15 českých cestovatelských profilů na Instagramu, které stojí za to sledovat

15 českých cestovatelských profilů na Instagramu, které stojí za to sledovat

Většina z nás sedí doma a o svých cestách si zatím nechává jen zdát, nebo je pomalu začíná plánovat. V obou případech se můžeme aspoň kochat fotkami těch, kteří někde byli, nebo dokonce zrovna jsou. Na našem Instagramu jsme se vás ptali, které české cestovatelské účty máte nejraději a k nim jsme přidali ještě pár našich oblíbených. Které sledujete vy? Podělte se s námi v komentářích. Inspirace není nikdy dost!

Pravidelné online zpravodajství o cestování v době Covidu sleduj na hedvabnastezka.cz/zase-cestuj!

1. Holka s bucketlistem Lůca a její úžasný Marvel

Lucie si založila tvz. bucket list – seznam věcí, které si touží v životě splnit. Jedním z přání bylo přejít Pacifickou hřebenovku, dálkovou pěší trasu vedoucí z Mexika do Kanady. Celkem 4300 km. A tak se vydala na cestu a pak o tom napsala knihu. Procestovala mnoho zemí a poslední dobou ji nejčastěji můžeme zastihnout někde na horách, kde podniká se svým čtyřnohým parťákem Marvelem jedno dobrodružství za druhým. A chystá druhou knihu!

2. Lost czech man

To by bylo, aby se na HedvábnáStezka.cz neobjevil Martin Půlpán, který jako první v Česku přešel Hedvábnou stezku. Z Evropy až do Číny. Na podzim roku 2018 si zabalil batoh a vydal se toulat světem. Z Evropy přes Turecko, Írán, Kavkaz a střední Asii dojel do Číny. Covid mu následné plány přerušil, ale snad ne na dlouho. Nelétá – cestuje pozemní dopravou, po svých, nebo lodí.

3. Dobroběžník

Marek Jelínek cestuje na koloběžce. To by vám jako důvod, proč Marka sledovat, mělo stačit, nebo snad znáte jiného cestovatele, co na koloběžce procestoval svět? Momentálně plánuje cestu napříč Afrikou z pohodlí své maringotky uprostřed Beskyd. Koho zajímají tinyhousy a minimalismus v bydlení, přijde si na své!

4. Viktorka ultralight hiker

Viktorka se nejraději toulá po horách. Cestuje nalehko, nízkonákladově a pomalu, tedy především na vlastní pohon – pěšky, na kole či na kajaku. Vyhýbá se letadlům. Fotí, přednáší a píše blog, kde mimo jiné testuje ultralehkou výbavu na cesty. Právě jí vyšla kniha Hory a nekonečno.

Přečtěte si s Viktorkou rozhovor o přechodu Kavkazu, nebo její článek Jak se sbalit na trek pod 7 kilo.

5. Honza na cestě

Jan Rendl, cestovatel a dobrodruh, chodí pěšky. Během posledních pěti let procestoval sám, převážně pěšky a stopem na 40 zemí světa a absolvoval několik vysokohorských sólo výstupů či přechodů rozličných pohoří. Přešel Jižní Ameriku. Jeho cesta nakonec vedla z Kolumbie přes Ekvádor, Peru, Bolívii a Argentinu až do Chile. Měřila 10,000 kilometrů s převýšením zhruba 250,000 výškových metrů a trvala 315 dní.

6. Gingerthunder_kolemsveta

Název svého profilu si Jahu Řezníkčová nemohla vybrat lépe. Nespoutanost a divokost sama, v dobrém slova smyslu. Hledala gorily a tančila na kamionu. Řídila bagry, vlaky, čtyřkolku i letadlo. Za 5 dnů dostopovala z Prahy do Azerbajdžánu a 48 hodin si hrála na YESWOMAN a na vše co přišlo, říkala ano. Díky všem možným soutěžím ve stopu už navštívila 65 zemí, z toho 63 z nich bylo stopem. Natáčí videa a barevnější Instagram budete hledat těžko.

Oslovili jsme 8 žen, cestovatelek, které se nebojí vydat do světa sólo. Proč cestují samy a co jim to dává? Přečtěte si odpovědi Viktorky, Lůci a dalších odvážných žen v tomto článku.

7. Kuba Venglář – Zahoramicz

Svéráznou formou vypráví a píše o místech, kde se noha průměrného turisty málokdy otiskne. Najdete u něj spoustu tipů, jak se ve světě neztratit a když už, jak si to bloudění užít. Chce své sledující motivovat k tomu, aby udělali krok stranou mimo dávno vyšlapané stezky a našli svůj malý kousek neznáma. Napsal knihu, přednáší, píše blog a vede malý cestovatelský krámek.

8. Naruby.life

Tereza i Honza mají dobrodružné povahy. Celý profesní život podnikali a honili se, jak sami říkají, za dokonalým dětstvím pro své čtyři milované ratolesti. Postupně v nich ale začaly hlodat pochyby, zda je konvenční život to, co je všechny opravdu udělá šťastnými. A pravdivá odpověď se nevyhnutelně přihlásila o slovo: tohle štěstí není. Celá rodina se tedy dohodla, že přehodnotí svoje priority a začnou trávit čas pohromadě. Na cestách. Jako dobrovolníci na ekofarmách. V obytňáku!

Co je vedlo ke změně? Jak to zvládají logisticky, emočně, finančně? Co jim nová svoboda přinesla? Přečtěte si s Naruby.life rozhovor.

9. Jan Hvízdal Photography

Jan se nejlépe se cítí v divoké přírodě. Posledních 10 let strávil na cestě a procestoval více než 70 zemí. Pracuje jako profesionální průvodce v divočině. Na Špicberkách jako vůdce psího spřežení, na Antarktidě jako historik a expediční průvodce. Žije v Norsku.

10. Teru Menclová

Fotografka, cestovatelka, blogerka a ambasadorka značky Fjällräven Teru Menclová vášeň pro cestování objevila během dlouhodobého pobytu v Madridu. Nejraději se ztrácí v horách a ve svých fotografiích se snaží vystihnout rovnováhu mezi lidskou duší a přírodou.

Přečtěte si s Teru rozhovor o cestování, cizích kulturách i o planetě samotné.

11. Travel4ever

Uskutečnil cestu kolem světa, strávil rok v Indii a Nepálu a baví ho Latinská Amerika. Projel více než 60 zemí a na svých cestách měl různé mnohdy i bizarní práce. Živil se strašením lidí, zahrál si v bollywoodském filmu a okusil i život digitálního nomáda. Poznal tajemství amazonských šamanů, našel čiré štěstí v indických meditacích, oženil se s Argentinkou v Jižní Americe a cestování se pro něj stalo životním stylem.

12. Nikol_outdoors

Nikola Šafránková má ráda adrenalin. Momentálně žije v Praze a chystá se do Norska. Pracovala jako vodácký průvodkyně canyoningu i jako průvodkyně v Laponsku. Z jejího profilu je znát, že nejraději tráví čas venku – na běžkách, lezením po horách, na kole, kajaku a pozorováním polární záře.

13. Miške Travels

Míša se živí výukou angličtiny, projela přes 50 států a říká, že cestování je nejlepší učitel. Píše blog a už pátým rokem dělá cestovatelské přednášky. Cestuje sama, nalehko a za hubičku. Dvakrát ji přepadli, zadrželi na hranicích, ale nic ji neodradí, protože podle jejích slov po každé bouři přijde slunce.

14. Pavel Svoboda Photography

Cestovatel, fotograf a geograf. Své cesty směřuje převážně do horských a velehorských oblastí. Adrenalin na cestách zažívá při portrétním a reportážním focení zdejších obyvatel. Pavel je také autor cestopisných projekcí, které měly po ČR již přes 500 repríz. Každoročně vyráží na delší cesty, napříč Jižní Amerikou nebo z Moskvy do Bangkoku.

15. Marcel Konečný

Procestoval přes 70 zemí 6ti kontinentů. Cestuje hlavně mimo turistické destinace a na cestách ho zajímá především krajina a divoká zvířata. Rád poznává místní lidi, pozoruje a fotí. Leze po horách, létá na paraglidovém křídle, potápí se a hraje golf. Jeho fotografie mají úžasnou atmosféru, instantně vás přenesou na místo, kde fotka vznikla.

Zkušenosti čtenářů

Lenka

Ještě mám moc ráda WEEF! Tu bych dodala!

Anka M

A @janascamburova, @sharehappiness, @hynecheck, @chovi_travel (sice Slovak, bo co, však sme všici bratia!)… A Miške znám jinou: @mishka_travels, stejně jako stojí za to i @cestology (nebo #cestolidi) a @tomas.pejsa <3 A samozřejmě @staypilgrim <3

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: