HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

7 super tipů, kam v zimě za exotikou
Aktuality

7 super tipů, kam v zimě za exotikou

Stále více lidí dává v zimním období přednost slunečným plážím před sněhem a mrazem. Exotické země jsou navíc stále dostupnější a může si je dovolit stále více turistů. V tomto článku vám poradíme, které destinace jsou pro strávení zimní dovolené nejlepší a kam se rozhodně vydat.

Dubaj levně aneb bez peněz do Emirátů klidně vlez

Dubaj levně aneb bez peněz do Emirátů klidně vlez

Spojené arabské emiráty jsou jedním z nejbohatších států Perského zálivu a většinou světa jsou vnímány především jako ohromné nákupní centrum, zejména emirát Dubaj. Proč a jak jsme se my, cestovatelé s denním rozpočtem 25$ pro dvě osoby, ocitli v této části světa? Zajímá vás, jak jsme se tu protloukali, kde jsme spali, co jsme jedli nebo co znamená setkání s někým „místním“? Čtěte dál a možná budete překvapeni.

Dubaj: arabské Las Vegas pro celou rodinu

Dubaj: arabské Las Vegas pro celou rodinu

Není to tak dávno, co tu byla jen vyprahlá poušť. Dnes na jejím místě stojí město, které je hned v několika ohledech nej: má jediný sedmi hvězdičkový hotel na světě i nejvyšší stavbu planety. Nakupovat sem jezdí ti největší fajnšmekři, a pak si hlavu chladí na lyžích – ve městě, kde panují až padesátistupňová vedra!

Dubajské metro nemá řidiče. Sedět v prvním voze je zážitek.

Dubajské metro nemá řidiče. Sedět v prvním voze je zážitek.

V Dubaji mají nejen nejvyšší mrakodrap na světě, největší obchodní dům, umělé ostrovy, nejdražší hotel, ale i nejdelší automaticky řízené metro, které nevyžaduje přítomnost řidiče v kabině.