Konečně Antarktida III: Útěk před bouří

Konečně Antarktida III: Útěk před bouří

Co jsme přiletěli, jde všechno jako na drátkách, i když jsme byli kvůli počasí asi poslední letadlo, které mohlo ještě odletět z Puntas Arenas na Antarktidu. Pořád bylo zataženo, ale udělalo se krásné okno, které nám dovolilo výstup do Low Campu a nakonec i do High Campu.

Už nám zbývalo jen přespat jednu noc a čekat na summit – vystoupat už tu poslední vzdálenost asi 800 výškových metrů, což taky není žádná sranda. Člověk už ale cítí, že je blízko cíle. Včera ráno v 11 hodin nás zastihla zpráva o počasí, která se každý den aktualizuje z Union Glacier, že se blíží velká bouře s předpokládaným větrem až 90 km/h. Bouře má zasáhnout celou oblast Mt. Vinsonu i základnu na Union Gracier, kde se momentálně přivazují letadla a veškeré konstrukce, aby to vítr nepoškodil. Dohoda všech cca 15 horolezců, kteří byli se mnou v High Campu byla jasná, okamžitě všichni dolů! Jakmile se udělalo malé okno v počasí, vydali jsme se zpět do Low Campu, teď už se hlásím z Base Campu.

Nejširší nabídku průvodců a map Antarktidy (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Takže za jeden jediný den jsem se vrátil na úplný začátek, bouře by nás měla zasáhnout dnes odpoledne. Pořád ještě věřím, že se to podaří a že se nahoru podívám. Je potřeba nenadávat, ale děkovat, protože klidně se vrátím domů bez toho, že bych vylezl na Mount Vinson, ale hlavně, že se vrátím. Takže děkuju, děkuju a napjatě čekám, jestli budeme mít druhou příležitost nahoru vylézt. Zdravím z Base Campu Mount Vinsonu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí