Západní a jižní Evropa

Cestopis ze Skotska

Adam

Zdravím,
konečně jsem dokončil další z cestopisů, tentokrát z naší desetidenní cesty po Skotsku. Počasí moc nevyšlo, ale i tak to bylo super.
Cestopis se spoustou fotek, povídání a tipů na trasy najdete na http://horama.cz/horama-pesky/skotsko/
Přeji příjemné čtení.

Zkušenosti čtenářů

Jarda

Nazdar Adame,

Moc hezky sepsáno a nádherně zamračené záběry hor v oblacích. Z fotek ta zádumčivá atmosféra Vysočiny přímo dýchá, je vidět že jste si to parádně užili i když bylo trochu víc mokravo.
„Předpověď hlásila, že nemá pršet, to je prostě jen taková přeháňka.“ 🙂

Bohužel začátek podzimu ve Skotsku obvykle nebývá na slunečné počasí zrovna ta nejlepší volba, příště zkuste raději květen, mně tam loni na jaře vyjma pár menších přeháněk pršelo za celý měsíc jen 1 den, stan jsem poprvé stavěl až osmnáctou noc.
Tady je pro změnu pro inspiraci pár obrázků z mých loňských slunečných Hebrid, aby třeba někdo náhodou nenabyl mylného dojmu že tam nahoře pořád jenom prší. 🙂

Co midges začátkem října – už byl klid?

Adam

Budeme to muset zkusit třeba přes léto, ale člověk si asi nevebere. Asi musíš mít více štěstí. Midges vůbec žádné, ani repelent jsme neměli.

Jarda
Adam:

To štěstí je určitě také potřeba, a právě vhodným načasováním výjezdu se mu dá hodně napomoci. V létě (červen – srpen) určitě nejezdit, to je tam nahoře to nejhorší peklo.
Buď jaro (duben, květen) nebo pak až podzim. Na jaře oproti podzimu výhoda dlouhých dnů a poměrně málo deštů – květen je statisticky nejsušší a nejslunnější měsíc.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: