitkům.

Mike Libecki: Průzkumník bez mapy a kompasu s jedenáctiletou dcerou na expedici v Antarktidě

„Můj táta není normální,“ říká Liliana, dcera průzkumného horolezce pro National Geographic Mikea Libeckiho. Mike se na svou první expedici vydal v šesti letech, u dcery počkal o trochu déle. Na opravdovou expedici se podívala „až“ v jedenácti letech. Fitz Cahall jejich cestu zdokumentoval ve filmu An Education, který uvidíte na letošním Snow film festu.

Tam daleko na jihu aneb Antarktida, svět, který žije vlastním životem

Tam daleko na jihu aneb Antarktida, svět, který žije vlastním životem

Oblast, která je pro nás Středoevropany opravdu tím nejodlehlejším a zdánlivě nejhůře dosažitelným místem na Zemi…Ve spojitosti s touto lokalitou nám naše fantazie povětšinou vykreslí nekonečnou pustinu, plochy věčného ledu a sněhu, neutichající vítr a dvouciferné minusové teploty…

Úspěch bez neúspěchu není možný – prvovýstup na Mt.Samilu na Antarktidě

Úspěch bez neúspěchu není možný – prvovýstup na Mt.Samilu na Antarktidě

Jsem děcko, mladý hoch a po večerech hltám dobrodružnou literaturu. Příběhy mořeplavců, ve kterých nechybí místa jako Ohňová země, Mys Horn, Drakeova úžina, bouře, divoký boj o přežití. Ani ve snu by mě tenkrát nenapadlo, že o čtyřicet let později sám ochutnám atmosféru této části planety. Ne jako mořeplavec, ale jako horolezec plující za svými vysněnými cíli do pobřežních vod  Antarktidy.

Expedice Antarktida 2012: Odjezd z Chile a cesta do Antarktidy

Expedice Antarktida 2012: Odjezd z Chile a cesta do Antarktidy

Čeští vědci právě teď míří na českou vědeckou stanici J.G. Mendela v Antarktidě a my můžeme být při tom.