Stručný průvodce

Co by Vám nemělo uniknout: metropole Bangkok s královským palácem a nepřekonatelným nočním životem, některý z vyhlášených thajských ostrovů, Chiang Mai na severu země, historická hlavní města Ayuthaya a Sukhotai.

Cestopisy z Thajska

Thajské království leží v jihovýchodní Asii u pobřeží Jihočínského a Andamanského moře. Jeho jižní část zasahuje na Malajský poloostrov. Jedná se o cestovatelsky velmi zajímavou lokalitu, která je stejně okouzlující jako bezpečná. Pouze jih země bývá dějištěm nepokojů ze strany zdejšího muslimského obyvatelstva.

Přečtěte si také o typických thajských tradicích, jako je thajská svatba. Oblíbenou destinací turistů je most přes řeku Kwai, který je spojen s velmi smutnými událostmi druhé světové války. A nezapomeňte na to, že Thajsko se stalo oblíbenou destinací pro digitální nomády.

Karenská vesnice, NP Inthanon, Thajsko

Je to relativně vyspělá země s rychle rostoucím hospodářstvím. Významnou složku příjmů tvoří cestovní ruch. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Thajska.

Zajímavosti v Thajsku

Království Siam se stalo Thajskem v roce 1939. Vládu v zemi si mezi sebou střídali různí vojenští diktátoři, až byla o 50 let později v demokratických volbách zvolena vláda sestávající z politiků a obchodníků. Thajsko se stalo hlavní turisticku destinací JV Asie především díky fungující turistické infrastruktuře, přátelským lidem, hezkým plážím, ale i bující sexuální turistice. Thajsko je velká země. Většinu tvoří nížina svažující se do Thajského zálivu, na severozápadě a západě se nacházejí nižší horská pásma. Podnebí je tu tropické monzunové.

Další fotky z Thajska si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: