Anastasia Kuzmina zlatá na ZOH v Soči – jarní trénink na Kamčatce zřejmě pomohl

Anastasia Kuzmina zlatá na ZOH v Soči – jarní trénink na Kamčatce zřejmě pomohl

Anastasia Kuzmina získala zlatou medaili (opět první zlatá pro Slovensko jako na OH 2010 ve Vancouveru) v biatlonovém sprintu na ZOH 2014 v Soči – Huráááá! Běžecký trénink v dubnu-květnu 2013 zřejmě pomohl s dokonalou přípravou na olympijskou sezónu.

Nasťu jsme potkali při našem výletu Ski Kamčatka 2013 – co a jak se dělo při skialpinistickém výletu v oblasti vulkánu Viljučinskij.

Nasťu jsme potkali, teda spíše ona potkala nás, v údolí řeky Paratunka pod vulkánem Viljučinskij: Ski Kamčatka 2013 – skialp v oblasti vulkánu Viljučinskij (2173 m). Na sněhu nám u stanů nechala slovensky psaný vzkaz. Reálně jsme se s ní a jejím manželem potkali nějaký další den. Oba působili od první chvíle velmi kladným a pohodovým dojmem. To se potvrdilo vzápětí, když jsme probírali, kde a jak je možné jezdit a trénovat na běžkách, jaké jsou možnosti na skialp v případě špatného počasí na nižších kopcích, a co a jak s medvědy.

Nasťa trávila velkou část jara na jih od Avačinské zátoky společně s manželem a synem z tréninkových důvodů. Dlouhý pobyt byl zaměřen na běžecké lyžování, k čemuž jarní Kamčatka nabízí dokonalé podmínky. Údolí řeky Paratunka a menší boční údolí mají poblíž vody většinou rovinatý charakter a je možné jet desítky kilometrů daleko. Většinou není problém trénovat za téměř jakéhokoliv počasí s jedinou výjimkou, kterou je kamčatská purga (extrémně silný vítr se vším, co s ním spojitelné).

Jediným dalším (i když reálně dost závažným) problémem mohou být v pozdním jaru medvědi probouzející se ze zimního spánku. Jsou hladoví, nevrlí a agresivní, a proto je více než vhodné se jim zdálky vyhnout. Přesto jsou hodně plaší a v údolí Paratunky jsme potkali jenom jejich stopy.

Kamčatku je možné doporučit nejenom na fantastický skialp, ale také jako ideální tréninkové místo pro běžecké lyžování. to potvrdilo Nasťa Kuzmina další zlatou olympijskou medailí na právě probíhajících ZOH v ruském Soči. Proč jet tedy na Kamčatku nejenom za skialpem, ale i za běžkami?

  • mnohdy až do června běžkováni na dvou až třímetrové vrstvě sněhu
  • dlouhá převážně rovinatá údolí s kamennými břízami, kde je možné najezdit mnoho kilometrů v různých variantách
  • fantastické výhledy na okolní přírodu včetně vysokých neaktivních a aktivních sopek
  • minimální civilizační rušení – převážně jen o víkendech se mohou ve stejném údolí pohybovat jezdci na sněžných skútrech, či vězděchodech
  • termální prameny jako jeden ze způsobů relaxace po tréninku – my jsme je hojně využívali i po skialpu
  • zdravá strava – RYBY v množství větším než malém!

Máte-li zájem jet na Kamčatku na skialp či za běžkami, obratťe se na nás. Vše můžeme zařídit podle Vašich požadavků.

Další čtení:
Šport.sme.sk – Kuzminová: Som Slovenka narodená v Rusku

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí