Cestování s poznáváním u profesionálních sportovců

Cestování s poznáváním u profesionálních sportovců

Je mnoho povolání, kde se velká část pracovní doby stráví na cestách. Ne vždy se však ono cestování i do sebekrásnějších regionů pojí s návštěvou místních krás, případně turistikou s poznáváním okolní přírody. Určitá část firem dokonce svým zaměstnancům v rámci služební cesty nabídne možnost vyčerpání dovolené v místě pracovní schůzky, kde jim posune termín odletu a zaměstnanec tak může využít určitý čas k poznávání. Pro Evropany je taková situace výhodná zejména ve vzdálených destinacích, ať již v Americe, Austrálii či Asii. Odlišné možnosti se pak skýtají sportovcům.

Individuální sportovci páni svého času

Podobně jako je to u oněch bonusových firem, mohou svou návštěvu během sportovních událostí protáhnout pro poznávací účely i sportovci. Zejména ti, kteří nejsou vázáni na jiné kolegy a mohou si dovolit změnu v zažitém tréninkovém stereotypu. Něco jiného je to samozřejmě pro tenisty hrající například na pařížském French Open, kde se kromě poznávání francouzského hlavního města a jeho zákoutí příliš aktivity nenabízí, zatímco výlety do Austrálie na tamní Grand Slam s následným poznáváním krásné okolní přírody, kterou v obdobě nabízí Auckland a výlety po Novém Zélandu, mohou být jistou třešničkou na sportovním dortu. Velmi lákavé jsou dále například Singapur s Turnajem mistryň odkud je to nedaleko ke krásám Indonésie, z turnaje v Bangladéši je to pak co by kamenem dohodil na výlety do Himalájí.

Sledujete tenis a zajímá vás, jak se daří vašim oblíbeným sportovcům? Aktuální výsledky tenisových zápasů najdete na webu bet356! Turnaje mají své kouzlo v tom, že pokud se daří, postupuje hráč do dalších bojů spojených s většími odměnami, pokud se náhodou nezadaří, otevírá se prostor pro rozšíření obzorů v turistických aktivitách.

Podobnou situaci zažívají také atleti, kteří ovšem na rozdíl od tenistů mívají přesnější harmonogram svých závodů, které jsou většinou jen dvoudenní a i při neúspěchu tak nevzniká příliš velké okno pro turistiku. Naopak výhodu tato přesná termínová listina nabízí v možnosti precizně si naplánovat jeden či dva týdny poblíž závodního mítinku, ať již na odreagování během sezony nebo po ní čistě za poznáváním a rekreací, jak ukázala i překážkářka Zuzana Hejnová během dvouměsíčního soustředění v Jihoafrické republice.

Týmové sporty znevýhodněny

Pokud se mohou tenisté jednoduše sbalit a vyrazit za poznáním, tak složitě řeší své mimosportovní aktivity sportovci, kteří jsou součástí týmu s přesným každodenním plánem během návštěvy ve vzdálené destinaci. Své o tom ví mnoho hokejistů, kteří například na nedávném Mistrovství světa v Rusku dostali volno pro prohlídku města pouze jeden den. Nejinak je to i třeba u fotbalistů, kteří v rámci mezinárodních turnajů, většinou mimo hlavní sezonu, také zajíždí do exotických destinací, ale osobního volna dostávají poskromnu a v řádu hodin.

Situaci nejednou pro média hodnotil Petr Čech, v současnosti snad nejznámější český fotbalový legionář působící v Londýně. Jak s Chelsea tak nyní v Arsenalu na začátku sezony míří týmy na finančně lukrativně ohodnocené turnaje v Asii, mezi nimiž nechyběl třikrát Hongkong, ale i Singapur, Thajsko či Malajsie, kde vždy 3 týmy anglické Premier League v turnaji hrají s místním výběrem. Ač se vše odehrává na dosah krásné přírody, historických či kulturních památek, týmový režim je neúprosný a tak se hráčům často kromě sportovního zařízení a hotelového pokoje či regenerace příliš mnoho místních krás nedostane. Profesionální sportování má i přes nesčetné množství výhod i ty stinné stránky.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: