TIP NA VÝLET: Nové jeskynní expozice v Moravském krasu + SOUTĚŽ

TIP NA VÝLET: Nové jeskynní expozice v Moravském krasu + SOUTĚŽ

Toužíte po netradičním výletě na území České republiky? V roce 2015 byla dokončena v jeskyních Moravského krasu expozice JESKYNĚ A LIDÉ, mapující vztah lidí a jeskyní, který trvá již desetitisíce let. Za tu dobu prošel mnoha podobami, od přirozeného využití jako úkrytu, místa rituálních obřadů, až po drancování přírodního bohatství těžbou sedimentů či přeměnou na vojenské objekty. Dnes naštěstí k nejznámějším způsobům využití patří zpřístupnění pro veřejnost, případně jako léčebný prostor pro speleoterapii.

Expozice JESKYNĚ A LIDÉ jesoustředěna do čtyř oblastí. V jeskyni KŮLNA, která je součástí návštěvního okruhu Sloupsko-šošůvských jeskyní, je instalován soubor kopií originálních nálezů a působivé dioráma člověka neandertálského s videopořady.

Podzemní muzeum v jeskyni BALCARKA se představuje videoprojekcí lovců sobů a zvláštností je zde také tzv. porodnice jeskynních medvědů.

Prostor KATEŘINSKÉ jeskyně využívali již lidé doby kamenné. Jejich rituální obřady připomíná dioráma ve vstupním portálu. S jeskynními medvědy, kteří se ukládali v jeskyni k zimnímu spánku se budete potkávat na návštěvnické trase.

Od pravěku přes období II. světové války až po přítomnost, toto časové rozpětí nabízí jeskyně VÝPUSTEK. Největší část expozice je umístěna v bývalé budově kasáren a seznamuje s historií Křtinského údolí a jeho jeskyní. Expoziční celky jsou věnovány geologii, pravěké zvířeně, krasovým jevům, pravěkému osídlení i nedávné minulosti.

Návštěva jeskynní expozice přinese mnoho poučení i příjemné zážitky. Přečtěte si o ní více informací na www.caves.cz.

O co hrajeme?

3x rodinná vstupenka do jeskyní dle výběru (na území České republiky)

Výherci:

[email protected]

[email protected]

[email protected]

Výhra bude k osobnímu převzetí v Praze nebo Brně.

Účastí v soutěži souhlasíte se zařazením vašeho emailu do seznamu odběratelů cestovatelských novinek, který posíláme 1x měsíčně. Z odběru se samozřejmě můžete kdykoli snadno odhlásit.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí