Severní Afrika

Maroko-jižní oázy (Tata, Akka)

ivakut

Tak letošní plán z Ess. podél pobřeží na jih (doporučujete návštěvu parku Sous Massa?)až k Mirleft, pak na N12 směr na Foum-Zguid. Co všechno navštívit cestou (prosím o rady hlavně Charlese a Vláďu 🙂 ), jakákoliv možnost polo nebo celodenního pěšího výletu, kaňony, soutěsky, oázy,cokoli zajímavého. Zatím se mi zalíbilo jen podle foto: Massif n´Mouguene, kaňony Targout a Wardaset u Akky, údolí Tamezrar. Je pro obyč auto průjezdná cesta Akka-Imitek? U Taty pak jeskyně Messalite atd. Dík za tipy!

Zkušenosti čtenářů

Khamlia

Tak ja nejsem ani Vlada ani Charles, ale mohu poradit trochu stejne jestli o to stojis take.
Sous Park je pekny, je tam ricka a tam jsou ptaci jako ibis a jini.
Nezapomen na Leghzira beach a Sidi Ifni.
Pak stoji za to Amtoudi, tam je nadherne, da se tam jet normalnim autem.
Kolem Akky je halda zajimavych mist a oas.
Do Imitek z Akky bych to spis tipovala na 4×4.
Tata a oasa tam stoji za to take.
Na jak dlouho to planujes?

ivakut
Khamlia:

Míšo, na ta vyhlášená známá místa určitě nezapomeneme, do Amtoudi např. se chystám už několik let, zatím jsme až tam nikdy nedojeli. Letíme 25.4. přes Milán do Marakeše, zpět stejně 7.5., tak snad něco zvládneme.

Charles

Ivo, jsem ted „débordé“, poslu mail s podrobnostmi pristi tyden…

ivakut
Charles:

Ok, předem dík 🙂

Vláďa

Ahoj Ivo.
Jak jsem slíbil tak píšu.
Napíšu, jak bych si naplánoval cestu já.
1.den Přílet do Marrakeche kolem 9 hod půjčit auto a přejet na nocleh do Agadiru /přip. Essouira/ večerní rozhled z hory nad městem, promenáda kolem moře.
2.den Agadir-Biougra-Ait Baha-Tafraoute
Někde kolem Ait Baha je cca 200m od cesty po levé straně stará opevněná kamenná sýpka viz foto – „http://maroko.orbion.cz/galerie/fotogalerie/autem-po-maroku-9-2011-51752/?gallery-item=7“ je to ještě v první částí cesty, než začnou kaňony a serpentiny.
V sousedícím domku po pravé straně bydlí paní co ma klíče. Moc pěkné a zachovalé.
Úchvatná úzká klikatá cesta.
Doporučuji hotel Les Amis – krásný výhled z terasy v posledním patře. Napoleonův klobouk – zvláštní skála
3.den okružní cesta kaňony Antiatlasu
Tafraoute-Tleta Tazrite-Trhat-Tizerkine-Temguilcht-Souk El Hadd Issi-Izebri-Tafraoute
uzoučká místy horší cesta s přejezdy kamenitého koryta řeky – krásný kaňon se zapomenutýma oazama. Něco takového:
http://maroko.orbion.cz/galerie/fotogalerie/autem-po-maroku-9-2011-51752/?gallery-item=31
4.den Taftaoute-Tiznit-Aglou Plage
Tiznit docela příjemné město s centrem obehnaným hradbama – pěkný souk
Ubytovat v Aglou Plage / jen jeden snobský hotel – 3lužák za 900,- Kč / Alternativa přespat někde v Tiznitu.
5.den Tiznit – Sidi Ifni
Jet cestou podél moře. Doporučuji odbočit v pravo k moři na některou z prašných cest vedoucí mezi kaktusy až na útesy nad mořem a sejít dolů na opuštěné pláže.
http://maroko.orbion.cz/galerie/fotogalerie/autem-po-maroku-9-2011-51752/?gallery-item=45
Nebo po asfaltce do rybařských vesniček. Leghzira beach je povinností a určitě stojí za to.
Ubytování v Sidi Ifni určitě – Suerte Loca – parádní výhled na moře – dobré jídlo, přijemní Francouzští majitelé.
Jdu spát dálší příště
V.

ivakut
Vláďa:

Díky Vláďo, náš plán pro začátek je rovnou z Mar. do Essaouiry na noc, pak podél pobřeží na jih právě až do Sidi Ifni. Tiznit, Tafraoute a hlavně jeho okolí už jsme kdysi byli, teď chceme jet jižněji, tam to právě vůbec neznáme. Nebyli jste náhodou v údolí n´Mouguene? Z vesnice Aguerd (na půl cesty mezi Bouzakarne a Akka). Zajímají mě hlavně všechna místa, která doporučíš na trase N12, vím, že jste nedávno projížděli. Ahoj

Khamlia

Ivakut,
jestli jsem se divala dobre, tak obe ta mista co pises (tedy n´Mouguene a Aguerd) jsou kolem Tafraoute a dost daleko od N12 a celkem myslim i nepristupna bez 4×4.
Ja jsem tam jela naposledy vloni po N12 a nepamatuji presne v kterych mistech to je, ale mely by tam byt nekde nejake vodopady mezi Tatou a Icht, ale byla tam cedule na to. Ja tenkrat byla na ceste do Smary a nemela cas na zajeti tam, ale treba to najdes du ceduli a zajedes? Kdyz tak pak dej vedet.

ivakut
Khamlia:

Určitě dám vědět, už mám spoustu info hlavně od Charlese, ještě bojuju s francouštinou,ale do odjezdu určitě zvládnu. Pak se pokusím dát nějaké fotky na Orbion.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: