Vydejte se značit turistické trasy na Help camp do Gruzie

Vydejte se značit turistické trasy na Help camp do Gruzie

Během pěti let se do Gruzie vydalo téměř 100 dobrovolníků. Opravovali mosty, značili turistické stezky a mnohé další. V létě se tam vydá další skupinka 25 dobrovolníků a vy můžete být mezi nimi.

Help-camp v Thušsku se řídí myšlenkou přispět alespoň malým dílem k rekonstrukci některých zajímavých míst a jejich udržitelné přístupnosti pro návštěvníky regionu. Zároveň nabízí možnost poznat tento region mnohem hlouběji než obyčejný turista, vžít se do myšlení i problémů místních lidí a samozřejmě také poznat nové zajímavé lidi. I v roce 2015 se v termínu 25.7.-9.8.2015, vydá do Tušetie další skupinka 25 dobrovolníků.

V letech 2010-2014 proběhlo již pět ročníků, na kterých se vystřídalo téměř 100 Čechů, kteří zanechali v regionu malou, ale velmi oceňovanou stopu. Během těchto pěti let se podařilo dobrovolníkům kromě jiného třeba vyčistit věže na vjezdu do Omala, zrekonstruovat soudní kameny ve vesnici Dartlo, vyznačit cestu na Zámek lásky nebo třeba zrekonstruovat most ve Verchovani.

Gruzie

Práce v roce 2015

– ve spolupráci s českými a gruzínskými partnery značkování turistických tras a dokončení sběru mapových podkladů

– lokalizace rozcestníků pro dokončení turistického značení v roce 2016

– příprava materiálu na úpravu a údržbu některých staveb na hradě Keselo (Omalo)

Všechny potřebné informace o dopravě do Tušetie, ubytování, stravě i dalších podmínek pobytu se dozvíte v sekci Help Campy na Hedvábné stezce.

Místo konání Help-campu:

Omalo je centrální obcí Tušetie, horské oblasti s „opevněnými vesnicemi“ ze 16.-18. století. Jedním z nich je ústřední je hrad Keselo. Horské vesnice jsou vesměs obydleny jen v létě, většina lidí se na zimu stěhuje do Kachetinské nížiny. Přesto jsou si zde všichni vědomi své historie a snaží se ji zachovat. Jedna skupina patriotů proto založila fond Keselo a s pomocí různých dárců opravili několik historických kamenných a dřevěných domů, opevněných věží a svatyň. V jedné z věží je zřízeno muzeum.

Elektronickou přihlášku můžete vyplnitzde. Všechny informace o Help-Campu, stejně jako o Thušsku jsou na stránkách: Help Campu HedvánéStezky.cz nebo na  http://tusetie.webnode.cz, sledovat dění v Thušsku můžete též naFacebooku Thušbooku.

Zkušenosti čtenářů

Martin

Gruzie a její památky rozhodně stojí za to!
S kámošem se chystáme na okružní cestu kolem Černého moře a naším nejvýchodnějším cílem je právě Gruzie, hledáme třetího člena. Viz stránka na facebooku http://www.facebook.com/FavoritemDoGruzie :-))

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí