Pozemní cesta do Indie: Je to opravdu takové nebezpečí?

Pozemní cesta do Indie: Je to opravdu takové nebezpečí?

Článek Únos v Pákistánu: Hana a Tonča na silnici smrti? vzbudil takové diskuse, že jsme se rozhodli přiblížit vám i filmové reportáže Ivana Breziny o cestě do Indie po zemi.

„Mediální hysterie kolem zmizení dvou českých cestovatelek na pozemní cestě do Indie ignoruje základní fakta a pomíjí, že náš každodenní život je už z principu plný nejrůznějších rizik,“ začínal Ivan Brezina svůj článek o únosu dvou českých dívek v Pákistánu. Pokračuje detailním rozebíráním nebezpečí a pravděpodobností, že se vám něco zlého stane i doma či na cestách v jiných koutech světa. Za článek si vysloužil pochvalné i kritické komentáře.

Zajímavé reportáže

Před několika dny jste ho také mohli vidět v publicistickém pořadu Reportéří ČT. Prohlédněte si celou reportáže s názvem Nebezpečné kouzlo zapadlého Balučistánu. Rozdílné názory na celou situaci jsou patrné i tady.

Většina cestovatelů ale neustále tvrdí, že se dívky nepustily do nějak přehnaně odvážného podniku, ale podnikly pouze cestu, kterou před nimi projely spousty cestovatelů a mezi nimi i mnoho Čechů. Ivan Brezina se po zemi do Indie vydal už mnohokrát a o celé cestě natočil také spoustu reportáži. Tři z nich odvysílal cestovatelský pořad České televize Objektiv, nesou název Cesta do Indie.

Týdny a dny letí a o ztracených českých dívkách se zatím, bohužel, nic neví. Pevně věříme, že situace dobře dopadně a že vám nabízené reportáže pomůžou zorientovat se v celém problému

Nejširší nabídku průvodců a map Indie (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Zkušenosti čtenářů

skaycz

Určitě, ale stejně je rozdíl mezi tím, když cestuje chlap (ať i sám) a holky..

Bazy

Odkaz na cestu do indie mi nejde spustit, jsou videa nahrána i na jiném internetovém uložišti?

Borek

Je smutný, že redakce HS ignoruje ty nesmysly v článku. Je mi líto, že mají žaludek na to, aby podporovali takovou demagogii, která může další naivní lidi dovést do průšvihu 🙁 Čekal bych víc objektivity.

Ivan Brezina
Borek:

Mily anonyme, muzete byt prosim konkretni? Co presne je podle vas nesmysl?

Borek
Ivan Brezina:

1. anonymové na rozdíl ode mne nepíšou jméno a kontakt
2. detailně jsem to rozepsal v druhé diskuzi, ale nestálo vám to za odpověď. Např. tu o 3 řády podhodnocenou statistiku nebezpečnosti nepodloženou zdroji.

Borek
Borek:

Nebo to, jak v TV tvrdíte, že všechny únosy dopadly dobře. Tři mrtví „západní“ turisté se vám totiž zrovna nehodili do krámu.

Borek
Borek:

Ale abych byl teda konkrétní, tak chybně máte v článku následující „statistiky“.

„Když se ale podíváte do statistik, zjistíte, že za posledních deset let bylo v celém Pákistánu uneseno jen osm obyvatel Západu (více najdete zde) … Jistě, byl mezi nimi i americký novinář Daniel Pearl (leden 2002) a polský geolog Piotr Stańczak (září 2008), které únosci popravili. Naprostá většina ostatních rukojmí se ale dostala na svobodu.“

Podle Wikipedie z těch 8 zavraždili 3. Já bych 5 přeživších nenazýval „naprostou většinou“. Navíc umřeli i jejich (zřejmě místní) řidiči, průvodci atd.

„Únos dvou Švýcarů v červnu 2011 nemůžeme počítat, protože k němu nedošlo na hlavní trase“

Ano, až zase unesou někoho dalšího, tak jeho rodině napište, že se to nepočítá, určitě to ocení.

„Bydlením v Dejvicích podstupuje Doležal řádově 150 x větší riziko, že bude zavražděn, než bylo riziko, že české cestovatelky unesou v Balúčistánu.“

Vraždy v ČR jsou pravděpodobně většinou vyřizování účtů a ne náhodné oběti. Navíc zrovna v Dejvicích bude těch vražd asi méně než v jiných čtvrtích. Nelze to počítat takto jednoduše. Ale i kdybych na to přistoupil, tak ve skutečnosti vyjdou úplně opačná čísla. Počet vražd v ČR je přibližně kolem 200 ročně. To je jeden člověk na 50 000 obyvatel (neuvažuju do toho turisty). Když to porovnám s únosy (viz následující bod), tak vyjde, že je pravděpodobnost únosu v Balůčistánu naopak zhruba 75x větší něž že mě doma někdo zamorduje. A když si uvědomím, že vraždy jsou většinou vyřizování účtů a ne náhodné oběti, bude ten poměr ještě řádově větší.

„Podle oficiálních pákistánských čísel Balúčistán každý rok navštíví asi 23 000 cizinců. Nevíme, kolik z nich tvoří obyvatelé Západu a kolik třeba Íránci. Můžeme ale předpokládat, že většina cizinců projede právě po silnici z Taftanu do Kvéty. Riziko únosu je tu tedy menší než jedna ku sto tisícům.“

Jan Herman v rozhovoru http://cestovani.idnes.cz/pakistan-cestovatele-0tj-/odpovedi.asp?t=PKISTN2
uvádí, že podle policejních záznamů tam projede zhruba 200 cizinců ročně. To někdo další z diskuze potvrdil z vlastních zdrojů.
Podle vašich dat na cestě unesli za 10 let tři lidi. To dává pravděpodobnost 1:666 a nikoliv 1:100 000 (kde se to hausnumero vzalo?), jak uvádíte. Navíc se dá předpokládat, že u samotných žen bude pravděpodobnost ještě větší.

„Kdyby obě studentky místo Balúčistánu vyrazily na kole na Mácháč, riskovaly by dvaatřicetkrát víc.“

Z předchozího bodu plyne, že je to naprostý nesmysl. Navíc je nutné sčítat všechna rizika, i v Pákistánu se může stát dopravní nehoda a předpokládám, že vzhledem ke stavu aut a zkušenostem řidičů je tam to riziko větší než v ČR. Takže jet do Balůčistánu představuje celkově samozřejmě mnohem větší riziko, než jet na kole na Mácháč 🙂

„na následky kouření každý rok zemře osmnáct tisíc Čechů“

Kouření je zcela irelevantní. Člověku se spíš stane něco špatného v Balůčistánu než v ČR a nezáleží na tom, jestli kouří nebo ne.

Zkusil jsem se schválně ještě dopočítat čísel, co uvádí autor:
„V Praze je každý rok spácháno asi třicet vražd.“

V Praze žije zhruba 1,2 mil. obyvatel, to při 30 vraždách dává 1:40 000 (ano to podle statistik zhruba sedí).

„Riziko únosu je tu tedy menší než jedna ku sto tisícům.“
Když porovnám 1:40 000 a 1:100 000 (i když tohle číslo je zřejmě nesmysl), tak mi vyjde poměr 2,5x, což není 150x z následující věty:

„Bydlením v Dejvicích podstupuje Doležal řádově 150 x větší riziko, že bude zavražděn, než bylo riziko, že české cestovatelky unesou v Balúčistánu.“

Jak došel autor ke 150x? Možná jsem něco přehlídnul, ale přijde mi, že jsou ta čísla prostě vycucaná z prstu.

Ivan Brezina
Borek:

Zjistete si kde unesli ty Svycary. Nebylo to na pozemni trase, ale o cca 200 km zapadneji k afghanske hranici u Loralai. Ale to se vam nehodi do kramu, ze?Jan Herman netvrdi to, co mu vkladate do ust. Odvolava se na svuj osobni odhad s tim, ze jen zbezne zahledl jakousi registracni knihu, kterou nelistoval. Vy ovsem pisete, ze se odvolava na policejni statistiky. To je zasadni zkresleni a vedoma manipulace. Navic oficialni statistika pakistanskeho ministerstva pro Balucistan uvadi 26 0000 cizincu rocne (ne tech vasich 200) a v clanku je na ni link. Pokracovat myslim nema cenu. Kdo manipuluje a zkresluje jste vy.

Borek
Ivan Brezina:

Číslo zhruba 200 lidí napsali nezávisle na sobě dva cestovatelé, kteří tam skutečně byli a na vlastní oči viděli zápisy v knize. Těžko by si spletli 200 a 26 000. Nechám stranou, že v původním článku jste psal 23. tis.

To se ale jedná o počet turistů všech národností, i z okolních zemí a to v celém Balučistánu. A to číslo vy porovnáváte s únosy pouze západních turistů a pouze na zmíněné cestě. Jak z toho můžete něco vyvozovat? Proto já srovnávám počet lidí na té trase s počty únosů tamtéž (jiné vy striktně odmítáte jako nepodstatné).

Vyjádříte se k tomu, jak jste dostal čísla 1:100 000, 150x, 32x a podobně?

Ivan Brezina
Borek:

Nevyjadrim se vam uz k nicemu, duvod se doctete nize (diskuse o fekalni transplantaci). Vam nejde o vecnou diskusi o faktech, ale zesmesnovani, shazovani a podpasove mimobezne utoky. A na to nemam cas ani naladu. K tem vasim cislum o poctu turistu a poctu unesenych jen konstatuju, ze placate nesmysly a cucate si data z prstu, a ne z oficialnich statistik. Howhgh, piste si o mne co je vam libo.

Ivan Brezina
Borek:

Kteri zapadni turiste byli na trase z Taftanu do udoli Indu zabiti a kdy?

Z ciziny

Docela trapne natoceny “dokument“ ktery aktualne nerekne vubec nic. Jen takova vata na vycpani nedelniho dopoledne, kdy se ten Objektiv pry vysila. Pokud by chtel clovek skutecne vedet vic, musi se obratit na uplne jine zdroje. Brezinovi nekdo plati cesty tak jezdi, v poradku. Ale to je asi tak vsecko. Nic zajimaveho ani noveho nam tim nerika. Tohle je tak pro lidi kteri neumi zadny jazyk, do sveta se moc nehrnou, jen si obcas pri rannim kafi udelaji cas aby kratce koukli tam kam se nikdy nedostanou.
Neco se z toho vsak dozvedet da – treba jak typicky cesky arogantne pomiji tito cestovatele realitu, kdyz se rozciluji nad tim ze si je v Pakistanu dovoli zdrzovat jiste predpisy a policajti. Oni jsou prece svepravni a chteji jet sami. Meli by je nechat, at si to tedy delaji po svem, ale at pak nevolaji o pomoc az se jim ta jejich nezavislost nevyplati. O tomhle by kazdy, kdo pak taha tyhle udajne experty z bryndy mohl dlouze vypravet, co je to casto za dementy s prehnanym sebevedomim, kterym ale rychle sklapne az se presvedci ze svet se netoci ciste jen podle nich. Ti Pakistanci se jiste takhle namahaji zbytecne, ze. Zrovna oni, tam, kde lidsky zivot nema cenu. Patrne tedy maji duvod proc se takhle chovaji. Ovsem pan Brezina, expert, vi vic. Tomu cloveku se neda verit vubec nic a jak rika dalsi prispivajici, je velka skoda ze ho v tomhle mistni redakce jeste podporuje. Kazdy ma pravo na svuj nazor, on vsak svymi bludy muze uvest do nebezpeci jine a to uz neni zadna sranda.

Katka

V redakci si myslíme, že je zajímavé nabídnout čtenářům i jiný pohled na věc, než se dočtete ve většině médií. Nikomu nic nevnucujeme, pouze přinášíme možnost podívat se na film o podobné cestě a přečíst si názory lidí, kteří už mají něco podobného za sebou.

Našim čtenářům necháváme prostor, mají vlastní rozum a jistě si dokáží udělat názor sami…

Jinak prosím, abyste se odprostili od vulgárních výrazů, jinak budeme nuceni příspěvky mazat.

Z ciziny
Katka:

Tak to asi budete m.j. muset predevsim smazat i cast toho co v jine debate napsal pan Brezina a nekteri jeho obhajci :-))).

Ivan Brezina
Z ciziny:

Zadnou vulgaritu jsem nikde nenapsal. Za vyjadreni nekterych z vetsiny ctenaru, kteri mne v diskusi podporili, nenesu odpovednost. Ale vsiml jsem si, ze vulgarni vyrazy zacali pouzivat moji odpurci. Opravdu netusim proc tema pozemni cesty do Indie pritahuje tolik vulgarnich odpurcu, napriklad nick PaV. Zavist? Neschopnost vydat se do sveta na vlastni pest? Nevim. Ti lide kazdopadnbe neumeji argumentovat vecne a a bez emoci.

Z ciziny
Ivan Brezina:

🙂 skutecne?

ÚNOS V PÁKISTÁNU: Hana a Tonča na silnici smrti? 26. 04. 2013, 21:00:17

Ivan Brezina Hanko, jenze ja nepisu pro ty popuzene blbce a zavistivy hlupaky, ale naopak pro inteligentni ctenare. Tudiz vy si Cestu na Vychod rozhodne nekupujte:-))
—————————————————
Vy jste byl slusny? No vlastne ano, pro vas to asi slusne bylo, jak jste ty svoje oponenty radne politicky prokadroval, oznacil za hlupaky se zpusoby z dob Rudeho prava, cvoky, demagogy, jednoho dokonce za kanal apod. a vasim vulgarne se vyjadrujicim priznivcum jste jeste chute zatleskal. To, ze hodne cestujete a leccos jste videl vam nikdo neupiral, jen se nesouhlasilo se vsemi vasemi zavery. Za coz jste nas odsoudil jako ubozaky kteri nevytahli paty z CR, pripadne trapne jezdi jen s cestovkama.

Na tak zcestovaleho cloveka jste az neuveritelne umanuty a zabedneny. Vsecky ty cesty do sveta vam v tomhle smeru nedaly vubec nic. Jste udajne schopen chapat lidi jineho vyznani a tradic a velice se cilite kdyz vuci nim nekdo pronese nejakou kritiku, ale s vlastnim narodem si teda moc nerozumite. Do toho umite akorat kopat kdyz vam zrovna netleska.

Ivan Brezina
Z ciziny:

At ctu jak ctu, urazite tu pouze vy. Jinak jsem jen reagoval na osobni urazky – na hruby pytel hruba zaplata. Kdyz nekdo pouziva vyrazy ktere patri do kanalu, sam sebe pasuje na kanal. A nehrajte si tu na „narodni soud“, cely narod rozhodne nereprezentujete – nastesti:-))

Z ciziny
Ivan Brezina:

Poslyste, vy vazne pisete do toho Maxima na ktery jsem se ted koukla???????????????????????

Tak to jste me tedy sokoval! Ted uz chapu, proc porad PaV psal cosi o pornobulvaru ci jak to nazyval. V tom pripade mi prijde minimalne smesne ze za bulvar oznacujete Reflex – ne ze by nebyl, je. Do kopru sel uz dlouho, to zacalo uz za Bilka a JXD je slusnym vyrazem nepojmenovatelny exot ktery by v solidnim casopise vubec nemel byt. Ovsem vy mu zdatne konkurujete s tim Maximem. Prominte, ja vim ze nejak si clovek na chleba (a cesty) vydelat musi, ale delat v tomhle??? Tak to se na me teda nezlobte, ale tam by normalni clovek vazici si sam sebe proste nevlezl. To bych radsi delala neco uplne jineho nez novinare, ale s timhle skvarem mit neco spolecneho…no tak hlavne ze nas tu odsuzujete jako milovniky bulvaru. To teda fakt sedlo.

Ivan Brezina
Z ciziny:

Zjevne vubec netusite jak je v teorii masove komunikace definovan bulvarni tisk. Neco si o tom za domaci ukol nastudujte a teprve pak se poustejte do polemik.

Borek
Ivan Brezina:

Každý má tu hranici bulváru jinde. Pokud vy považujete Maxim za seriózní médium a ne za bulvár, tak to tak trochu o něčem vypovídá.

Ivan Brezina
Borek:

Nejde o hranici ale o definici. Bulvar je v teorii masove komunikace jasne vymezena kategorie, vyznacujici se presnymi znaky, ktere Maxim ani nahodou nenaplnuje. Doporucujuju treba ucebnice Kunczika nebo McQuaila. Ale pokud neznate zakladni pojmy… To je jako kdybyste se chtel s fyzikem hadat o naklonenou rovinu a zamenoval ji s volnym padem. Nicmene doporucuju Maxim proste nekupovat a necist. Lidi, kteri nemaji radi humor a nadsazku a berou svet smrtelne vazne, se u nej casto rozcili:-))

Z ciziny
Ivan Brezina:

Takze to co v Maximu je v podstate kvalitni ctivo? Treba Jak poznat blbou zenu atd. No to me teda podrzte. Nejaka definice je mi ukradena, ja hledim na obsah a v tom vidim same pitomosti, kteryma se maji cas a chut zabyvat leda tak blondyny vydrzovane svymi sponzory ci chlapecci metrosexualove. Nedokazu si predstavit ze tohle cte inteligentni clovek a to fakt netrvam na tom, aby kazdy cetl po vecerech klasiky. To uz bych si rovnou mohla cist ten Blesk a nebo sledovat Sama doma ci jak se ta blbost jmenovala.

Borek
Z ciziny:

Nekdo mel zapotrebi smazat muj prispevek, kde jsem ocitoval definici bulvaru v pojeti wikipedie a pak asi 5 nadpisu clanku z Maxima. Nekdo se tu stydi za fakta nebo je Maxim takovy skvar, ze na HS nechteji mit ani jeho nadpisy. Zkusim to znovu:

„Bulvární médium je označení masového sdělovacího prostředku, v němž hrají klíčovou roli emoce (krev, sex) a aktualita, jejíž význam postupem času klesá.“

– Lolitka je sama doma
– Ňuňu, pupíčkový bizár
– Transplantace hoven
– Jak poznat blbou zenu?
– Proč mám tmavý penis?

To je panecku kvalitni ctivo.

Ivan Brezina
Borek:

Guglovat umite, kriticky premyslet a cist ne. Pokud totiz soudite clanky podle titulku, jste na tom stejke jako clovek, ktery lidi soudi podle barvy pleti ve stylu „Zluti kradou a cerni smrdej“. Tuhle vasi povrchnost Vam snadno dokazu treba na vami citovanem titulku „Transplantace hoven“, ktery jsem shodou okolnosti psal ja. Protoze jste ho necetl, a znate jen titulek, nevite, ze je o aktualnim vedeckem objevu, ktery muze zachranit desetitisice lidskych zivotu. O „fecal transplant“, kterym se leci kolitida, se psalo treba ve Scientific American nebo Wired, pokud vam nazvy tech odbornych casopisu neco rikaji. Vice treba tady: http://www.wired.com/wiredscience/2013/01/fecal-clinical-trial/ Jako vystudovany parazitolog se specializaci na tropickou medicinu si o tom tematu troufam neco malo vedet a na popularizaci vedy v Maximu nevidim nic spatneho. Vy ano? Povazujete lecbu kolitidy za „bulvarni tema“?
A tak bych mohl pokracovat u vsech vami citovanych clanku. Jenze vy nechcete diskutovat o faktech – chcete urazet, zesmesnovat a shazovat lidi s jinym nazorem na Balucistan, jak jste tu uz nekolikrat ukazal. Vecne jsem vam ted predvedl, ze se hluboce mylite. Dal uz s vami nehodlam ztracet cas. Odpovidam lidem, kteri se chteji neco dozvedet o pozemni ceste do Indie a zbavit se predsudku. Ne tem, kteri ty predsudky zamerne vytvareji.

Borek
Ivan Brezina:

Podíval jsem se na Wiki, co píšou o bulváru:

Bulvární médium je označení masového sdělovacího prostředku, v němž hrají klíčovou roli emoce (krev, sex) a aktualita, jejíž význam postupem času klesá…

A copak nám Maxim píše?

-Lolitka je sama doma
-Ňuňu, pupíčkový bizár!
-Proč mám tmavý penis?
-Jak poznat blbou ženu
-Jak poznat plodný zadek

Opravdu hodnotný materiál.

Z ciziny
Ivan Brezina:

A co se tyka urazek, ani vuci vam, ani nikomu jinemu jsem zadnou nepouzila – na rozdil treba od vaseho verneho noshleda Kamilka, ktery (nejen) me nevahal hezky otitulovat. Patrne ma v tomhle smeru nejake lepsi vzdelani :-). Jenze vas urazi uz jen samotny nesouhlas, jakkoli slusne vyjadreny. To se pak neda nic delat.
Snad jen ten blazen, jak jsem jednou naznacila, ale to neni sproste slovo a hlavne, delate se jim sam. Treba tema trapnyma recma o tom, jak si holky ted uzivaji muslimske pohostinnosti. To prece nemuze vypustit z ust normalni clovek. Ktery se navic povazuje za znalce pomeru.

Ivan Brezina
Z ciziny:

Vy sice umite cist ve smyslu rozeznavani pismenek a snad i vet, ale neumite cist ve smyslu rozeznavani a chapani vyznamu napsaneho, vyssiho planu sdeleni. To je pak tezke. Pokud si myslite, ze smyslem meho sdeleni bylo „Holkam vsichni zavidte, protoze ted si uzivaji tradicni pohostinnost“, nemam co dodat. Fakt si myslite ze jsem mel na mysli ze si neco „uzivaji“? Napsal jsem, ze se jim diky tradicni pohostinnosti asi nevede nijak spatne, tedy ze se v unoscich „pere“ jejich kriminalni cin s tradicnimi hodnotami v te oblasti, ktere cizinci nedovoluji ublizit a narizuji postarat se o nej. Chapete ten rozdil? Vite co znamena melmastia v tradicnim kodexu pastunwali? Pokud ne, je debata tezka, protoze o mysleni Pakistancu a jejich pristupu k cizincum nemate zakladni informace.

PaV
Ivan Brezina:

Brezina se rozhodl parazitovat na neštěstí Hančí & Tončí. A admini HS se rozhodli v tom Brezinu v zájmů počtu přístupů podpořit a sekundovat Brezinovi v headlinech „Dejvice nebezpečnější Balúčistánu„, „Únos je jen výrazem muslimské „pohostinnosti““ , „Do Indie jen za 100 USD“ atd. atd.
Pavědecké překrucování rizik, demagogické slogany, urážky oponentů a nakomandování klak – jen ať proboha Brezinu někdo kupuje a on není závislý jen na pornografické žumpě, ke které to dopracoval. Není anglicky schopen napsat ani nejjednodušší tázací větu, ale on se 2,5 × VŠ a jeho madam ‚pedagožka ‚ vysílají mladé Čechy se ‚iniciovat‘ do Indie – přes Balúčistán, kde je bezpečněji nežli v Dejvicích.
Svatá prostoto!

Ivan Brezina
PaV:

Pani „z ciziny“, micha se nam do debaty podivin s „nejvetsi sbirkou LP ve stredni Evrope“, ktery si mne buhviproc vybral za terc sveho zvrhleho zajmu. Umi jen CTRL V a CTRL C, coz by dokazala i cvicena opice. A chudak netusi, ze nejsem na podiviny, ale na holky:-)).

PaV
Ivan Brezina:

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

PaV
Ivan Brezina:

Na co určitě nejste, je základní znalost angličtiny. Proto jsou Vaše ‚dílka‘ tak ojedinělá a úplně mimo mísu, když nejste schopen se ani dohovořit cestovatelskou lingua franca. V bulvárně – pornografické žumpě to patrně nevadí. A proto jste při honbě za žvancem skončil tam kde jste:-)

Z ciziny
Ivan Brezina:

Pane Brezina, ja vim moc dobre co jste o te muslimske pohostinnosti napsal. S tim proste nemuzu souhlasit, rozhodne ne v tomhle kontextu.

A vite vy, kdyz uz tu na mne vytahujete nektera muslimska pravidla, ze Muslim rozlisuje mezi znasilnenim zeny neverici a ze sveho okruhu? To prvni ho nebude trapit, toho druheho se radsi obvykle vyvaruje uz jen proto, ze by ho pak rodina postizene mohla stihat – musel by treba platit nebo si ji vzit. Nebo by se s nim vyporadali jeste hur, oni na to maji ruzne metody. Rikat tedy, ze se v nich ted neco pere, vuci dvema velmi exotickym beloskam ktere jsou pro ne nepochopitelne drze uz jen tim, ze cestuji bez sveho pana a vladce a v podstate v nich nevidi cloveka, to je minimalne pitome.

Ivan Brezina
Z ciziny:

Dovolte uplne jednoduchou otazku: kolikrat jste byla v Pakistanu a jak dlouho jste tam prozila? Nebo mate ty svoje zcestne predstavy vyctene z dobrodruznych knizek?

Z ciziny
Ivan Brezina:

A jaky vyznam ma zda jsem tam byla ci ne? Pokud tam nezijete delsi dobu, a jen jste tama projel, tak co vam to da? Mistni jazyk neumite, takze pokud nenatrefite na nekoho kdo hovori anglicky – tedy, pokud to vy vubec zvladnete – tak si asi moc nepokecate. To, co zazijete, bude tak maximalne ta troska pohostinstvi ze ktere nic nepoznate. O jejich zvycich a co si skutecne mysli se nedozvite zhola nic. Na to byste tam musel byt mnohem dele a hlavne se umet slusne domluvit. On se Muslim taky hned tak kazdemu nesveruje. Kdy jste nejakeho videl naposledy? Krome tech na ktery obcas clovek narazi kdyz blouma po Praze? Kdy jste se naposledy s nekym vice, do hloubky bavil, treba prave o tomhle maleru v Pakistanu? Tak bych se zase mohla zeptat ja a rekla bych, ze je to daleko dulezitejsi nez jestli jsem tam byla osobne. Z cele teto debaty ma jakes takes pravo se timto chlubit jen ta pani ci slecna Olga ktera tam delsi dobu pracuje, my ostatni tu muzeme tak akorat rikat co vime od jinych, pripadne co kdo videl za kratke navstevy, ktera vam osobne evidentne moc nedala kdyz dokazete verit tomu ze lidi schopni unosu dvou bezbrannych mladych holek budou mit nejake skrupule v tom co s nimi udelaji dal.
Zcestnymi predstavami myslite co? Ze Muslimove znasilnuji? No to je mi novinka. Pominu to jak se chovaji v Evrope k beloskam, ktere pro nektere z nich nejsou vic nez levne devky bez cti, protoze na to bych asi slysela ze je to vina majoritni spolecnosti, ze. Oni to ale delaji i u sebe doma, o tom jste jeste neslysel? Velice, opravdu velice zjednodusene – haram je znasilneny Muslimky, tudiz, jak toto slovo samo o sobe naznacuje, je to fuj. Znasilneni neverici se pocita k nadzis, coz sice taky mj. znaci neco necisteho, ale v nekterych vykladech to neznamena hrich. Nektere zle jazyky dokonce tvrdi ze to je Allahovi mile. Nejspise to tak bude, kdyz jim nedela problemy to uplatnovat treba na Hindu divky. Tady napriklad je plno zajimaveho cteni, pokud vas to bude zajimat:
http://pakistanhindupost.blogspot.cz/

Projedte si to cele.

PaV
Z ciziny:

Brezina si to jaksi ‚neprojede‘, anžto v angličtině Brezina prokazatelně nezvládne ani vytvořit větu tázací.
Do rozvojovek si jezdí kompensovat sebevědomí pochroumané pádem do bulvárně – pornografické žumpy. A parazitovat tam na pologramotmých lokálech, kteří mu poskytují ‚pohostinnost‘ anžto sami také na hotely a restaurace podobně jako ztroskotanec Brezina nemají.
A tak vzniká ‚expert‘ na ‚Balúčistán‘ a ‚spisovatel‘ Brezina, který ani neumí základy angličtiny…

Ivan Brezina
PaV:

PaV jezdi do sveta za exotickym sexem, protoze tam podle nej jsou nejlepsi zeny ve smyslu „cena/vykon“, viz zde:
http://www.hedvabnastezka.cz/diskuse/thajsko-laos-kambodza-laos-a-vietnam/zivotni-partnerka-z-jv-asie-/
Tohle by nemelo zapadnout. Je to jeho osobni vyrok, kterym sam sebe charakterizuje jako cloveka, co asijske zeny degraduje na sexualni objekty dostupne za penize. Moralni a lidska zumpa, jakych je plna thajska Pattaya a filipinske Angel city. O sexturistech jsem tocil dokument pro Ceskou televizi, takze bohuzel vim, co je to za divne lidske typy.

PaV
Ivan Brezina:

Lže jak když Ivan Brezina tiskne:
………………………………………………….
:Životní partnerka z JV Asie? 29. 04. 2013, 19:07:43
PaV
Nauč se číst, anal fabete psal jsem o čase a ne o ceně. Za peníze si možná musíš kupovat holky Ty, ale ne já.

Odpovědět
Re:Životní partnerka z JV Asie? 29. 04. 2013, 19:29:14
Kamil
Kdo mluví o asijských ženách v kategorii cena/výkon jako PaV, ten nepotřebuje komentář. Ve slušné společnosti se tomu říká rasismus a sexismus. Bílý sahib si vyjel do světa za exotickým sexem…

Odpovědět
Re:Životní partnerka z JV Asie? 29. 04. 2013, 19:39:57
PaV
Umíš česky?!
……
Re:Životní partnerka z JV Asie? 27. 04. 2013, 20:20:24
PaV
Vykašli se na Asiatky. Jsou neuvěřitelně submisivní a brzy Tě omrzí. Pokud nejsi úplné pako, sbalí Tě samy raz-dva. Pro Středoevropana má smysl jen čestná intelektuálka Japonka, Číňanka nebo Korejka. U všech ostatních (Indonésanka, Thajka, Vietnamka atd.) si nikdy nebudeš jistý co ji jde (většinou o zdroj obživy pro celou její širokou rodinu!) a nikdy si jí nezačneš vážit – jsou jak z formelíny a pořád si Tě budou stavět na ‚oltář’a vázat a upínat se na Tebe. Malajky jsou zase většinou pod vlivem rodiny a když se příbuzným znelíbíš zmizí ona ze dne na den z Tvého života.
Nejlepší poměr čas / výkon jsou Japonky a intelektuálně profilované Číňanky. Jinak je to fakt dost nuda…a škoda času:-(
………..
……………………………………………….

1) Nekázal jsem o penězích, ale o ČASE / výkon – takže nemohlo jít o „sexuální objekty“

2) Neřešily se „sexuální společnice“, ale ŽIVOTNÍ PARTNERKY

3) Vulgárně a typicky po Brezinovsku tam diskutoval „psycholog“ Kamil, až byl dokonce adminy z HS mazán.

4) Další důkaz, že bulvárně-pornografický žurnalista Brezina si rozjel jako klaku vlastní aliasy.

5) A že i Brezinovi přátelé mezi adminy HS mu nyní aliasy musí krotit s tím jak narůstá vulgarita Breziny za klávesnicí.

Monča
PaV:

Dobře jste ho utřel, Ivane:-)). Za tu neúctu k ženám si to fakt zasloužil.

PaV
Monča:

Kde vidíte „neúctu“ k ženám?

Monča
PaV:

Nick PaV tu admin houfně maže, což jasně dokazuje jak nechutně argumentuje. A ta jeho sbírka LP mně fakt pobavila:-)). Asi je sbírá stejně jako sbírá asijské ženy, co mají „nejlepší poměr cena/výkon:-)) DDDD

PaV
Monča:

Kde maže „houfně“ admin nick PaV?

Libor
Monča:

Je zajímavé, jak se vždy v průběhu diskuzí s p. Brezinou vynoří nový nick, který si nepřečetl předchozí příspěvky, ale oddaně podporuje p. Brezinu a píše nesmysly. Začalo to už Eliškou…

Ivan Brezina
Z ciziny:

Takze jste v Pakistanu nikdy nebyla, dekuji za odpoved. Jste na tom stejne jako PaV, ktery ma sice „nejvetsi sbirku LP ve stredni Evrope“ (jak napsal), ale nevytahl paty z domova (jak plyne z jeho „polemickych“ prispevku). Vase zcestne predstavy o tamnich muslimech jsou tedy vyctene z Blesku. Zustante si zavrena ve svych predudcich, dalsi diskusei s nekym kdo hloupe placa o zemi kde nikdy nebyl je pro mne ztrata casu.

PaV
Ivan Brezina:

Lže (opět) jak když Brezina tiskne:
………………………………………………….
ÚNOS V PÁKISTÁNU: Hana a Tonča na silnici smrti? 11. 04. 2013, 19:54:39

Text mi při odeslání už dvakrát zmizel – třetí pokus:

Pan Brezina výše prokázal základní neznalost nejen hovorové angličtiny, ale i vědra sprostoty, překroucených srovnání, demagogického a pavědeckého míchání hodnocení rizik, touhu po žvanci resp.
PR jeho dílek za každou cenu.
Bezpečnostní rizika Dejvic jsou pro něho horší, nežli v Balúčistánu.
Únosy a držení rukojmí pojmenovává „pohostinností“.
Provázen je tupou klakou, která je obdařena stejným rozhledem, bystrostí a vzdělaností, jako pan sériový vysokoškolák a spisovatel Brezina.
Za konkrétní důkazy jeho úmyslných dezinformací se pan žurnalista Brezina odvděčuje kritikům nadávkami do „zlodějských bolševiků co nechtějí kupovat jeho díla“ a místo toho „kradou zdarma informace z internetu“.
Je vidno, že ani pád do žumpy bulváru a na hranu pornografie nepřinesl panu Brezinovi kýženou obživu a musí svá dílka udat stůj co stůj a zabezpečit jim PR prostřednictvím skandálních článků a roztržek v diskusích, kdy ale shazuje nadobro jen sám sebe.

Měl tady tak pěkně našlápnuto, ale zlí kritici a oponenti mu tady selanku pro naivy, toužícími po Iniciační cestě na Východ do Indie za pouhopouhých 100 USD *all inclusive* – podle receptu a potřebných prodaných výtisků pana Breziny – zlomyslně kazí.

Ti zlí nepřející komunisté, co kradou ZDARMA informace po internete a nekupují místo toho díla pana Breziny!!!

Pan Brezina by všechny kritiky nahnal friškom do Dejvic, kde je více nebezpečno, nežli v jeho Balúčistánu – a bylo by:-)

Odpovědět
Re:ÚNOS V PÁKISTÁNU: Hana a Tonča na silnici smrti? 11. 04. 2013, 22:12:41
klm
Pane nepodepsaný, přečetl jsem si celou diskusi a musím konstatovat že v tom inkrominovaném postu skutečně vystupujete jako zlodějský bolševik. Za cizí duševní práci nechcete platit, ale chtěl byste ji zadarmo bez ohledu na autorská práva. Nezlobte se, ale přesně takhle jednali zlodějští bolševici při znárodňování a kradení soukromého vlastnictví. Zbytek vašeho vyjádření je jen vyjádření nenávisti, nic víc. Třídní nenávisti.

Odpovědět
Re:ÚNOS V PÁKISTÁNU: Hana a Tonča na silnici smrti? 11. 04. 2013, 23:47:52
PaV
Kde, v jakém postu, proboha?!
Mám nejspíš větší domácí sbírku LP, nežli mhohé bazary nebo antikvariáty – často i 1. vydání 99% v EN. Neupadl jste na znak?! Z čeho proboha usuzujete, že jsem ‚socka‘ či zloděj-komunista?
Já stahuji i e-LP offiko. Pokud bych byl zloděj, darebák a podvodník, tak bych si přeci naopak musel s panem Brezinou rozumět a notovat si navzájem …

Odpovědět
Re:ÚNOS V PÁKISTÁNU: Hana a Tonča na silnici smrti? 12. 04. 2013, 07:16:03
klm
Jo tak to jo. Pokud máte doma tu obrovskou sbírku LP, tak to tu před váma všichni padneme na zadek. A co velikost penisu, tou se nám tu nepochlubíte? Jako zloděj a komunista se vyjadřujete v předchozí diskusi o bezpečnostní situaci v Pákistánu, kde píšete, že byste chtěl informace zadarmo, „pro dobrý pocit“. Jenže ona je to duševní práce, cizí intelektuální vlastnictví, milý pane. Uvažujete jako puberťák, co di stahuje filmy a pálí CD, protože to technicky jde, a nezajímá ho, že ty filmy musel někdo natočit a hudbu složit a nahrát. Je mi z vás špatně, vy zlodějíčku.
………………………………………………..

Bulvárně-pornografický žurnalista Brezina si vytvořil další alias „klm“ – a jal se mne napadat obměnou předešlého Brezinova tvrzení, že „…ho nemám rád, protože si nemohu z webu po bolševicku krást jeho „cestovatelská díla“…“.

Nikde jinde na HS má LP neřeším.

Z ciziny
Ivan Brezina:

Pane Brezina, vy jste opravdu clovek s jakym absolutne nema cenu ztracet cas. Takova ublizena mala dusicka. Kdybych chtela, vypsala bych vam tu seznam zemi kde uz jsem byla a jak moc casu jsem prozila v cizine, a garantuji vam, ze by vedle toho to vase cestovani i s tim vasim Pakistanem nesneslo srovnani. Nemam vsak potrebu si tu honit triko. Vy navzdory vasim cestam o lidech ruznych narodu nevite vubec nic. Kazdy, kdo vas na neco upozorni je pro vas jen hlupak ktery se vali za peci v zajeti predsudku. To je vas jediny argument kdyz zjistite ze nekdo vi vic nez vy. Jste neuveritelne omezeny a zabedneny. Jenom doufam, ze se vasimi radami nebudou zase ridit nejaci nezkuseni mladi lide. Mohli by na to seredne doplatit.
Vy pane Brezina, jste mozna absolvent dvou a pul VS, ale uroven tedy nemate zadnou. V techto debatach jste se pekne ztrapnil a to, myslim, vidi kazdy, kdo ma rozum v hlave.
Hezky den.

PaV
Z ciziny:

Brezina se nejen ztrapnil tím, že není schopen formulace nejjednodušší anglické věty, povyšuje rizika Dejvic nad Balúčistán, pojmenovává únosy projevem „muslimské“ pohostinnosti a láká „sluníčkáře“ do Indie se inciovat cestou za „pouhých“ 100 USD.

Brezina si tu zpropagoval ZDARMA svá výše popsaná „dílka“, bulvárně-pornografickou žumpu, kam se vrací po „objevných cestách“ na honbu za žvancem, pourážel všechny své oponenty, kteří poukázali na Brezinovo demogogické a pavědecké smíchávání rizik, posouvání časových hledisek a lživou interpretaci statistik.

Ač je Brezina chráněn některými adminy HS (jeden zdejší admin mi smazal slušně formulovaný příspěvek, kde poukazuji na Brezinův Czenglish a zároveň na fakt, že madam Brezinová je „pedagog“ vedle toho, že je spolupachatelkou Brezinových „dílek“ – a přesto madam Brezinová jako „pedagog“ trpí Brezinovi základní neschopnost komunikace v angličtině), od počátku vyplouvají na povrch Brezinovi falsy, neznalosti a prefabrikace.
Vše jen z jediného důvodu – nalákání naivních „sluníčkových“ cestovatelů k akceptaci Brezinovo „iniciačních“ braků: KUP – KUP – KUP

Ivan Brezina
Z ciziny:

Ja si myslim presne to same o vas, pani „z ciziny“. Proto uz s vami nebudu ztracet cas.

Ivan Brezina
Z ciziny:

Nekdo to tu psal uz prede mnou, ale nezapomel si ten PaV vzit prasek? On uz ma pocit ze po nem jde krome mne i admin, a snad i Mossad. Asi mu to naseptavaji „hlasy“:-))

Ivan Brezina

Vsimnete si, ze „hrdina“ Borek na muj post o lecebne metode „fecal transplant“ (vyse) uz neodpovedel.

Borek
Ivan Brezina:

Mam totiz na praci i jine veci, nez cely den sedet u diskuze. Vas clanek (ani jsem nevedel, ze je vas) jsem zrovna necetl, protoze vim, o cem se v nem jedna, neni to zadna novinka.

Libor

Pane Brezino, když přeložíte „fecal transplant“ jako „transplantace hoven“ a dáte to do nadpisu článku, svědčí to o Vás opravdu hodně a jen mi to potvrzuje názor, který jsem si na Vás vytvořil sledováním diskuzí na HS. Borek se pokusil vrátit k původnímu tématu a rozumně rozebral Vaši chybnou interpretaci statistik na konkrétních příkladech a vy jste odpověděl jen částečně na pár věcí (opakováním toho co dříve) a napsal, že to není od něj věcná diskuze, ale „zesmesnovani, shazovani a podpasove mimobezne utoky“. Z těch trapných nadpisů v Maximu jste vysvětlil jen jeden (ale jen obsah článku, ne proč jste to tak bulvárně přeložil).

Ivan Brezina

Borek se pokusil vratit k tematu clanku? Ale jdete! Borek prave zacal resit co jsem za cloveka (argumentace „ad hominem“ misto „ad rem“, tedy k veci). Co jineho je odkaz na ty titulky v Maximu nez podpasovy mimobezny utok? Diskutujeme prece o Balucistanu, ne o titulcich v Maximu. Ale budiz, prave na tom jednom titulku jsem ukazal, jak hluboce se myli. Vubec netusi, ze ten clanek je o zcela vazne vedecke metode lecby, ktera je opravdu zalozena na transplantaci hoven (jasne, muzeme se tu hadat jestli se tomu ma rikat vzletne fekalie, ale schvalne – jak to nazyvate doma?). A jestlize v cele sve argumentaci o Balucistanu vyjde Borek z chybne zakladni premisy (ze tamtudy projede 200 cizincu rocne, ackoli oficialni udaje rikaji ze jich je 23 000), nema smysl se dal bavit. Proste ukazu ze to neni pravda a tecka. Nazor si na mne spanembohem mejte jaky chcete. Kdybych resil, co ma na mne kdo za nazor, nedelal bych novinare.

Borek
Ivan Brezina:

Cim presne jsem vas urazel a shazoval? Citovanim nadpisu clanku z Maximu? Vy se stydite za to, kde pracujete? Dokonce tak, ze jste musel nechal muj prvni prispevek smazat?

A kde jste nasel napsane, ze tamtudy projede 23 tis lidi? Nic takoveho v tom vasem odkazu totiz nepisou.

Ivan Brezina
Borek:

Borku, tak definitivne naposledy. Urazel a shazoval jste mne tim, ze jste z vecne diskuse o Balucistanu utikal k titulkum v Maximu. Nejde o to ze bych se stydel za to kde pracuju, ale o podpasovou snahu za kazdou snahu na mne neco vytahnout, kdyz vam dosly vecne argumenty o Balucistanu. To nedelaji rovni chlapi, ale jen smrduti kojoti. Bt. temi titulky jste si prave hodne nabehl, coz tu vysvetluju v jinem vlaknu o fekalni transplantaci (dovolite mi o ni jako cloveku s akademickym titulem v oboru parazitologie psat, doufam?). Mazat jsem na HS nic nenechal, ani nevim jak bych to dokazal. To je fakt paranoia. A odkaz na pocet cizincu v Balucistanu mate primo v clanku vcetne odkazu a vysvetleni. Vic s vama nehodlam ztracet cas. Jdu na pivo s lidmi, co sice maji diametralne odlisne nazory nez ja, ale debatujou vecne a nikoho neurazeji. Howgh.

Borek:

Jo Borku, jeste zopakuju otazku, na kterou jste dosud neodpovedel: kteri tri zapadni cestovatele byli na pozemni ceste z Taftanu do odoli Indu zabiti? A fakt nemuzu za to ze neznate Millera, Bukowskeho, Haska… Na doplneni vzdelani doporucuju treba knihu Patrika Ourednika Smirbuch jazyka cestekho, tam mate vulgarni slova ve stovkach domacich del vcetne presnych odkazu na konkretni dila a stranky. Da se koupit treba v Neoluxoru: http://neoluxor.cz/ucebnice/smirbuch-jazyka-ceskeho–18064/. Nebo se podivejte sem: http://cs.wikipedia.org/wiki/Hovno do sekce „Pouziti v kulture“. A budete rad ze jsem nepouzil drsnejsi slovo, ktere pritom klasicti spisovatele bezne pouzivaji, viz treba excerpce z jejich del shrnute v teto publikaci: http://knihy.abz.cz/prodej/kniha-o-kunde-1. Fakt nemuzu za to ze jste pri hodinach cestiny nedaval pozor a necetl dejme tomu denik Karla Hynka Machy…

Ivan Brezina
Borek:

Borku, odpovedel jsem vam o kousek vys, vlozilo se to na spatne misto. Navic jsem se zapomel podepsat, omlouvam se. Ten Ourednikuv Smirbuch si kupte, at si doplnite vzdelani o ceske literature.

Libor

O podpásovkách jste napsal v odpovědi pod příspěvek o statistice a ne o nadpisech. Borek rozebral statistiku podrobně, čímž se opravdu vrátil k tématu článku. V novinách a časopisech se obvykle nepoužívá stejný slovník jako doma nebo mezi kamarády. Příště budete psát třeba „ku..a“ nebo „čů..k“? V tomto článku např. slovo shit obsaženo není:
http://en.wikipedia.org/wiki/Fecal_bacteriotherapy
Je dobré, že bulvár tak kritizuje někdo, kdo sám používá v článku v časopise slovo „sračky“ a ještě jako vystudovaný parazitolog. Těch problémů se statistikou bylo zmíněno Borkem víc, ale třeba na vytýkání, že nelze porovnávat riziko kouření a rakoviny prsu s rizikem únosu (tím, že někam jedu, si přidám další riziko, není to alternativa) jste nikdy nereagoval.

Libor:

Libore, lide se nejak vyjadruji a kdo se tvari ze to tak neni, je pokrytec. Jestli ta slova patri do medii? Urcite patri do literatury. V teorii masove komunikace (respektive ve strukturalismu) se mluvi o funkcnich stylech a jazykovem ozvlastneni. V literature je to naprosto bezna vec a nevidim duvod, proc to nepouzit i v popularne-vedeckem clanku. Vy jste slovo „hovno“ nikdy nevyslovil? Samozrejme ze vyslovil, takze pripominate pokrytecke pambickare, kteri v Americe chteji zakazovat knihy treba takoveho Henryho Millera nebo Charlese Bukowskeho, protoze v nich jsou tzv. sprosta slova (mimochodem mnohem drsnejsi nez zminovane „hovno“ v titulku clanku o fekalni transplantaci). Takze ti spisovatele nemeli ten slovnik pouzivat? Byl Miller a Bukowski bulvarni? Podle vas asi ano… Ale o to prece nejde. Jde o to ze Borkovi dosly vecne argumenty (moje statistiky nevyvratil) a tak od diskuse o Balucistanu utekl k tomu, ze na mne zacal zcela mimobezne vytahovat nazvy clanku v Maximu. A to je jadro problemu. Ja s kazdym rad svedu vecnou debatu, ale odmitam se bavit s lidmi, kteri v argumentacni nouzi najednou zacnou resit jestli jsme nahodou v detstvi netahal kocku za ocas. To je proste srabarna, utikani z cestneho boje. A navic jsem tu kocku netahal – to jsem vysvetlil temi funkcnimi styly.

Borek

Slovo sracky patri do literatury? To asi cteme kazdy jinou.

Statistiky jsem vam vyvratil nekolikrat (naposled asi o 3 prispevky vys), ale vy sebemensi chybu nikdy neuznate.

Z ciziny
Borek:

Tak teda ja jsem docela sokovana. Jak si pan Brezina zduvodnil pouzivani lidoveho vyrazu a jeste z toho malem udelal klasiku. Vazne me sokoval. Ten clovek neni normalni. To se proste neda jinak rict.
Nechape ani to ze je rozdil jaky titulek svemu clanku da, to prece vidi clovek jako prvni. Ty bulvarni totiz delaji presne to co udelal on, pouziji slovo ktere provokuje uz na prvni pohled, pritahne oci a sokuje, tudiz vetsinou neco hodne lidoveho ci primo vulgarniho. To seriozni zurnalistika nedela. I kdyz bude psat o necem mene vonavem, najde si pro to jine vyrazy. To by snad kazdy prumerny novinar mel vedet. Ale vidim, ze jemu je uplne zbytecny neco rikat. Ten clovek je vazne uplne totalne mimo a ve vsem. A jeste do toho zaplanta literaturu uplne jineho druhu, kde vulgarni slovo hraje naprosto jinou ulohu a bylo tam dano z uplne jineho duvodu.

Nejsmesnejsi ale je, jak tu druhe napada kvuli cestine a sam ji pritom kdovijak nevladne. Tak naduteho a zabedneneho cloveka jsem teda nevidela ani nepamatuji. Veskera debate s nim je jen ztrata casu.

Libor
Z ciziny:

Přesně tak, ztráta času, to jsem psal už před časem. Ale aspoň jsme si dnes doplnili obrázek o p. Brezinovi, když se sám k tomu článku přihlásil a to h… si tak na sebe pěkně namazal. Ještě jsme se navíc dozvěděli, že časopis Maxim není bulvár, ale hodnotná literatura 🙂

Ivan Brezina
Libor:

Libore Steine, mel jsem pocit ze debatuju s rozumnym clovekem. Proto jsem vam to tak podrobne vysvetloval a zdrojoval. Ted jste mi bohuzel prave dokazal ze jsem se mylil. Fekalni transplantace je proste o tom, o cem je. Pokud s tim mate problem, nectete Scientific American, Wired a dalsi popularne naucne casopisy. A taky ne Bukowskeho a spol, abych se vratil k literature. Protoze mate buhviproc potrebu misto vecne argumentace urazet, rochnete se v tom h… sam. Ja uz na vas reagovat nebudu, na hlouposti nemam cas.

Libor
Ivan Brezina:

Používání vulgárních slov v literatuře jste vysvětlil, s tím nemám problém, ani v hovorové řeči, když se to hodí a nepřehání se to. V novinách a časopisech to podle mě patří do bulváru, ale ten mi také nevadí, protože ho nečtu (až teď Maxim, abych věděl, o čem píšu). Jen nechápu, proč ho tak kritizujete, když Vás živí. Na to hlavní jste ale stále nereagoval, proto opakuji: že nelze porovnávat riziko kouření a rakoviny prsu s rizikem únosu (tím, že někam jedu, si přidám další riziko, není to alternativa). Tipuji, že ani reagovat nebudete, protože to byste uznat svou chybu, a to ani Klaus ani Brezina nikdy neudělá.

Z ciziny
Libor:

Proto jsem tu o tom bulvaru zacala mluvit, ze ho pan Brezina kritizuje u JXD a pritom kdyz se podivam na ten Maxim tak je tam naprosta vetsina temat vyslovene lehci az bulvarni povahy. To, ze tam obcas je nejaky zavaznejsi tema nic neznamena, to delaji vsecky tiskoviny tohoto typu az na tu uplnou spodinu. Aby tomu dodali punc vetsi uctyhodnosti, to je prece znamy trik. Z meho pohledu si pan Brezina a JXD co se bulvaru tyce nemaji co vycitat. Rikam to nerada ale ten RX uz je taky neco takovyho. I kdyz se snazi tvarit jinak.

A aby bylo jasno, mne je celkem fuk ze to nekdo cte. Znam lidi s titulama pred i za jmenem co u toho celkem pravidelne relaxuji, jak oni rikaji. Ja to dost dobre nechapu, protoze ten naklad blbosti co tam je ve mne vyvolava odpor, ale oni se tomu smeji a rikaji, ze je nekdy potreba si takto vyvetrat hlavu od vaznejsich veci. S timhle nemam problem. Vadi mi jen kdyz nekdo prave z toho bulvaru dela to co neni a nebo tu jeho tvorbu ci cteni nejak vznesene omlouva. Je to proste oddychovka kterou netreba brat vazne, tak co z toho delat vedu. Ale chapu ze nekdo, kdo se bere tak smrtelne vazne jako p.Brezina nemuze na rovinu rict neco jako jo, fajn, pisu do te zhovadilosti protoze me to slusne zivi a protoze se tim bavim. S tim bych nemela absolutne zadny problem, ale to by mu nestymovalo do jeho obrazku velkeho genia. Divim se mu, ze se kvuli tomu tak pachti, ale oni jsou nekteri lide az chorobne zavisli na svem uspechu.

Z ciziny:

Mila damo, jsem zvykly diskutovat vecne a slusne. Vy jste se ale o prispevek vyse predvadla jako vulgarni primitiv, ktery lidi s jinym nazorem urazi a nadava jim. Je mi lito, ale mezi slusne lidi nelezte. K vam se hodi fakt jen ten Zeman, desitka z Lidlu, burty, ovarek, mastnota na brade a pritroubly TV serial.

Borek
Z ciziny:

Mluvite mi z duse…

Hanka
Ivan Brezina:

teda, dočetla jsem až nakonec a napadá mě jediné vysvětlení hysterických reakcí pana Breziny – v rámci výzkumu podstoupil (použiji jeho výraz) transplantaci hoven a doktoři to nějak popletli

Ivan Brezina
Z ciziny:

Ale mila pani, to je prece uplne jednoduche. Proste moje clanky a knihy nectete a zustante si u svych hloupych predsudku a zakladnich neznalosti. Nebudete se musete rozcilovat nad slozitostmi sveta a budete klidne poklimbavat u serialu na Nove.

Z ciziny
Ivan Brezina:

Stale stejna obehrana pisnicka. Kdyz ma clovek jiny nazor nez vy,tak je hned buran od Zemana, Blesku a Novy. Nic lepsiho v tom repertoaru nemate? Me vy nemuzete urazit ani nastvat pane Brezina. Clovek ktery tak kope do kazdeho kdo mu netleska, jak to evidentne delate vy, neni tim jehoz nazor by me nejak palil. Pro me a za me si klidne myslete, ze si po vecerech ctu bulvar. Nejaky obzvlaste hezky. Maxima, treba? 🙂

Ivan Brezina
Z ciziny:

Pro zacatek by stecilo kdybyste se naucila spravne cesky. Patym padem volame „Brezino“, ne „Brezina“:-))

Libor
Ivan Brezina:

Kromě překlepu ve slově stačilo (což bych odpustil) Vám chybí čárka před slovem kdybyste. A to není poprvé. Paní Z ciziny tu dlouho nežije, ale Vy jste český novinář s mnoha tituly.

Hanka
Libor:

jojo, taky jsem pana Brezinu upozorňovala na to, že ve slově zapomněl, zapomíná psát „n“, odsekl, že překlep není chyba a já jsem blbá puntíčkářka. Ale překlepává se pokaždé, články mu evidentně někdo korektuje, ale v diskuzi nezapře, že nemumí nejen anglicky, ale ani česky, pan slovutný novinář

Hanka
Libor:

teda, dočetla jsem až nakonec a napadá mě jediné vysvětlení hysterických reakcí pana Breziny na paní Z ciziny – v rámci výzkumu podstoupil (použiji jeho výraz) transplantaci hoven a doktoři to nějak popletli

Libor
Hanka:

Tak to mě pobavilo, Hanko. Dokonalé shrnutí dnešního dne na HS 🙂

Hanka
Libor:

tak si to užijte, než to smažou
jen nechápu, proč se mě to několikrát zařadilo někam jinam

Ivan Brezina
Hanka:

To jste se od diskuse od Balucistanu dostala hodne daleko. Ale chapu, tam zadne argumenty nemate, tak to zkousite takto mimobezne. Jak ubohe.

Hanka
Libor:

dočetla jsem až nakonec a napadá mě jediné vysvětlení hysterických reakcí pana Breziny – v rámci výzkumu podstoupil (použiji jeho výraz) transplantaci hoven a doktoři to nějak popletli

Z ciziny
Hanka:

Tomuto se proste neda nezasmat :-))).

Ivan Brezina
Hanka:

To jste se od diskuse od Balucistanu dostala hodne daleko. Ale chapu, tam zadne argumenty nemate, tak to zkousite takto mimobezne. Jak ubohe.

Borek
Ivan Brezina:

Pripustne jsou oba tvary, pane Brezino i pane Brezina. To byste jako novinar mohl vedet.

Ivan Brezina
Borek:

Prectete si pravidla, na zakladce jste zjevne nedaval pozor.

Libor
Ivan Brezina:

Gramaticky správně je pátý pád, ale první pád se v hovoru běžně užívá. Třeba ten Švejk, na kterého jste se odvolával u vulgarit, říkal: „poslušně hlásím, pane oberlajtnant“. Možná proto se to dostalo do hovorové řeči.

Ivan Brezina

Borku, odpovedel jsem vam o kousek vys, vlozilo se to na spatne misto. Navic jsem se zapomel podepsat, omlouvam se. Ten Ourednikuv Smirbuch si kupte, at si doplnite vzdelani o ceske literature.

Borek
Ivan Brezina:

Proc tu sakra porad nekdo maze komentare?! To aspon nemuzete napsat duvod??

Psal jsem, ze na tom odkazu NEPISOU, ze tou oblasti projede 23 tis lidi rocne. Neni to pravda.

Zrejme se ten komentar nekomu nehodil, ze ho smazal 🙁

Ivan Brezina
Borek:

Treba je to tim ze ten komentar proste neumite vlozit. U vas bych se tomu nedivil, uz proto, ze zjevne mate problem s elementarnim hledanim informaci. Na tom odkazu totiz pisou doslova toto: „Area Tourists (000 Nos.) Balochistan 23.6“. Cili mate pravdu, ne 23 000 jak mylne uvadim, ale 23 600. V clanku pisu: „Podle oficiálních pákistánských čísel Balúčistán každý rok navštíví asi 23 000 cizinců. Nevíme, kolik z nich tvoří obyvatelé Západu a kolik třeba Íránci. Můžeme ale předpokládat, že většina cizinců projede právě po silnici z Taftanu do Kvéty. Riziko únosu je tu tedy menší než jedna ku sto tisícům.“
Kdybyste nekdy Balucistan navstivil a zajimal se o nej, vedel byste, ze mimo silnici z Taftanu pres Kvetu do udoli Indu zadny turista nejezdi, protože to tam zaprve vlada nemá pod kontrolou (a tedy je to tam nebezpecne) a zadruhe tam není vubec nic k videni (poust a rozpalene vyschle hory). Jenze vy nevite nic, v tom je ten problem. A na odkazu neumite najit elementarni informaci uvedenou v tabulce. To by dokazala i cvicena opice…

Borek
Ivan Brezina:

Ano, to reknete tem svycarum, viz vase slova:

„Únos dvou Švýcarů v červnu 2011 nemůžeme počítat, protože k němu nedošlo na hlavní trase, ale asi o dvě stě kilometrů západněji u afghánské hranice u města Loralai, kde je nebezpečí mnohem vyšší.“

Takze jednou se takovi turiste nepocitaji a jindy se pocitaji, podle toho, jak se vam to hodi do „statistik“. proto jsem psal, ze na tom odkazu nepisou, to co tvrdite.

no a dalsi blbost je, ze berete pocet vsech turistu a vztahujete ho pouze k unesenym zapadakum a ne k unesenym lidem obecne. pak vam samozrejme vychazeji nesmysly. logicky nejvic lidi bude z okolnich zemi.

co se tyce komentare, tak po vlozeni na strance byl a za nekolik hodin byl smazany.

Ivan Brezina
Borek:

Tak moment, tohle si vyjasneme. V clanku jsem napsal ze ty turisty nemuzeme pocitat. Unesli je totiz uplne mimo cestu, po ktere vsichni cizinci z iranske hranice do udoli Indu jezdi, konkretne u mesta Loralai, ktere od te trasy lezi asi 200 kilometru zapadne. Tedy v oblasti, kam proste nikdo jiny z cizincu nejezdi. Ta oblast uz je blizko afghanske hranice a FATA a je to tam mnohem mnohem nebezpecnejsi nez pozemni trasa. Ja osobne bych tam nejel (i kdyz na jare 1994 jsem v Loralai byl) a ve svem pruvudci na to jasne upozornuju. Tedy ty Svycary fakt pocitat nemuzeme – lezli do zvyseneho rizika sami, jejich chyba. Ted jsem vam ale ustoupil a zapocital je – tedy ne dva, ale tri unosy cizincu v celem Balucistanu za poslednich deset let. A vy mi ted ten ustupek vycitate? A na tom odkazu prave pisou co tvrdim, overte si to. Doslova se tam uvadi ze Balucistan navstivi 23600 cizincu rocne. Tak kde vidite chybu? A ze vam smazali komentar? No asi v nem byla vulgarni slova, ale za to co tam pisete ja nemuzu a mazani fakt neovlivnuju. Lidi z HS znam jen po mejlu, nejsou to zadni moji kamaradi.

Borek
Ivan Brezina:

Vulgarni jsem pouzil pouze to slovo, ktere vy povazujete za bezne a vhodne k pouziti v clanku na „udajne“ nebulvarnim webu.

Borek
Ivan Brezina:

A jeste jsem psal, ze neni pravda, ze jste nepouzil hrubsi slovo, jak tvrdite. V perexu vaseho clanku je sracka. Jestli tu nekomu nadavate na kanal, tak byste mel zacit u sebe.

Borek
Borek:

Vase vlastni slova: „Kdyz nekdo pouziva vyrazy ktere patri do kanalu, sam sebe pasuje na kanal“

Tim jste se sam sebe pasoval.

Ivan Brezina
Borek:

To je az dojemna snaha chytit mne na svestkach. Jenze jste demagog Borku. Tak jeste jednou a pomaleji pro mene chapave. Clanek pojednava o fekalni transplantaci, takze tam to slovo vyznamove i logicky patri. K lecbe kolitidy se zkratka pouzivaji sracky, ale je samozrejme mozne ze krasoduch jako vy se misto toho ohani terminy fekalie nebo exkrementy. Pri psani diplomky na parazitologii jsem se zabyval mimo jine i hledanim strevnich parazitu psu a mohu vas ubezpecit, ze vyraz „sracky“ se pouziva i mezi akademicky vzdelanymi lidmi s tituly pred i za jmenem. Proste proto, ze normalni lide se takhle zkratka vyjadruji (a to vcetne mnou citovanych uznavanych spisovatelu)a pokud tvrdite neco jineho, jste pokrytec. Kdyz ovsem nekdo protivnika v diskusi podobnymi vyrazy tituluje, je to mimobezne vulgarni nadavani. Takovy clovek je pak kanal, protoze druhe urazi v situaci, kdy nema vecne argumenty o Balucistanu. Jako treba Hanka a nick z ciziny. Vy zatim ne, ale treba se dockame. Vy zatim neurazite, jen proste nemate ty argumenty.

Hanka
Ivan Brezina:

no, na mých přednáškách a cvičeních z gastro se vždycky mluvilo o stolici, je to myslím vhodnější. Zrovna tak je vhodější použít slovo sračka, pokud chci někoho urazit a říci, že je má místo mozku

Z ciziny
Hanka:

Libi se mi na nem jak slovo sracky povazuje za normalni. Ale lidi, co s nim diskutuji bez jedineho takoveho slova ma za vulgarni. Tem jeho vyvodum se clovek musi fakt jedine zasmat.

Hanka
Ivan Brezina:

Brezina má pravdu, nebudeme míchat čísla a novináře s holkama. Já si počkám na čistou statistiku unesených Češek za posledních 10 let. Teď mi teda zatím vychází, že nejvíc jich bylo v Pákistánu, ale po šesti týdnech je ještě brzo.

Jo a ještě k tomu slovu sračka, nedovedu si představit, že svému pacientovi řeknu, ať zítra přinese vzorek ranní sračky, přece jenom používám to staré dobré slovo stolice

Z ciziny
Hanka:

To slysim poprve ze vyraz sracky lze pouzit mezi lidmi bezne. Misto spisovneho stolice. Asi nam neco podstatneho na tech nasich skolach nerekli :-))). Jasne ze tak mluvi i akademicky vzdelani lide, ale nejak jsem jeste nezaznamenala, ze by to nebylo jen nekde v zakulisi a ze by to povazovali na verejnosti za normalni.

Ivan Brezina
Z ciziny:

Mile dve slepice, tohle je debata o pravdepodobnosti unosu v Balucistanu. Neni to tedy debata o semantickych nuancich vyrazu „sracka“ a jeho pouzivani v literature a medicich. Ja vim ze se vam zoufale nedostava vecnych argumentu v pripade toho unosu, takze na mne musite tahat takovehle nesmysly. Ja sem to slovo nezatahnul, ale kdyz jsem byl zcela mimobezne napaden ze jsem ho pouzil v titulku v Maximu, vysvetlil jsem, ze stejne postupuji i slavni spisovatele. Takze pokud vas to bavi, rochnete se v te sracce klidne dal. Btw. slepice vas nazyvam ne abych vas urazil, ale zcela popisne. Protoze jen slepice kdakaji mimobezne nesmysly, zatimco normalni lide vecne debatuji o statistice unosu.

PaV
Ivan Brezina:

Parazit a bulvárně-pornografický žurnalista Brezina musí na sebe upozorňovat sprostotou, nadávkami a dalšími headliny jeho žumpy, do které se dopracoval.

Pokud by měl chodit po ulicích a ne v kanálech jeho zaměstnanecké stoky, určitě by mu půlky – a dost dobře možná i ocas – koukaly ven, jak by se zuby nehty snažil zaujmout 😀

Inu bulvární-pornografie člověka poznamená i kdyby nechtěl.

Doufám, že to tak obě dámy berou. A parazit je svými jedovatými plivanci neodradí od toho, mu dát najevo kam do nejpokleslejší žurnalistické stoky by měl v honbě za svým žvancem opět zalézt…

Hanka
Ivan Brezina:

abychom nezapomněli, stavíme pomníky – pomůcka pro děti třetí třídy základní školy. Snad to pomůže

Ivan Brezina
Hanka:

To jsem rad ze jste mi to jako nekdejsimu studentu bohemistiky na FF UK takhle hezky vysvetlila, dekuju! A ted vazne: chytat nekoho na preklepu ve webove diskusi je fakt ubohe. Neco jineho ovsem je, kdyz vy neumite pouzivat vokativ, pro mene vzdelane 5. pad.

Ivan Brezina

Zkusim vratit debatu k meritu veci. Borku, napsal jste tohle: „Re:Pozemní cesta do Indie: Je to opravdu takové nebezpečí? 29. 04. 2013, 19:02:33 Borek Nebo to, jak v TV tvrdíte, že všechny únosy dopadly dobře. Tři mrtví „západní“ turisté se vám totiž zrovna nehodili do krámu.“
Nekolikrat jsem vas tu zadal, abyste nam to dolozil. Kdy a kde se to v Balucistanu presne stalo? Koho tam unesli a zabili?
Pointu znam predem: samozrejme nedolozite nic, protoze jste jen tak placal.

Borek

Kouknete, na Wiki pisou o trech unosech, co dopadly blbe. Ano, mate pravdu, ze je unesli jinde. Ale unesene lidi zpravidla zatahnou daleko od mista unosu, casto ani unosci nejsou mistni. Takze brat to tak, ze vsechny unosy dopadnou dobre, nejde.

O par prispevku vys je jasne videt, ze tech vasich 1:100 000 je uplny nesmysl. Stejne tak je nesmysl cislo 150x nebezpecnejsich Dejvic a 32x nebezpecnejsiho cyklovyletu na Machac. K tem cislum se ale neda dopocitat ani z tech 100 000, zrejme jste se pocitanim uz ani nezatezoval. Mozna jste vzdelany ve „srackach“, ale statistika a matematika obecne k vasim silnym strankam nepatri.

Borek
Borek:

Pro uplnost dodavam, ze v Balucistanu jsem nebyl. Byla tam moje segra se strejdou. Ja tu ale diskutuju spis o matematice, takze to, kde jsem byl (seznam tu psat nebudu) a nebyl, neni dulezity.

Ivan Brezina
Borek:

Borku, to je tezka sofistika, copak to necitite? Ti tri zabiti uneseni zapadni chudaci nebyli zadni turisti, ale novinari, geologove atd., tedy lidi kteri jezdi do mnohem nebezpecnejsich oblasti nez my ostatni. Treba ten novinar popraveny v Karaci doslova lezl radikalnim islamistum pod nuz – aktivne je vyhledaval aby o nich mohl psat a snazil se mezi ne proniknout. To Hana a Antonie zrejme nedelaly, ze. A na ty vase cisla vam odpovidam vyse. Jestli jste tam byl nebo nebyl bych az tak neresil, ale dohledat si cisla a dat si je do spravnych souvislosti byste snad mohl umet. Treba nemichat do unosu v Balucistanu novinare ktereho unesli a zabili v Karaci. To je jako kdybyste chtel tvrdit ze nepojedete do Prahy, protoze ve Frenstatu pod Radhostem nejakej magor vyhodil do vzduchu panelak, a panelaky jsou jak znamo i v Praze. Copak necitite za vase argumentace ma zakladni logicke mezery?

Borek
Ivan Brezina:

OK, zabite vynechame, asi to nebyl spravny argument. Tak ted muzete pokracovat treba temi 150x nebezpecnejsimi Dejvicemi. To bylo strelene od boku nebo jak jste k tomu cislu dosel?

Borek

Tak jeste jednou:

1. Tohle „mimo silnici z Taftanu pres Kvetu do udoli Indu zadny turista nejezdi“ neni pravda. Svycari urcite nebyli jedini a vubec netusite, kolik kam jezdi turistu z okolnich zemi.

2. Blbost je, ze berete pocet vsech turistu a vztahujete ho pouze k unesenym zapadakum a ne k unesenym lidem obecne. Logicky nejvic lidi bude z okolnich zemi.

Pak vam samozrejme vychazeji nesmysly. Proto tech 200 zapadaku rocne.

3. Stejne tak je nesmysl cislo 150x nebezpecnejsich Dejvic a 32x nebezpecnejsiho cyklovyletu na Machac. K tem cislum se neda dopocitat ani z tech nesmyslnych 100 000, zrejme jste se pocitanim uz ani nezatezoval.

Borek
Borek:

Kdyz uz pocitate se vsemi turisty, pak byste musel brat unosy vsech, tzn. nejen zapadnich, turistu. Ale takova cisla, i kdybychom je meli, uz vubec nepujde brat vazne. Vzdyt o kolika unosech se asi urady vubec nedozvi, kdyz to uzemi nemaji pod kontrolou? Vsadim se, ze ani nevedi, kolik tam vlastne zije lidi. Navic v zajmu statu bude ty statistiky podhodnocovat, aby si nekazil jmeno. Recko taky falsovalo statistiky a o kolik je to rozvinutejsi zeme.

Borek
Borek:

Na lidovkach o Pakistanu pisou:
„Podle dalšího institutu zabývajícího se bezpečnostními riziky ve světě Red24 oficiálně nahlášené případy tvoří jen maximálně pětinu z celkového počtu.“

Zkuste teda najit pocty VSECH unesenych turistu (nikoliv jen vase dva pripady), vynasobit ho peti a vypocitat statistiku znovu. Zcela jiste vam vyjde radove jina pravdepodobnost nez 1:100 000. Zatim z dostupnych cisel vychazi zhruba 1:700.

Borek:

To ale uz opravdu hodne michate jablka a hrusky. Ten Red24 jsem nahodou cetl jako zdrojovy text, jenze vite, oni tam mluvi o unosech pakistancu, ne zapadnich turistu. Coz je sakra rozdil. Uz proto, ze kdyz unesou v Pakistanu bileho, obleti to cely svet a je to proste vsude. Schvalne se kouknete na web jak se ted pise o tech ceskych holkach na anglickych a dalsich zpravodajskych webech. To se proste neutaji, je z toho mezinarodni skandal, coz je dobre. Ale kdyz se Pakistanci unaseji mezi sebou, o tom se moc nepise, tam se leccos utajit muze. Nicmene to z hlediska nasi debaty neni podstatne, protoze zapadaci se v Pakistanu zkratka unaseji VELMI vyjimecne. Sedm pripadu za deset let, to je nula nula nic, statisticky nepodstatne cislo. Prave proto opakuju ze ty dve holky mely proste nebetycnou smulu. A prave proto taky opakuju, ze mne pocty unesenych Pakistancu ani Irancu v tomhle kontextu nezajimaji. Jde o bile, a ty tam behem poslednich deseti let unesli jen dvakrat (nebo trikrat, pokud vam uznam ty dva Svycary, co lezli tam kde fakt nemeli co delat).

Ivan Brezina
Borek:

Ad vas bod 3) Borku:
V Praze je rocne zavrazdeno kolem 30 lidi (coz je cca 300 za deset let, samozrejme plus minus, protoze to v jednotlivych letech kolisa). V Balucistanu doslo za poslednich deset let ke dvema unosum zapadnich turistu. 300 deleno 2 je 150. A pozor, srovnavame unosy a vrazdy, pricemz nevime, zda ty dve nestastnice byly zabity (mene pravdepodobna varianta) nebo se v poradku dostanou na svobodu (vice pravdepodobna varianta, coz plyne z minulych unosu).
V Cesku se loni zabilo 64 cyklistu. Opet to porovnejme s temi dvema unosy: 64 deleno dvema je 16. Tady jsem udelal chybu, mel jsem ty cyklisty pocitat za deset let. Pak by cyklistika byla nebezepecnejsi 160 x. Ale zase: ty cyklisti jsou mrtvi, co je s Hanou a Antonii nevime.

Borek
Ivan Brezina:

A tohle opravdu myslite jako vysokoskolsky vzdelany clovek vazne? :))) Zkusim nadhodit podobny priklad, treba vas to trkne. Cisla si pro zjednoduseni vymyslim, ale radove by mela sedet a nam ted pujde o rady.

V Lichnstejnsku dojde rocne k zabiti 1 cloveka. V Nemecku rocne zabiji 1500 lidi. Tudiz v Nemecku je 1500x nebezpecneji nez v Lichnstejnsku. Neni vam na tom neco divneho?

Predpokladam, ze mlceni nad vetou „Blbost je, ze berete pocet vsech turistu a vztahujete ho pouze k unesenym zapadakum a ne k unesenym lidem obecne. Logicky nejvic lidi bude z okolnich zemi.“ je vas zpusob, jak uznat chybu. Tudiz 1:100 000 je nesmysl. Umet uznat chybu neni slabost ale naopak ctnost.

Alena
Ivan Brezina:

Já se vám pane Brezino divím, že se s takovou úporností držíte těch svých manipulativních kejklí s čísly a absurdních příměrů bez kterých by vaše argumentace by měla do značné míry hlavu a patu.
Takhle ze sebe děláte opravdu jen vola a v argumentační demagogii byste mohl směle soutěžit s tím ožralou z Hradu.

Borek

Půjdu radši zase diskutovat do vedlejší diskuze http://www.hedvabnastezka.cz/top-tipy/13304-unos-v-pakistanu-hana-a-tonca-na-silnici-smrti/
kde reaguje víc lidí.

tramtadadá

Docela magořina tahle diskuze. To, že se tu lidi hádají o gramatice a o tom co je a není bulvár je ÚPLNĚ jedno! Hrozný je, že podle určitých lidí je ježdění přes Pákistán (nebo i jiné destinace) pro mladé dívky úplně v poho a co se stalo je naprostá náhoda.
Říkám si, že ty holky když přemýšlely jak tam pojedou asi mluvily s podobně smýšlejícími lidmi.
Zajímalo by mě, jestli si autoři takových výroků uvědomují, že pokud si to přečtou další mladé dívky, mohou se na základě takových názorů vydat sami na cestu, neb je tam zřejmě více bezpečno než V Praze.
Zajímalo by mě jestli si takový člověk vůbec uvědomuje co ty holky pravděpodobně zažívaly a zažívají pokud jsou ještě naživu. Každý kdo jim řekl, že cestování pro ně samotné na takových místech je OK za to co se jim stalo nese svůj díl viny.
Lidé zapomínají že mít nějaký status (byť jen cestovatel a novinář) sebou nese i odpovědnost za to jaké informace lidem poskytnu. Na to byste měli myslet když se ráno podíváte do zrcadla.

aknel

zkouška

Jan

Borek zjistil, že existuje cosi jako Balúčistán a je velkým odborníkem :-)) Holky neudělaly chybu, že tam jely. Byla to smůla. Věděly, že je tam nebezpečno, nikdo netvrdí, že je tam bezpečno. Vzaly si proto s sebou ochranku s kalachem. To si člověk obvykle nebere, když ví, že je tam bezpečno 🙂 Chybu spíš udělala pákistánská pohraniční policie, že jim nepřidělila více ochránců, třeba pět. Je zcela jedno, jestli tam jedou samotní muži nebo ženy, nebezpečí je pro ně když tak stejné.
http://www.alvarez.cz/zajezd-360-orientem-do-indie

jirka

nejvic me pobavilo jestli tam vubec maji co jezdit kdyz je to muslimska ortodoxni zeme.To je prece zhovadilost maximalni nemaj je co unaset neasi posuzujme to moralne…

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: