Hyundai Perun Skymarathon® se blíží – kdo jsou hlavní favorité? + TIPOVACÍ SOUTĚŽ

Hyundai Perun Skymarathon® se blíží – kdo jsou hlavní favorité? + TIPOVACÍ SOUTĚŽ

Už jen několik dní zbývá do startu jednoho z nejtěžších trailových závodů u nás – Hyundai Perun Skymarathonu. Stejně jako minulý rok tento skymarathon s brutálními parametry 41 km a 3195 nastoupaných metrů přivítá tu nejlepší konkurenci horských běžců z ČR, Slovenska, ale i Polska.

Na konci března definitivně vypršelo období registrací a tak je na místě představit si hlavní favority závodu. Všichni závodníci budou bojovat nejen o samotné vítězství v závodě, ale také o titul skyrunningového mistra České republiky.

Kdo jsou tedy největší favorité závodu? Zemaník, Groh či Vnenčák?

Startovní pole je samozřejmě nabité zajímavými běžci, z nichž může na takto náročném závodě překvapit více jmen. Do širšího pole favoritů můžeme zařadit až 20 jmen, z nichž jsme pro vás vybrali přehled těch nejzvučnějších.

Jana Zemaníka není třeba fanouškům horských běhů v ČR dlouze představovat. Má za sebou vítězství na Pražské stovce, 24hodinovce na zimní Lysé hoře, ale také kvalitní výsledky ze zahraničních běhů (Transgrancanaria či Mont-Blanc Ultramarathon). Na Perun se Honza bude vracet jako obhájce mistrovského titulu.

Radek Groh je jeden z nejlepších českých skialpinistů, který stejně tak jako mnoho dalších skialpinistů umí i horské běhy. To dokázal zejména suverénním vítězství na historicky druhém českém sky – Nezmar Skymarathonu minulý podzim.

Matúš Vnenčák byl již minulý rok pasován mezi favority závodu, nicméně kvůli zdravotním komplikacím Perun nedokončil. I letos s tímto slovenským skialpinistou a běžcem musíme počítat. Do závodu odstartuje bezesporu alespoň s pódiovými ambicemi.

Pavel Brýdl je česká skyrunningová stálice. Má za sebou mnoho povedených výkonů i z evropských závodů v Alpách. Na trati o těchto parametrech se prostě s Pavlem musí počítat. Minulý rok si za Zemaníkem doběhl na Perunu pro druhé místo.

Z dalších jmen si již nedovolím nikoho “vyčlenit”, nicméně překvapit může ze širší špičky opravdu hodně běžců. Na čele závodu bezesporu uvidíme také Tomáše Bystřického, Karla Axmanna, Tomáše Macečka či Aleše Palka. Na start se postaví stejně jako minulý rok také celá řada polských běžců, kteří do celkového pořadí také určitě mohou promluvit.

Naopak několik špičkových běžců z minulého roku na startu letošního ročníku neuvidíme. Jan Mrázek a Jan Havlíček patří k české skyrunningové špičce a minulý rok sváděli do posledního kopce souboj o třetí místo. Pátý ironman Petr Vabroušek se dle dostupných informací na závod také nechystá.

I v ženském závodě se máme na co těšit

Mezi ženami není pochopitelně pole favoritek tak široké, nicméně na start se postaví celá řada známých jmen a nic není rozhodnuto předem. Myslím, že se bude jednat o velmi vyrovnaný závod. Z loňských medailistek uvidíme na startu Míšu Mertovou a Anku Strakovou, které se bezesporu opět řadí mezi hlavní favoritky závodu. Těm se budou snažit obhajobu znepříjemnit zejména Zuzka Krchová, Lucie Luštincová či sestry Krejčiříkovi.

Oproti loňsku pořadatelé představili několik novinek, z nichž asi ta nejvýznamnější je partnerství s prestižním závodem Buff® Epic Trail! S tím je spojená hlavní výhra pro vítěze v podobě startu na tomto elitním pyrenejském závodě. Mistr ČR tak vyhraje nejen start na tomto závodě, ale bude mu uhrazen i pobyt a letenka do Španělska. První padesátka závodníků zase bude závodit o šátky Buff® z limitované Perun edice.

Krása horských běhů je mimo jiné v tom, že se závod na papíře rozhodně nedá předpovědět. Na takto náročných závodech se může stát opravdu cokoliv, takže na výsledky si budeme muset počkat opravdu až na začátek května. Jisté je, že se všichni máme na co těšit!

TIPOVACÍ SOUTĚŽ

Tipněte si přesné pořadí prvních 3 mužů a první ženu a vyhrajte šátek Buff z limitované edice s designem SvetBehu.cz

Multifunkční šátek Buff – náhled šátku SvetBehu.cz od firmy Buff

PRAVIDLA:

1. Svoje tipy pište do komentáře pod článkem.

2. Vyhrává každý, jehož tip bude přesný (vč. pořadí mezi muži).

2. Výherce vylosujeme 4. května 2015 a oslovíme emailem (proto piště své maily do odpovědí).

Účastí v soutěži souhlasíte se zařazením vašeho emailu do seznamu odběratelů newsletteru běžeckých novinek. Z odběru se samozřejmě můžete kdykoli snadno odhlásit.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí