SVĚTOVÍ: Ázerbájdžán – luxus, nebo naleštěná bída? | TENTOKRÁT NA VÝCHODĚ

SVĚTOVÍ: Ázerbájdžán – luxus, nebo naleštěná bída? | TENTOKRÁT NA VÝCHODĚ

Nyní se v sérii TENTOKRÁT NA VÝCHODĚ vydáte na Kavkaz a poznáte Ázerbájdžán, ropnou velmoc na hranici evropského a asijského světa. Hlavnímu městu Baku se pro jeho supermoderní vizáž s řadou naleštěných budov přezdívá „příští Dubaj“ nebo „Paříž východu“.

Platí to však i pro zbytek této desetimiliónové země? Prozkoumejte i zbytek Ázerbájdžánu a zjistěte, co se skrývá za opulentní fasádou ázerbájdžánské metropole.

Tentokrát na Východě je cestopisnou sérií, ve které Radek a Honza z filmařského dua SVĚTOVÍ poznávají východní kulturu, ke které mají více než vřelý vztah. Východ nepatří mezi TOP vyhledávané turistické destinace, což ale neznamená, že se v tomto regionu nenacházejí krásná a dechberoucí místa plná nejrůznějších lidských příběhů.

Tato série mapuje život v místech, kam běžný turista jen tak nezavítá. Právě tato zdánlivá opuštěnost východních zemí ale přináší plno nevšedních a originálních zážitků, na které se nezapomíná. V pilotní epizodě série s názvem Po česku v Moldavsku se vydali po stopách české komunity žijící v Moldavsku. V druhé epizodě Do Oděsy na Bál mapují svou cestu napříč Ukrajinou jen podle papírové mapy, která je přiblížila k místním a umožnila tak poznat autentický ukrajinský život. Ve třetí epizodě Welcome to Iran přinesli poznání starobylé Perské říše, která je dnes izolovaná od mezinárodního dění, což tíží život tamním obyvatelům.

Nejširší nabídku průvodců a map Ázerbájdžánu (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: