HedvabnaStezka.cz památce Václava Havla

HedvabnaStezka.cz památce Václava Havla

VÁCLAV HAVEL: Vzpomeňme člověka, který pomohl umožnit naše sny o svobodě a cestování.

Rádi bychom v redakci vzpomněli památky Václava Havla a  poděkovali mu za hluboké morální hodnoty, které nám byl schopen předat, i za jeho podíl na událostech, které nám umožnily poznávat svět a jeho kulturní rozmanitost. Jako cestovatelé i lidé mu vděčíme za mnoho!

Zkušenosti čtenářů

Vlaďka S.

Díky, žes tuto vzpomínku napsala. Bez jeho výrazného přispění bychom si na netu možná tak četli o našich cestách maximálně tak po BLR a NDR … jestli bychom vůbec měli k netu nějaký přístup, podobně jako na Kubě …

Honza Pokorný

Václav Havel si zaslouží poctu, která nebude jen formálním uznáním, ale konkrétním odrazem jeho boje za naši svobodu, odkazem, který bude každodenně přítomný nejen současníkům, ale i budoucím generacím.

Jeho cestu z vězení v Ruzyni na Pražský hrad, zbourání hranic a otevření dveří do celého světa, i zviditelnění naší malé země v něm, nemůže lépe, a k tomu i každodenně, připomínat a symbolizovat, ………než pojmenováni ruzyňského letitě v Praze na

LETIŠTĚ VÁCLAVA HAVLA.

Letiště je křižovatkou cest, prolínání a potkávání se národů, symbolem svobodného pohybu lidí i myšlenek. Pro Čechy bylo a je bránou ke svobodě, pro cizince prvním místem přes které se do naši země vstupují.

Podpořte prosím tuto snahu svým podpisem na

Zobrazit více
http://www.letistevaclavahavla.cz/

Kryšot

Proboha Jene, to je projev jako když umřel Brežněv..pohledej trochu na internetu než vypotíš takovou myšlenku. Byl to člověk, co udělal dobré i hodně moc nepěkné věci, byl to president, pokrývku z hlavy dolů na okamžik…a tečka. A propó, jsi si opravdu opravdu jistý tím svobodným pohybem lidí ?

Kitty
Kryšot:

Kryšote,
Tobě česká vláda zakazuje někam jet?
Odmítají ti dát pas?
Musíš mít pro cestu do drtivé většiny zemí světa povolení od nějakého českého úředníčka?
Existují tady dnes snad statisíce lidí, kteří by měli zakázáno vycestovat, protože nesouhlasí s vládou nebo protože jejich předkové měli třeba velké pole?
Je snad dneska naše země obehnaná elektrickým plotem, hlídaným vojáky, kteří samopalem sejmou každého, kdo se k hranici jen přiblíží?

To jsou věci, které se změnily.

Kryšot
Kitty:

Jistěže nééééé – Kitty, ty si nepochopila – můj komentář mířil někam jinam – předně tam, že nemohu souhlasit s vypíchnutím postavy VH jako katalyzátora těchto změn, ale to je koneckonců věc každého, co si o tom myslí (a pojmenování letiště podle konkrétní osoby bych s dovolením ponechal historikům ke zhodnocení v nějakém přiměřeném časovém intervalu třeba v řádu let) ale hlavně jsem neměl na mysli svobodný pohyb ve smyslu povolení úředníčka, cestovní doložky, elektrische plotu (já tohle všechno pamatuju – a ty ??), ale spíš skutečnost, že pohyb lidí ve smyslu pohybu začíná být pomalu ale jistě značně nesvobodný, pod dohledem Velkého Bratra. A je otázkou, zda v krátké době na ty ostnáče a vojáky nebudeme vzpomínat, jak to bylo ještě pěkné. Ale čerta na zeď malovat nebudeme. Všechno nejlepší do Nového roku 2012 všem cestovatelům, kolemjdoucím i turistům.

Anthony Machacek
Kryšot:

Krystofe,bez lidi jako byl prezident Havel by jste byly do dnes hole p…zeme vexlaku za par dolary na cestu do Bulharska. Pohreb Velkeho a Draheho Kima je asi tak vse co by jste mohli poznat

Kryšot
Anthony Machacek:

Svatá prostoto…a co jsme jiného teď ? Lidičky přemýšlejte, a když nevíte, tak nejdřív googlujte, než něco podobného vypustíte do světa. Nic ve zlém Toníku, to je na jinou diskusi, která nemá s podstatou tohoto veskrze příjemného serveru pranic společného.:o)

O.
Kryšot:

Kryšote, já ti rozumím a souhlasím s tebou. Ale, jak jsi sám rovněž řekl: nechme debat o politicích (ať již byli „kdovíjací“) na jiné plitké servery na internetu a nebuďme stejnými hlupáky – kazit si tu skvělý web ..

Petr L.

Já si hlavně myslím, že Havel udělal pro Česko víc, než většina jeho kritiků..

http://libpro.cts.cuni.cz/charta/havel_vaclav.htm

Z deseti milionů obv. podepsalo v r.77 jen 300!

Kritizovat a dělat chytráky nám jde, se skutky a schopností rozlišit správné od špatného je to ale poněkud horší.

Hodně srandy a příjemné cestování v r 2012 ¦

Katka
Petr L.:

Právě, kritizovat a dělat chytráky nám opravdu jde, pokud o všem nejde o VH. Myslím, že je tu ještě hodně věcí, o kterých většina lidí v ČR nemá ani ponětí, VH budou zkrátka lidé slepě brát za jednu z největších postav Česka a běda proti tomu něco namítnout. Určitě se zasadil za změny, které tu proběhly, o to žádná, otázka je kdo mu pomáhal:) (někdy si chce zjistit více informací, než jen nahrávky z 89…)
Šťastný nový rok a pohodové a krásné cestování všem…

Petr L.
Katka:

Katko, krom samizdatové literatury čerpám informace hlavně z Fuj!, je tam vše popsáno jasně, stručně a hlavně s obrázky 😀

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: